اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

همدان - همدان  
1397 07 05 پنجشنبه

جذاب ترین بخش سفر به هر شهری امتحان کردن غذاهای سنتی و محلی همان شهر است. همدان از شهرهای باستانی ایران است که علاوه بر تاریخ و تمدن طولانی و جاذبه های گردشگری، غذاهای سنتی و خوشمزه ای دارد که تعدادی از این غذاهای محلی را معرفی میکنیم.

آش آماج همدان:

یکی از غذاهای اصیل و سنتی استان همدان، آش آماج است که در نقاط دیگر کشورمان با دستور پخت و مواد اولیه‌ متفاوت طبخ میشود. در استان همدان این آش با آماج، سبزی آش (تره و پیازچه)، پیازداغ، سیر، عدس، لوبیا چشم‌بلبلی، تخم‌مرغ، نمک، فلفل، زردچوبه و روغن تهیه می شود. آماج یک نوع خمیر است که با حرارت دیدن خشک می شود و در آش های سنتی از آن استفاده می شود.

آش خشکبار:

آش خشکبار یکی از غذاهای همدانی است که با آلبالو خشکه، برگه‌ هلو، آلوی ترش خشک ‌شده، رشته آشی، شیره انگور، سرکه، نمک، فلفل، زردچوبه، پیاز، نعناع، نخود، لویبا، گوشت استخوان‌ دار، عدس و سبزی آش (در صورت تمایل تره‌کوهی) طبخ میشود.

آش کاچی همدان:

در نقاط مختلف ایران، کاچی را به روش های متفاوتی میپزند. این غذا بسیار مقوی است و مصرف آن به همگان توصیه خواهد شد. در دستور کاچی در نواحی مختلف کشورمان، استفاده از بلغور یا آرد گندم مشترک می باشد.
در استان همدان، برای طبخ آش کاچی از بلغور گندم، سیر، آب، کشک، نمک، فلفل و روغن حیوانی استفاده می کنند.

آبگوشت قرمه‌ همدان:

یکی از غذاهای سنتی در همدان، ترکیبی از آبگوشت و قرمه سبزی، بنام آبگوشت قرمه سبزی است. طعم و عطر سبزی قرمه، پیاز داغ، سیب‌زمینی و لیمو عمانی سبب می شود این غذا، بسیار لذیذ و خوشمزه شود.

خورشت غوره بادمجان:

یکی از موادی که در تهیه غذاهای ایرانی بسیار از آن استفاده می شود، بادمجان است.
خورشت غوره بادمجان همدان، یکی از غذاهای اصیل همدان محسوب می شود که بسیار پرطرفدار است. طعم ترش این خورشت همراه با ادویه ای که در آن به کار می رود، مزه کم نظیری را ایجاد خواهد کرد. در استان همدان، برای تهیه این خورشت از بادمجان، مرغ، گوشت چرخ ‌کرده، گوجه ‌فرنگی، غوره، پیاز و رب گوجه ‌فرنگی استفاده می شود.

سرداشی مخصوص همدان:

کباب سرداشی یا تتالی از دیگر غذاهای محلی استان همدان است. در گذشته این کباب در تنور تهیه می شد ولی هم اکنون در تابه طبخ می شود. این غذا به تاس کباب شباهت بسیاری دارد. برای تهیه این غذا از گوشت، سیب زمینی، گوجه فرنگی و پیاز استفاده می شود.

ویلاهای منطقه