اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

مازندران - آمل   ( چلاو )
1397 07 14 شنبه

استان مازندران با داشتن طبیعتی زیبا و خارق العاده، یکی از مقاصد گردشگری به شمار می رود. یکی از جاذبه های گردشگری این استان، آبشار برجی کلا می باشد.

آبشار برجی کلا در شهرستان آمل، در دره چلاو، در روستای برجی کلا قرار گرفته است. این منطقه دارای 4 آبشار می باشد که سه آبشار به صورت پله ای و عریض اند و ارتفاعشان 7 متر است. یکی از آبشار ها نسبت به بقیه مرتفع تر است و ارتفاعی معادل 23 متر دارد. این آبشار در نهایت به حوضچه ای تقریبا بزرگ سریز می شود.

آبشار برجی کلا و منطقه فیلبند، از شگفتی‌ های کم ‌نظیر طبیعت استان مازندران به شمار می روند. بازدید از این مناطق زیبا و بکر می تواند برای شما آرامش به ارمغان بیاورد و شما را غرق لذت کند. برای بازدید از این آبشار زیبا، می بایست کمی پیاده روی کنید. البته کسانی که قدرت بدنی کمی نیز دارند می توانند به تماشای این آبشار بروند.

چلاو نام دهی در شرق جاده هراز می باشد. این ده در فاصله 30 کیلومتری جنوب شرقی آمل، در منطقه ای جنگلی و در دامنه رشته کوه های البرز واقع شده است. تجمع ابرهای سیاه و بارور در دره چلاو، سبب افزایش بارندگی در این منطقه شده است. بارش زیاد موجب شده که این منطقه، همیشه سرسبز، پر درخت و حاصلخیز باشد. آب و هوای منطقه چلاو معمولا سرد، بارانی و مه آلود می باشد و در اغلب مواقع شاهد بارندگی در این منطقه خواهیم بود. این منطقه در فصل تابستان معمولا پر رونق است. اهالی استان مازندران به بارش شدید "شلاو" می گویند. احتمالا نام این منطقه نیز مشتق شده از همین کلمه می باشد. چلاو نسبت به سطح دریا 800 تا 3200 متر ارتفاع و تا مرکز شهر 40 کیلومتر فاصله دارد. چلاو یک منطقه ییلاقی برای ساکنان آمل و بابل به شمار می رود و افراد اندکی به صورت دائم در این منطقه ساکن هستند که تعداد آنها به 100 خانوار هم نخواهد رسید.

جهت دسترسی به این منطقه، می بایست از مرکز شهر آمل به سمت استان تهران در جاده هراز پیش بروید .پس از طی 25 کیلومتر، از طریق پلی بنام پل منگل، که در سمت چپ جاده وجود دارد 15 کیلومتر از جاده فرعی را طی کنید تا به منطقه سرسبز چلاو و آبشار برجی کلا برسید.

ویلاهای منطقه