اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - زیباکنار  
پنجشنبه 03 فروردین 1396

پارک ملی بوجاق منطقه ای حفاظت شده واقع در بندر کیاشهر و زیباکنار در استان گیلان است. این منطقه نخستین پارک ملی خشکی ـ دریایی ثبت شده در ایران محسوب می شود. 

دلتای رودخانه سپید رود در این پارک قرار دارد و یکی از مهمترین زیستگاه های ایران برای پرندگان و آبزیان می باشد.

از گونه های مهم پرندگان پارک ملی بوجاق می توان به غاز خاکستری، عروس غاز، فلامینگو، پلیکان، آوست چوب پا، باکلان، انواع حواصیل، اکراس، کله سبز، خوتکا و اردک ارده ای اشاره کرد. البته قابل ذکر است تعداد پرندگان بومی ساکن این پارک، فقط ۲۰ گونه می باشد و بقیه از پرندگان مهاجر و عبوری هستند، بیشتر آنها فصل زمستان را در این منطقه می‌گذرانند و سپس به زادگاه‌ های خود باز ‌می‌گردند. برای مثال شناگر بلوطی، پرنده نادری است که تاکنون فقط ۲ بار در ایران دیده شده، یک بار در بوجاق و بار دیگر در جنوب کشور.

بیش از پنجاه گونه از آبزیان گوناگون نیز در منطقه شناسایی شده اند، ماهی سفید، کپور، اردک ماهی، کُلمه، ماهی کاراس، لای‌ماهی، سیم‌پرک و سرخ‌باله از جمله آن‌ها هستند. همچنین فک خزری، تنها پستاندار دریای خزر نیز در این منطقه زندگی می کند.

رودخانه اشمک زیباکنار یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این منطقه می باشد. این رودخانه هشت کیلومتر طول دارد و طبیعتی زیبا را در دل زیباکنار به وجود آورده است و مکانی مناسب نیز برای ماهیگیری به شمار می آید. هر روزه گردشگران زیادی از دیگر شهرها و روستاهای اطراف برای تفریح و ماهیگیری به این منطقه می آیند.

دیگر جاذبه گردشگری این منطقه و دومین رود بزرگ ایران، سپید رود، از زیبا کنار عبور می کند و به دریای خزر منتهی میشود و موقعیت مناسبی از نظر گردشگری ، تفریحی و ماهیگیری را به وجود آورده است.

دیدگاه کاربران


11111adrian001111
11111adrian001111
یکشنبه 15 فروردین 1400 ساعت 10:52

پارک ملی بوجاق بسیار جای زیبایست ❤️❤️ خوشا به سعادت کسانی که امسال تونستند برن اینجا واقعا عالیه دلم لک زده واسه زیباکنار و دیدنی هاش..قدر این طبیعت و زیبایی رو باید دانست.


sharbati
sharbati
شنبه 14 فروردین 1400 ساعت 16:23

من نمی دونستم در ایران پرنده هایی مثل فلامینگو هست تا اینکه رفتیم به پارک بوجاق و دیدیم خیلی زیبا هستند.😋


zahra.abdollahi.d
zahra.abdollahi.d
شنبه 16 اسفند 1399 ساعت 11:07

خیلی جالبه که ما گیلانی هستیم و از این مکان دیدنی و با ارزش بالای زیستگاهی بی خبریم من به تازگی با بوجاق آشنا شدم فوق العاده است.


del1kok1568
del1kok1568
پنجشنبه 14 اسفند 1399 ساعت 10:53

دکتر نظامی یکی از مدیران موفق در زمینه زیست محیط هستند که در ثبت و احیا پارک ملی بوجاق تاثیر به سزایی دارند و یک تقدیر نامه از یونسکو هم به ایشان داده شده پارک ملی بوجاق یکی از سالمترین زیستگاه های حیات وحش در جهان است.


janal
janal
چهارشنبه 15 بهمن 1399 ساعت 12:47

این منطقه از جاده‌ حسن رود به منطقه زیباکنار و لشت نشاء منتهی میشه و از جاده خاکی زیباکنار هم که کنار رودخانه اشمک قرار داره قابل دسترس است.


hamed
hamed
شنبه 13 دی 1399 ساعت 15:35

من چند بار رفتم اصلا سرسبز نیست. مثل بیابون میمونه. هیچ چیز خاصی نداشت. کنار رود هم نمیشد ماهیگیری کرد.


shahab.asadkhani
shahab.asadkhani
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 12:37

پارک ملی کیاشهر با تالاب فوق العاده اش خیلی جای آرام بخشیه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار