اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - زیباکنار  
پنجشنبه 22 تیر 1396

روستای چپر پرد زمان (Chapar Purd Zaman) با موقعیت جلگه ای یکی از زیباترین روستاهای دهستان حاجی بکنده از بخش خشکبیجار شهرستان رشت می باشد. این روستا درشمال شرقی دهستان حاجی بکنده واقع شده است.

این روستای زیبا و خوش آب و هوا با قرار گرفتن در مسیر ساحلی، با داشتن دو نعمت جنگل و دریا در مجاورت یکدیگر، چشم اندازی وصف ناپذیر از طبیعت را به تصویر کشیده است و ساحل آن زیبا، بکر و فوق العاده تمیز می باشد. 

روستای چپر پرد زمان از شمال به دریای خزر، از شرق به روستای چپرپرد پایین، از غرب به روستای امیر بکنده و از جنوب به روستای پیرعلیده محصور می گردد و نزدیک ترین منطقه شهری به آن، بخش خشکبیجار می باشد و در بخش شمال شرق چپر پرد زمان، شهرک بنیاد مسکن قرار دارد. 

در دهکده چپر پرد زمان، 267 خانوار که جمعیت آنها به 900 نفر می رسد، زندگی می کنند. اغلب اهالی این دهکده زیبا به کشاورزی، ماهی گیری و همچنین دامپروری مشغول می باشند. مردمان روستای چپر پرد زمان مردمانی با فرهنگ و مهمان نواز هستند که فرزندانی تحصیل کرده و خدمتگزار به جامعه تحویل داده اند زیرا که در میان آنها، افرادی در مقامات اداری و کشوری به خدمتگزاری مشغول هستند. 

در نزدیکی این دهکده سر سبز و ساحلی پارک جنگلی به نام چپر پرد زمان قرار دارد که در آن امکانات رفاهی و تفریحی همچون پارک بازی برای کودکان و همچنین امکان احداث چادر برای مسافران و گردشگران فراهم می باشد. 

در ساحل زیبای چپر پرد زمان نیز قایق های تفریحی برای مسافران در نظر گرفته شده است.

در این روستای زیبا و سر سبز ویلاسازی های فراوانی صورت گرفته است که نشان دهنده استقبال مردمان شهرهای دیگر از این دهکده توریستی می باشد.

برای دسترسی به دهکده ساحلی چپر پرد زمان می بایست به استان گیلان، شهرستان خشکبیجار سفر کنید و از این روستا و ساحل زیبایش که در فاصله 35 کیلومتری شهر رشت و 14 کیلومتری خشکبیجار قرار گرفته است، دیدن نمایید.

دیدگاه کاربران


navakhefaz
navakhefaz
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1400 ساعت 15:09

این منطقه برای خرید ویلا بسیار مکان مناسبی هستش. ویلاهای نیم ساز و کامل منطقه انزلی قیمت مناسبی دارند.


meysam_moghimi_70
meysam_moghimi_70
سه شنبه 26 اسفند 1399 ساعت 15:30

پارک جنگلی چپرپرد زمان در منطقه آزاد انزلی حرف نداره فوق العاده است😘❤🌹 از چپرپرد پایین هم دیدن کنید منطقه جنگلی دیدنی است.


darya
darya
چهارشنبه 06 اسفند 1399 ساعت 12:59

اگر به چپرپرد و آن حوالی رفتید حتما از خوج😍🍐 خوشمزه ترین میوه گیلان هم بخورید با دَل عالیه میشه.


reza
reza
دوشنبه 06 بهمن 1399 ساعت 12:15

اینجا امکانات قایق رانی هم هست حتما استفاده کنید. ویلاهای زیادی هم داره.


hadi
hadi
یکشنبه 30 آذر 1399 ساعت 12:07

من به ساحل چپرپرد زمان رفتم. آرامش و دریای مواج حس رهایی به انسان میده. میشه در یک قاب ساحل چپرپرد با رنگ متفاوت از ساحل های دیگر و آسمان و دریا و به همراه پرنده ها همزمان تماشا کرد. حس بسیار خوبی به انسان میده.


atefehasghari
atefehasghari
سه شنبه 13 خرداد 1399 ساعت 15:15

مراسم سنتی عروس گوله در دهکده چپرپرد خیلی مراسم جالبی هستش که مخصوص گیلانی هاست و در فروردین انجام میشود، من این مراسم رو زمانی که اومدم چپرپرد دیدم.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار