اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

بوشهر - دشتستان  
سه شنبه 20 آذر 1397

یکی از قدیمی ترین شهرستان های ایران، شهرستان دشتستان واقع در استان بوشهر می باشد. جغرافی دانان، این منطقه را به نام دستقان نیز می نامند و این شهرستان را بخشی از نواحی گرمسیرات فارس می دانند.

بومیان این منطقه، از لرهای استان بوشهر می باشند و با گویش لری جنوبی و کمی شبیه به گویش بختیاری سخن می گویند. محصول اصلی کشاورزی دشتستان، خرما می باشد که در اقتصاد این شهرستان، استان بوشهر و کشور ایران نقش اساسی دارد. بخش اعظم درآمد اهالی این منطقه، از کشاورزی و فروش محصولاتی همچون نخل، خرما و رطب تامین می شود. جمعیت شهرستان دشتستان، 8500 نفر می باشد. رودخانه ای به نام شاپور، از این شهرستان عبور می کند. در این منطقه، از اواسط فصل بهار تا اواخر فصل تابستان، آب و هوا گرم و خشک و در فصل های پاییز و زمستان، معتدل و بهاری خواهد بود. شهرستان دشتستان، 50 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

یکی از جاذبه های زیبای گردشگری این شهرستان، آبشار زیراه است. این آبشار، در منطقه دهستان، از توابع بخش سعدآباد دشتستان می باشد. چشمه زیراه، در شمال روستای زیراه و در مرکز شهر باستانی توز قرار گرفته است که دارای چشم‌ انداز بسیار زیبا و طبیعتی بکر است. آب چشمه، سبب سرسبزی محیط پیرامون خود شده است. این منطقه به قدری زیبا و سرسبز است که می توانید آن را برای سپری کردن اوقات فراغتتان در کنار خانواده، انتخاب نمایید. آبشار زیراه، از این چشمه به وجود آمده است. منطقه ای که این آبشار در آن واقع شده است، بسیار سرسبز و زیباست و چشم انداز بی نظیری دارد. علاوه بر چشمه و آبشار، یک قنات قدیمی نیز در این منطقه وجود دارد. با به هم پیوستن آب چشمه و قنات، آبشار زیراه به وجود می آید.

آبشار زیراه، 2 متر ارتفاع دارد. این آبشار را به دلیل قرار گرفتن در زیر راه، این گونه نام گذاری کرده اند. البته قرار گیری آبشار در شمال روستای زیراه نیز یکی از دلایل این نامگذاری بوده است.

چشمه زیراه، در درون غاری قرار گرفته است. نقل شده است که در گذشته از این چشمه، برای استحمام استفاده می شده است. روستای زیراه، در ارتفاعات شهر باستانی توز که قدمتش به دوران ساسانی باز می گردد قرار گرفته است.

آبشار زیراه با شهرستان دشتستان، 30 کیلومتر فاصله دارد. همچنین این آبشار در فاصله 30 کیلومتری غرب برازجان و در مسیر برازجان به سعد آباد قرار گرفته است.

از دیگر جاذبه های گردشگری پیرامون این منطقه می توانیم به آب گرم خانیک، آبشار فاریاب، پارک جنگلی سرکره و... اشاره نماییم.

دیدگاه کاربران


آرش
آرش
سه شنبه 21 دی 1400
از نظر من اصلا جای دنجی نیست، تازه پشه هم زیاد داره
سمیرا
سمیرا
سه شنبه 27 مهر 1400
چون آب زیر زمینیه و به صورت چشمه میجوشه بهش آبشار زیراه میگن
محمدرضا
محمدرضا
دوشنبه 25 مرداد 1400
بخاطر فرسایش زمین موقع خروج آب از قنات غار به وجود آمده است در قدیم ب عنوان حمام عمومی استفاده میشد و پوشش مناسبی هم در برابر دید داشت و مردم از روستاهای مختلف برای حمام می آمدند و زیبایی این آبشار و سرسبزی اطراف آن در کنار نخلستان ها تعجب آور و گویی معجزه است.
sanaz.amjadian3194
sanaz.amjadian3194
سه شنبه 08 تیر 1400
آبشار خیلی زیبایی است ولی حشرات خیلی زیادی داره .
khadije_bahmani
khadije_bahmani
یکشنبه 26 اردیبهشت 1400
انقدر زیباست که تا نرید باور نمکنید واقعی باشه. در مقابل شاهکار خداوند باید سر تعظیم فرود آورد. ارتفاع کمی داره حدود دو متر اما واقعا زیباست.
ahmadvakili8964
ahmadvakili8964
چهارشنبه 25 فروردین 1400
بسیار رویایی و زیباست انگار که انسان را به بهشت نزدیک میکنه این آبشار در دهستان زیراه سعد آباد قرار دارد.
meysaam_h
meysaam_h
سه شنبه 28 بهمن 1399
خیلی جای با حالیه😍😍 حتما برید میدونید خیلی جای خاص و منحصر به فردی هست ارتفاعش حدودا 2 متر میشه و داخل یه غار مانند قرار داره.
mohammad
mohammad
دوشنبه 29 دی 1399
به جز آب چشمه یک رشته قنات قدیمی هم در این مکان وجود داره که از متصل شدن آن ها این آبشار تشکیل شده است.
ahmad
ahmad
شنبه 22 آذر 1399
خیلی رویایی و زیباست انگار انسان رو به بهشت نزدیک میکنه. برای دیدن این جاذبه به دشتستان بوشهر رفته و از آنجا به سعدآباد و بعدش به وحدتیه. سمت چپ جاده به این منطقه میرسید.
alihossine128
alihossine128
پنج شنبه 08 خرداد 1399
بسیار زیباست. این آبشار در زیر راه یا زیر جاده قرار گرفته و به این نام شهرت یافته.