اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

مازندران - چالوس  
1397 12 21 سه شنبه

یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران و شهر چالوس، پارک جنگلی فین یا پارک جنگلی چالوس می باشد. چالوس از سمت شمال به دریای مازندران، از جنوب به استان قزوین، از شرق به شهر نوشهر، از غرب به شهرستان تنکابن و از جنوب شرقی به شهر نور منتهی می گردد. این شهر، دارای دو بخش مرکزی و کلاردشت می باشد.

شهر چالوس را که در کتاب های تاریخی با نام های شالوس و سالوش از آن یاد شده است، در گذشته برای جلوگیری از حمله دیلمان دارای قلعه، پادگان نظامی و استحکاماتی بوده است.

پارک جنگلی فین، در مجاورت جاده زیبای چالوس قرار گرفته است. این پارک جنگلی، یکی از زیباترین و دیدنی ترین پارک ‌های جنگلی خطه شمال ایران محسوب می گردد.

پارک جنگلی فین به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، در تمامی ایام سال میزبان گردشگران بسیاری است. از لحاظ توپوگرافی، این پارک بخشی از آبخیز رودخانه چالوس می باشد. رودخانه چالوس، جلوه ای خاص و زیبا به پارک جنگلی فین بخشیده است.

کلبه هایی در این پارک جنگی ساخته شده است که از آن ها برای اقامت مسافران و گردشگران استفاده می شود. از جمله امکانات رفاهی این پارک می توانیم به آلاچیق، مکان مناسب جهت نصب چادر، کلبه های اقامتی، مغازه ‌های گوناگون، رستوران، میز و نیمکت و زمین بازی کودکان اشاره نماییم.

این پارک جنگلی را به علت قرارگیری در حوزه قدیمی جنگل فین، پارک جنگلی فین نیز می نامند. در گذشته، دهکده کوچکی نیز در مجاورت این جنگل وجود داشته است. در حوالی این دهکده، پلی سنگی به نام طلاجو بر روی رودخانه چالوس قرار داشته است. این پل تا سال 1320 هجری شمسی، به جای مانده بود و در ایام تعطیل، یکی از مکان‌ های تفریحی محسوب می گشت.

پارک جنگلی فین، در استان مازندارن، در بخش جنوبی شهر چالوس، در فاصله 6 کیلومتری جاده اصلی چالوس به کرج و بعد از پلیس راه قرار گرفته است.

ویلاهای منطقه