اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

زنجان - زنجان  
سه شنبه 08 تیر 1400

هر شهری از جاذبه های بسیاری برخوردار است که هر گردشگر و مسافری بعد از سفر، خاطره های متفاوت و تجربه های گوناگونی به دست میاورد. اما سفر همیشه به دیدن و تماشای مکان های تفریحی و تاریخی و بازار گردی ختم نمیشود بلکه سوغاتی هایی که خریداری میکنید و خوراکی هایی که در سفر میل میکنید بخشی از همین خاطره هاست.

شهر زنجان هم از این قضیه مستثنی نیست و غذاهای محلی با طعم دلچسبی که دارد یادآور خاطرات سفرتان به زنجان میشود و حتی چشیدن طعم مجدد غذا میتواند شما را برای سفری دوباره وسوسه کند.

سوپ شیر زنجان یکی از خوراکی های خیلی خوشمزه و مقوی زنجان است که می‌توانید آن را بپزید و به همراه خانواده و دوستانتان میل کنید.

پخت این آش با ساده‌ترین مواد در منزل انجام میشود و پخت آن نیز مدت زمان کمی طول می‌کشد. اگر در زمستان به زنجان سفر کردید حتما این آش بی نظیر را در آش خوری ها و رستوران های محلی آن امتحان کنید.

مواد لازم برای تهیه آش شیر

  • یک لیتر شیر
  • 300 گرم گندم پوست کنده
  • 100 گرم نخود
  • نمک و فلفل به میزان لازم
  • کشمش و بادام و گردو برای تزئین

طرز تهیه آش شیر

گندم و نخود را به مدت یک شبانه روز خیس کنید و چندین بار آب آن را عوض کنید. سپس آنها را با آب تازه روی گاز به میزانی بپزید که کاملا پخته شود و لعاب بیندازد .

وقتی آب حبوبات کاملا گرفته شد نمک و شیر را به آن اضافه کنید و اجازه دهید آنقدر بجوشد تا غلیظ شود. 

بعد از غلیظ شدن آن را از روی گاز بردارید و بعد از این که اندکی خنک شد در ظرف مورد نظر برای سرو ریخته و روی آن را با بادام و کشمش و گردو تزئین و نوش جان کنید.

همچنین می‌توانید دستور پخت پیازو و نان سنتی اردک را که هر دو از خوراکی های اصیل و سنتی زنجان هستند در سایت ویلاجار مشاهده کنید.

دیدگاه کاربران


آذر
آذر
سه شنبه 19 مهر 1401
جای دیگه دیدم به جای گندم از برنج استفاده کردند
مهرانه
مهرانه
سه شنبه 16 آذر 1400
مرغ و بزارید بپزه اخرش آب مرغ و دور نریزید، بریزید تو خود سوپ خیلی محشر میشه
_javadi_
_javadi_
چهارشنبه 06 مرداد 1400
بیشتر به جای شیر خامه میریزن و برای خوشمزه تر شدن آب قارچ رو میگیرن و قارچارو میریزن توش و خیلی خوشمزه تر میشه.