اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

چهارمحال و بختیاری - لردگان  
1397 07 10 سه شنبه

در استان زیبا و باشکوه چهارمحال و بختیاری، در فاصله 20 کیلومتری از روستای سردشت، روستا و دره ای شگفت انگیز وجود دارد که آن را آتشگاه می نامند. در این روستا آبشارهایی وجود دارند که به آبشارهای آتشگاه مشهورند. طول مسیر حرکت این آبشارها، به 3 کیلومتر خواهد رسید، به همین دلیل، به عنوان طولانی ترین آبشار ایران نام برده می شوند.

آبشارهای پلکانی و زیبای این دره، شما را به سمت آبشار اصلی هدایت خواهد کرد. در مورد تعداد آبشار های این منطقه، اختلاف نظر وجود دارد، برخی تعداد آبشارها را 7 و برخی دیگر 10 بیان کرده اند. علت این اختلاف نظر، تغییر حجم آب در فصل های گوناگون می باشد.

عناصر زیبای طبیعی همچون سبزه ‌زار، دره، سنگ ‌های گچی و آهکی و آب و هوای مناسب، زیبایی این منطقه را دو چندان خواهد کرد. زیبایی های این منطقه به قدری است که بازدیدکنندگان بسیاری را به خود مجذوب می کند. در فصل تابستان، این منطقه با دارا بودن آب و هوایی خنک، مکان مناسبی برای سپری کردن اوقات شما خواهد بود.

آبشار اصلی این منطقه، که به آن لقب آبشار مینیاتوری را نیز داده اند، از خارق العاده ترین جاذبه‌های طبیعی استان چهار محال و بختیاری محسوب می شود. برای دسترسی به آبشار اصلی آتشگاه، می بایست مسیری را با پای پیاده طی نمایید. در تمام مسیر پیاده روی، صدای جوش و خروش آب به گوش شما خواهد رسید. برای رسیدن به آبشار اصلی، می بایست برخلاف حرکت آب پیش بروید. در طی این مسیر، آبشارهای پلکانی گوناگون، انواعی از پوشش های گیاهی، سنگ‌های گچی و آهکی، درختان گردو، بلوط، چنار و زبان گنجشک را مشاهده خواهید کرد.

در فصل های پرآب مانند فروردین و اردیبهشت، به علت افزایش پیدا کردن حجم آب، در بخش هایی از مسیر می بایست از داخل آب گذر کنید. دیواره های سنگی موجود در سمت راست آبشار اصلی، این امکان را برای شما فراهم می کند که به صخره نوردی بپردازید. پس از بالا رفتن از صخره ها، با 2 ساعت پیاده روی، به یکی از سرچشمه های آبشار خواهید رسید. طبیعت زیبای این منطقه می تواند گزینه مناسبی برای پیک نیک و گذراندن اوقات فراغت شما باشد.

این آبشار، از رود خراسان که یکی از سرچشمه ‌های پر آب رودخانه بزرگ کارون می باشد نشات گرفته است. به علت اینکه این منطقه در مجاورت استان خوزستان می باشد، آب و هوایى معتدل و نسبتا گرم خواهد داشت. هوای خنکی که در میان دره جریان دارد، سبب شده است که افراد بسیاری به این منطقه سفر کنند و تماشاگر طبیعت زیبای آن باشند.

از آنجایی که برای دسترسی به آبشار ها می بایست مسافتی را پیاده طی کنید، کفش مناسب همراه خود داشته باشید. به دلیل اینکه پس از شهر لردگان امکانات امدادی، سوپر مارکت و امکانات شهری وجود نخواهد داشت، غذای مورد نیاز و مایحتاج خود را همراه خود ببرید.

هتل های شهرهای پیرامون و اقامتگاه ها و خانه های محلی، از جمله مکان هایی هستند که می توانید در آنها اقامت داشته باشید. به جز موارد ذکر شده، کمپینگ در طبیعت نیز یکی از گزینه های موجود می باشد. این منطقه، با شهر لردگان 48 کیلومتر و با شهرکرد 210 کیلومتر فاصله دارد.

علاوه بر بازدید از این آبشارها، می توانید از چشمه برم، چشمه سندگان، امام ‌زاده شهسوار، امام ‌زاده جعفر و امام‌ زاده حسن نیز دیدن کنید.

برای دسترسی به این آبشارها، می بایست به استان چهار محال و بختیاری بروید. در 40 کیلومتری شهر لردگان، بعد از عبور کردن از روستاهای میلاس و سردشت شوش، به روستای آتشگاه می رسید. ادامه ی مسیر نیز می بایست به صورت پیاده طی گردد.

ویلاهای منطقه