اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - املش  
دوشنبه 29 خرداد 1396

بازار های هفتگی که در شهرستان های استان گیلان بر پا می شوند از رونق خاصی برخوردار هستند.این بازار ها محل تبادل کالاهای روستایی و شهری هستند که به صورت هفتگی مایحتاج شهرنشینان و همچنین روستائیان را فراهم می کند. با وجود توسعه روز افزون شهرنشینی همچنان این بازارها شکل خود را حفظ کرده و به صورت سنتی بر پا می شوند. 

سه شنبه بازار املش نمونه ای از بازارهای هفتگی و سنتی استان گیلان می باشد که به دیگر بازارهای سنتی این منطقه نیز شباهت دارد. 

سه شنبه بازار املش در سال 1312 توسط نصرالله خان بنا شده و تا امروز به فعالیت خود ادامه داده است. از بازاری های به نام سه شنبه بازار می توان به مرحوم حاج بییازار، ریحانی، شکری، حاجی مقدم، شیرعلی احمدی و ... اشاره کرد.

حضور در بازار و گشت و گذار در آن از جمله تفریحات و سرگرمی های مردم طبقات مختلف گیلان و همچنین مسافران و گردشگران به شمار می آید.

جوانان محلی به سه شنبه بازار می آیند تا از حمامی ها، آرایشگران، قهوه چی ها، اغذیه فروشی ها و ... دیدن نمایند.

بازار دیگری نیز به سه شنبه بازار املش پیوسته است که نام آن بازار نعل بندها می باشد. این بازار خود را با اسب ها و قاطرهایش به سه شنبه بازار املش رسانده و به دلیل استقبال مسافران و گردشگران، گرم و پر رونق گشته است.

یکی از ویژگی های جالب این بازار، حضور مارگیران، معرکه گیران و درویش ها می باشد که جنبه سرگرمی در سه شنبه بازار املش را دارا می باشند. 

در این بازار اجناس خارجی نیز عرضه می گردد و فروشنده ها برای عرضه محصولات خود از شهرهای رشت، آستانه اشرفیه، لنگرود و رودسر به سه شنبه بازار املش می آیند.

در این بازار علاوه بر اجناس خارجی صنایع دستی گیلان، انواع ماهی، سبزی ها و میوه های تازه و محلی و ... به مسافران و گردشگران عرضه می گردد.

برای دسترسی به سه شنبه بازار املش می بایست به استان گیلان، شهرستان املش و به کمربندی املش سفر نمایید.

دیدگاه کاربران


حمید بخشی
حمید بخشی
دوشنبه 01 آذر 1400
قبلا سه شنبه بازار حال و هوای دیگه ای داشت، بازار رنگارنگ تر بود، شلوغ بود، همچی هم ارزان تر بود
somaye
somaye
یکشنبه 27 تیر 1400
خیلی جای جالبی است و خیلی از فروشنده هاش خانوم هستند که محصولات خودشون رو میفروشند.
esmaeilsye
esmaeilsye
دوشنبه 10 خرداد 1400
املش همه جاش باصفاست 😁 مخصوصا بازارش. سه شنبه بازار املش در سال 1312 به دستور نصرالله خان بنا شد و همچنان فعال میباشد.
fateme_mirzaei92
fateme_mirzaei92
شنبه 04 اردیبهشت 1400
حس خوب بازار محلی را در این بازار به خوبی میتونید درک کنید. 😊💚🌱 بازارهای محلی گیلان گنجینه های با ارزش فرهنگی این منطقه هستند.
meisam_rl
meisam_rl
پنج شنبه 28 اسفند 1399
من اصلا از ازین بازار خوشم نمیاد شنبه بازار ماسال یه چیز دیگه است.
sepide
sepide
دوشنبه 11 اسفند 1399
سه شنبه بازار املش بهترین بازار دنیاست 👍👍 یادش بخیر نزدیک عید که میشد چند سال پیش خیلی شلوغ بود. مدت زیادی میشه که نرفتم. هر چیزی که بخواهید این بازار داره پیشنهاد میکنم ماهی دودی حتما بخرید.
annachegeny
annachegeny
چهارشنبه 08 بهمن 1399
پر از حس خوب و نوستالژی من بازار روز خیلی دوست دارم. این سه‌شنبه ‌بازار که برید زنان سبزی ‌و ‌میوه ‌فروشی رو میبنید که سخت مشغول کار هستند.
annacheg
annacheg
سه شنبه 02 دی 1399
بهترین قسمت سه شنبه بازار میوه های رنگی و خوش بو و خوش طعمش هست که آدم رو وسوسه میکنه. من عاشق بازارهای محلی هستم 😍 اما یه موضوع ناراحت کننده دیدن فروشنده های مسن بازار هست که واقعا آدم ناراحت میشه از دیدنشون. با این سن و سال مجبور به کار کردن هستند.
rnminoo
rnminoo
یکشنبه 18 خرداد 1399
اینجا بیشتر نمود یک بازار سنتی است و بیشتر محصولات خوراکی مثل سبزی ها و ماهی های مختلفی داره و لوازم و لباس کمتر دیده میشه اینجا.