اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

تهران - فشم   ( فشم - دربندسر )
1395 03 31 دوشنبه

اوشان - فشم یکی از مناطق ییلاقی خوش آب و هوای لواسان در استان تهران است که در بخش رودبار- قصران در شمیرانات واقع شده است و به شکل عامیانه نام آنرا اوشون فشم میخوانند. شهرستان شمیرانات از چهار 4 شهر به نام های تجریش، لواسان، شمشک و فشم تشکیل شده است.
این منطقه در شمال شرقی تهران در مسیر جاده لشگرک واقع شده است که از مناطق کوهپایه ای و سردسیر محسوب میشود ولی از آب و هوای معتدل در فصل بهار و تابستان برخوردار است.


زبان مردم فشم و اطراف

در قدیم مردم فشم و اوشان به زبان فارسی پهلوی تکلم داشتند که بعضی آنرا زبان دیلمی میدانند که مشابه زبان تاتی است. مردم میگون، شمشک، گرمابدر، امامه و لالان به زبان تبری یا همان مازندرانی با لهجه نوری صحبت میکردند و مردم قصران نیز به زبان فارسی با لهجه پایتخت تکلم داشتند.

 

مکان های دیدنی و تفریحی در فشم

یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی و گردشگری فشم، آبشار دربندسر است.
این آبشار در دره زیبایی در حدود سه کیلومتر بعد از شمشک به طرف جاده دیزین در کنار یک پیچ 180 درجه ای در سمت راست جاده واقع شده است. امتداد این آبشار به روستای دربندسر میرسد.
دره کوهستانی آبشار دربندسر فاقد باغ است ولی پوشش سبزه زار و بوته های گلپر به زیبایی آن افزوده است و وزش بادهای خنک در هنگام تابش شدید آفتاب در تابستان محیط مناسبی را برای گذراندن اوقات فراغت در آخر هفته و تعطیلات برای پایتخت نشینان فراهم نموده است.


برای پیمودن تمام مسیر از کنار جاده حدودا یک ساعت زمان لازم است که در ادامه به یکی از مسیر های صعود به قله کلون بستک که ارتفاعی حدود 4200 متر دارد، میرسد. روستای دربندسر در دامنه ی جنوبی کلون بستک و در جنوب منطقه دیزین در کنار رود قرار گرفته است. یکی از رودهایی که به رودخانه جاجرود سرازیر میشود از روستای دربندسر نشات گرفته است.

علاوه بر آبشار و دره کوهستانی دربندسر، پیست اسکی دربندسر که یک پیست بین المللی است در این روستا واقع شده است.
هم چنین تل تنگه و چشمه سیاوش،  2 محل معروف گردشگری در روستای دربندسر هستند.

اوشان، فشم و میگون باغات میوه بسیاری دارد. در اطراف آن 3 پیست اسکی واقع است. روستاهای امامه، روته، زایگان، لالان، آبنیک، گرمابدر، میگون، دربندسر، شمشک و آهار از منطقه های تفریحی در اوشان - فشم هستند.


طی سالهای اخیر، این منطقه به ییلاق مردم پایتخت تبدیل شده است و کسانی که توانایی مالی خرید ویلا در این منطقه را داشته باشند، تعطیلات آخر هفته را در این منطقه خوش آب و هوا سپری می کنند.

ویلاهای منطقه