اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

فارس - داراب   ( شهر فدامی )
1397 07 11 چهارشنبه

در استان فارس، در مجاورت شهر فدامی و در ارتفاع 800 متری از سطح دریا، آبشاری به نام آبشار فدامی (fadami waterfall) وجود دارد. این آبشار دارای مجموعه ای از آب های شور، شیرین، سرد و گرم است که این ویژگی وجه تمایز آن نسبت به آبشار های دیگر می باشد.

آبشار فدامی یکی از شاهکارهای خلقت می باشد. این آبشار در فصل تابستان دارای آب شیرین بسیار خنک و آب شور گرم است که در فصل زمستان همین آب گوارای شیرین، گرم و آب شور، خنک میشود، به همین علت در تمام سال، بازدیدکنندگان بسیاری به این منطقه سفر می کنند تا این آبشار خارق العاده را از نزدیک مشاهده نمایند. مقدار آب آبشار حدود یک متر مکعب در هر ثانیه میباشد.

سپری کردن اوقات فراغت در مجاورت آبشار فدامی همراه با شنیدن صدای آب، برای شما آرامش به ارمغان خواهد آورد و بسیار لذت بخش خواهد بود. در صورتی که در تابستان به تماشای این آبشار زیبا رفتید، می توانید زمانی را برای آب تنی اختصاص دهید.

با گشت و گذار در فضای پیرامون آبشار، با زیبایی های دیگر طبیعت نیز روبرو خواهید شد. در این منطقه علاوه بر آبشار فدامی، تعدادی غار با عمق و شکل های متفاوت نیز وجود دارند. قندیل ها، طاق دیس ها، ناودیس ها، گسل ها، کانی ها و بلورهای گوناگون سنگی، رسوبی و نمکی که در اثر فعالیت های ژئوفیزیکی ایجاد شده اند، جلوه ای ویژه به این غار ها بخشیده اند. در صورتی که به عکاسی علاقمند باشید، هر یک از موارد ذکر شده می تواند سوژه ای مناسب برای عکاسی باشد.

چشمه ای در فاصله یک کیلومتری آبشار فدامی وجود دارد که آب شیرین آبشار را تامین می کند. یکی از منابع تامین کننده آب شرب شهر فدامی و روستاهای پیرامونش همچون روستای مُرز، می باشد.

آبشار شور فدامی در بالای آبشار شیرینش قرار دارد. این آب شور، از چشمه ای که در فاصله 500 متری آبشار قرار دارد تامین خواهد شد. نخل‌های خودرو که در مجاورت آبشار روییده اند، زیبایی منحصر بفردی به این منظره بخشیده اند.

چشمه های بستان و مُرز کوه رستاق، آب آبشار فدامی را تامین خواهند کرد. آب این چشمه ها، از پرتگاهی به سمت زمین سرازیر می شوند و در نهایت به حوضچه ای با عمق 20 متر می ریزند و در ادامه یک رودخانه دائمی را ایجاد می کنند.

آمیخته شدن آب شور و شیرین آبشار، از شوری آب به میزان قابل توجهی می کاهد. همین امر سبب می شود که بتوان از این آب در کشاورزی استفاده نمود.

جهت اقامت می توانید از هتل های شهرهای پیرامون و اقامتگاه ها و خانه های محلی بهره ببرید. در صورتی که تمایل داشته باشید، کمپینگ در طبیعت نیز یکی از گزینه ها برای اقامت خواهد بود.

به علت اینکه برای رسیدن به این آبشار پیاده روی پیش رو خواهید داشت، حتما کفش مناسب همراه خود داشته باشید. آب آشامیدنی، مواد خوراکی، جعبه کمک های اولیه و وسایل مورد نیاز را با خود ببرید. در صورتی که قصد آب تنی کردن دارید، یک دست لباس اضافه همراه خود بردارید.

در سراسر سال این امکان وجود دارد که از این آبشار دیدن کنید و از زیبایی های آن بهره ببرید.

جهت دسترسی به آبشار فدامی، می بایست خود را به داراب رسانده و وارد جاده بندرعباس بشوید. در بین راه، با روستایی به نام فدامی روبرو خواهید شد. از این روستا تا آبشار فدامی، حدودا 8 کیلومتر یا بیشتر فاصله خواهد بود. این آبشار تا شیراز 380 کیلومتر و تا داراب 130 کیلومتر فاصله دارد.

ویلاهای منطقه