اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

اصفهان - باغ بهادران   ( باغبهادران، امامزاده ، خیابان وشمندجان، پل وشمندجان )
چهارشنبه 24 آذر 1395

باغبهادران (باغ بهادران، باغبادران، باغبادرون) در شصت کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان واقع شده و یکی از دو بخش شهرستان لنجان به مرکزیت زرین شهر می باشد.

بخش باغبادران از 37 روستا و در سه دهستان تشکیل شده عبارتند از: دهستان چم رود با مرکزیت روستای کرچگان، دهستان چم کوه با مرکزیت روستای چم یوسفعلی و دهستان زیر کوه با مرکزیت روستای کچوئیه

20 روستا از 37 روستای موجود در بخش باغبادران در ساحل رودخانه زاینده رود واقع شده است.

رودخانه زاینده رود از سد چادگان یا سد زاینده رود تا منتهی الیه غربی بخش باغبادران یعنی روستای چم طاق  مسیری بالغ بر 74 کیلومتر را با پیچ و خم های بسیار زیاد طی میکند و در طول 37 کیلومتر بعدی نیز میهمان یا شاید با عنوانی بهتر میزبان بخش باغبادران است. طبیعی است با وجود جاری بودن رودخانه زاینده رود با این طول در بخش باغبادران جاذبه های گردشگری طبیعی یا اکوتوریستی فراوانی به وجود می آید که در طول این مسیر و 20 روستای واقع در ساحل رودخانه زاینده رود پراکنده هستند و در واقع این رودخانه زاینده رود است که از دیر باز باعث تداوم حیات در این روستا ها و شهر باغبادران شده است.

محور گردشگری رودخانه زاینده رود

رودخانه زاینده رود در طول 37 کیلومتر در بخش باغبادران جریان دارد که در طول این مسیر 20 روستا و خود شهر باغبادران در کنار آن آرام گرفته اند این روستاها که همه آنها در دو دهستان چم رود و چم کوه قرار دارند به ترتیب عبارتند از: روستای چم آسمان ، شهر باغبادران ، روستاهای چم پیر ، مورکان ، سعید آباد ، کرچگان ، برنجگان ، صادق آباد ، کته شور ، دورک ،خشوئیه ،آیدغمیش ، زرد خشوئیه و پرکستان در دهستان چم رود ، روستاهای  چم علیشاه ، چم آغل ، چم کهریز،چم نور، چم یوسف علی ، چم حیدر چم طاق در دهستان چم کوه

جاذبه های گردشگری باغ بهادران

از ابتدای مسیر در صورتی که ورود به بخش باغبادران از سمت روستای نوگوران صورت پذیرد در این روستا که جزء روستاهای بخش باغبادران نیست میتوان از مکانهایی مانند پل کله ( تاریخی) و طبیعت منطقه استفاده کرد همچنین روستای تاریخی مدیسه که زادگاه مرحوم آیت الله سید ابوالحسن مدیسه ای مشهور به اصفهانی  است دارای محله قدیمی و برجک و قلعه ای کوچک میباشد که در کنار نوگوران قرار دارد.

پس از آن از پشت روستای نوگوران توسط جاده ای آسفالت از نوگوران میگذریم و وارد بخش باغبادران میشویم نرسیده به شهر باغبادران چند نقطه گردشگری وجود دارد که عبارتند از سد چم آسمان ، استودان و سنگ نگاره های باغبادران و جاذبه اکوتوریستی حاصل شده از پیچ رودخانه در محل صحرای گدستان ( گزستون)و سد چم آسمان که پس از عبور از این مسیر به محله ملک آباد رسیده که از بافت قدیمى و زیبایى برخوردار استو پس از عبور از محله ملک آباد به پل جدید الاحداث زاینده رود و محور تاریخى از جمله امامزاده و قلعه چهار برج و غیره می رسیم 

محور تاریخی قلعه چهار برج که پیشنهاد میشود با پای پیاده طی شود و پس از عبور از کوچه ها و از زیر دالانی ها وارد قلعه تاریخی چهار برج باغبادران میشویم   و پس از کنار رودخانه از مسیر دالانی دروازه(وشمندجان)بشمگان پیاده روی میکنیم و به محوطه پل ( جدید الاحداث) وشمندجان میرویم و ادامه مسیر را پی میگیریم . سایر دیدنی های شهر باغبادران عبارتنداز : کتابخانه و منزل استاد منصور امینی باغبادرانی ، نارون کهن سال حبیب خان و انجیر کهن ( انجیر چی ) و همچنین سایر مسیرهای ساحلی وخاکى.

