اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

فارس - شیراز   ( خیابان لطفعلی خان زند )
1397 12 13 دوشنبه

شیراز، شهر شعر و ادب، یکی از شهر های زیبا و تماشایی کشورمان است که جاذبه های گردشگری گوناگونی دارد. یکی از جاذبه هایی که توصیه می شود حتما از آن دیدن کنید، خانه سنتی پرهامی می باشد. این خانه زیبا و با صفا، در کوچه پس کوچه های یکی از محله های قدیمی شیراز قرار گرفته است. این خانه بر عکس هتل های بزرگ و پر زرق و برق، به سبک سنتی و به دور از هر گونه تجملاتی می باشد. حضور در این خانه و سپری کردن ساعتی از روز یا شب در آن، آرامش را برایتان به ارمغان می آورد.

خانه سنتی پرهامی، حدودا 200 سال پیش بنا شده است. اخیرا این خانه قدیمی را به رستوران و کافی شاپی تبدیل کرده اند تا مسافران، گردشگران و مردم شهر شیراز بتوانند از آن بهره ببرند و لحظات خوشی را در آن بگذرانند.

این خانه، دارای حیاطی زیبا است. وجود یک حوض فیروزه ای رنگ در این حیاط، زیبایی آن را دو چندان کرده است. شنیدن آواز پرندگان، تماشای ماهی های کوچک و قرمز رنگ داخل حوض، استشمام بوی خوش غذا های سنتی و البته عطر بهار نارنج، شما را غرق لذت خواهد کرد. در این خانه، غذاهای سنتی گوناگونی همچون غذا‌های مخصوص شهر شیراز طبخ می گردد و برای سرو آن نیز از ظروف مسی و سفالی استفاده می شود. کلم پلو شیرازی، دیزی، کته گوجه و... از جمله غذاهایی هستند که در این خانه طبخ می شوند. در این خانه علاوه بر حیاط، فضای پشت بام نیز می توانید قابل استفاده است. برای مراجعه به خانه سنتی پرهامی، حتما از قبل رزرو کنید.

خانه پرهامی، در بافت تاریخی شهر شیراز واقع شده است. پس از بازدید از این خانه و صرف غذا در آن، می توانید از دیگر جاذبه های گردشگری شهر شیراز همچون بازار و مسجد وکیل و  حرم شاه چراغ نیز دیدن فرمایید. این خانه سنتی، به دلیل فضای دنج و دلنشینی که دارد، بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

خانه پرهامی در استان فارس، شهر شیراز، در خیابان لطفعلی خان زند، بعد از 3 راه احمدی و در ضلع مقابل مسجد نصیرالملک قرار دارد.

ویلاهای منطقه