در قسمت شمالی بخش باغبادران رشته کوهی قرار دارد که در تمام مسیر رودخانه زاینده رود نیز شما را همرا هی میکند و این کوههای کم ارتفاع را ما بین بخش باغبادران در جنوب و تیران و کرون در شمال  صحرای طبس مینامند که برای علاقه مندان به بیابان گردی میتواند منطقه ای جذاب و دوست داشتنی باشد جاذبه های گردشگری واقع در این صحرا عبارتند از : کاوانسرای صحرای طبس معروف به قلعه تقی در شمال روستای نوگوران ، روستاهای حاجی الوان و قلعه ترکی واقع در این صحرا که دارای نقاطی مانند محله قدیمی و برج کبوتر در محل قلعه ترکی و محله قدیمی و قبرستان باستانی در محل روستای حاجی الوان میباشند همچنین سنگ نگاره های تازه کشف شده شمال روستای چم علیشاه که در جایی دیگر نیز ذکر شد از جمله آثار گردشگری بیشمار  موجود در صحرای طبس  میباشد .پس از باغبادران و گذر از روستای چم پیر وارد روستای مورکان میشویم موزه دکتر ریحان صفوی واقع در محله رحمت آباد مورکان و دو برج کبوتر و طبیعت مورکان جاذبه های گردشگری و اکوتوریسمی این روستا هستند.در جنوب روستای مورکان و در دامنه کوه پیر شمع الدین روستای همام با دو چنار کهن سال قرار دارد . همچنین در ساحل شمالی رودخانه و شمال غربی مورکان روستای سعید آباد قرار دارد با زیارتگاه قرآن دست خط حضرت علی (ع) و طبیعت ساحلی

از جمله سوغات معروف این منطقه میتوان گردو و بادام و فندق و انواع آو و آلو خشکه و فرآورده های قنادان باغبادران که قدیم الایام در این منطقه تولید می شده  پولک و نبات، انواع گز، نقل، شکر پنیر، انواع شیرینی و شربت آلات که در بین آنها پولک و نبات از شهرت بالایی برخوردار بوده و هنوز هم شهرت خود را حفط نموده است. صنعت نجارى یا بهتر بگوییم هنر درودگرى در این شهر از قدیم الایّام به پا بوده و هنوز هم مشغول به ساخت انواع دربهاى چوبىِ قدیمى و انواعِ کُرسى در اندازه هاى مختلف و بازسازى دربهاى چوبى باغات و منازل قدیمى و قفس پرندگان و انواع نردبانهاى چوبى و وسایل چوبىِ سنتى میباشند که در نوع خود بی نظیر، جذاب و دیدنیست . 

دیدگاه کاربران


mahnazsaeidiii
mahnazsaeidiii
شنبه 19 مهر 1399 ساعت 15:03

قلعه رباط باغبهادران بازمانده از تاریخ کهن ایران و مصون از بلایای طبیعی و بشری است. در فهرست آثار تاریخی ثبت شده اما متاسفانه هیچ رسیدگی نمیشود و خانواده ای در آن سکونت دارد.


Yekta
Yekta
چهارشنبه 22 مرداد 1399 ساعت 17:30

روستای خشویه روستایی با بافت قدیمی بر ساحل زاینده رود در مسیر باغبهادران بسیار زیباست مخصوصا بهار.


زینب سادات
زینب سادات
پنجشنبه 02 مرداد 1399 ساعت 13:26

روستای مورگان تا باغ بهادران فاصله چندانی ندارد و در جاده مابین باغ بهادران و سامان قرار داره. اولین روستا بعد از باغ بهادران هستش. کوچه های زیبا و مسجد زیبا و اقامتگاه بومگردی خیلی جایه خوبی هست.


انصاری
انصاری
یکشنبه 15 تیر 1399 ساعت 16:50

باغ وردون یا باغ بادران شهری خوش آب و هوا بر ساحل زنده رود زیباست.👌👌.


آنابل1
آنابل1
دوشنبه 02 تیر 1399 ساعت 13:57

باغبهادران آب و هواش خوب هست و رودخونه هم داره..برای رفتن به باغبهادران باید به ترمینال زاینده رود برید که اونجا اتوبوس داره، ویلاهاش هم گرونه. ولی برای تفریح یک روزه خوبه.


فرشته_سفید
فرشته_سفید
سه شنبه 27 خرداد 1399 ساعت 11:58

آب و هواش خوبه اما امکانات پزشکی و تحصیلی عالی نداره بیشتر بخاطر ویلاهای لب آبش معروف شده. من شخصا برای زندگی نمیپسندم. به نظر من که فقط برای آتش درست کردن، جوجه زدن و کمپ یک روزه مناسب هستش.


ashrafmahbobi1
ashrafmahbobi1
شنبه 24 خرداد 1399 ساعت 13:33

خیلی بکر و زیبا است 🌹👌 اما جای تعجب است که مناطق زیبای باغبهادران را خراب نکردند برج درست کنند. منطقه لنجان نزدیک اصفهان هم خیلی زیباست و برنج مرغوبی هم داره.


darya_kade2323
darya_kade2323
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 12:44

باغ بهادران در جنوب اصفهان هست و به نظر من خوش آب و هواترین جای اصفهان همینجاست.آثار تاریخی زیادی هم داره.


تینا
تینا
چهارشنبه 14 خرداد 1399 ساعت 23:51

خوبه


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار