اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - سواد کوه  
شنبه 27 خرداد 1396

عباسعلی نام امامزاده ای است که بر فراز قله ای جنگلی به ارتفاع 2340 متر در منطقه سوادکوه واقع شده است. 
قله امامزاده عباسعلی در میان قله های سرخیل در شمال، دره خطیر کوه در شمال شرقی، قله خر نرو در شرق، قله نیزه وا در جنوب شرقی، قله قدمگاه در جنوب،  قله اتابک در جنوب غربی و قله ارفع در سمت شمال غربی قرار گرفته است و همه ساله مورد استقبال کوهنوردان و همچنین گردشگران بسیاری قرار می گیرد. 

منطقه سواد کوه در حد فاصل شهرهای فیروزکوه و قائم شهر از جمله غنی ترین منطقه های نزدیک به تهران از لحاظ جنگل نوردی و وجود مسیرهای دست نخوره بسیار می باشد.

دهکده کمرپشت که تقریباً در ورودی جاده خطیرکوه و کمی قبل از آن واقع شده است از جمله جنگل‌های زیبا، دست نخورده و تمیز در این منطقه می باشد. برای رسیدن به قله امامزاده عباسعلی جاده ای فرعی و پر پیچ و خم به دهکده کمرپشت ختم می گردد که این روستا در نزدیکی روستای ارفع ده و در روبروی آن واقع شده است. منطقه جنگلی کمرپشت، قله و خط الرأس سرکوه و همچنین امامزاده عباسعلی که در انتهای شرقی خط الرأس می باشد از زیبایی‌هایی منحصر به فرد این منطقه به شمار می آیند.

پس از صعود به این قله و همچنین زیارت امامزاده عباسعلی می توان از کلبه جنگلی که در نزدیکی قله امامزاده عباسعلی واقع شده است، برای شب ماندن استفاده کرد. از قله سرکوه و همچنین امامزاده عباسعلی دید خوبی به روستای ارفع ده و قله ارفع کوه، قله قدمگاه، قله های خرو - نرو و سایر ارتفاعات و جنگل های سواد کوه وجود دارد به طوریکه می توان از قله امامزاده عباسعلی تمام این مناطق را از نظر گذراند و از دیدن این منظره زیبا لذت برد.

منطقه سواد کوه در مازندران که روستای کمر پشت در آن قرار گرفته دارای پوشش گیاهی از قبیل پونه، آویشن، گلپر، ازگیل، زرشک، آلو و بلوط و همچنین پوشش جانوری گراز، پلنگ، گربه وحشی، خرگوش، گرگ، روباه، عقاب و مارهای سمی می باشد.

برای دسترسی به قله امامزاده عباسعلی می بایست به مازندران، سواد کوه، از جاده فیروزکوه به قائمشهر رفت که 5 کیلومتر بعد از پل ورسک در سمت راست جاده، روستای کمر پشت می باشد که بعد از عبور از جنگل کمرپشت به قله امامزاده عباسعلی می رسید.

برای رفتن به امامزاده عباسعلی جاده ای ماشین رو نیز وجود دارد که خاکی می باشد و از روستای لمرد که در اطراف خطیرکوه واقع شده قابل دسترسی می باشد.

دیدگاه کاربران


somihaddadi
somihaddadi
یکشنبه 05 اردیبهشت 1400 ساعت 16:50

اینجا معرکه است به خصوص مسیر قله عباسعلی که از جنگل عبور میکنه ما فصل پاییز رفتیم واقعا مثل
بهشت بود بهشت پاییزی😍😍👍


shafiee19
shafiee19
سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 14:34

من تعطیلات با موتور به کمرپشت و قله عباسعلی رفتم اطراف روستا خیلی زیباست برای جادر زدن و شب مانی هم جا هست.


tahereki
tahereki
شنبه 11 بهمن 1399 ساعت 14:47

قله امامزاده عباس علی هدف صعود گروه های گردشگری و کوهنوردی بسیاری است که دسته جمعی به اینجا میان. صعود به این قله کمی سخت هست و آماتور نمیتونند راحت برن.


fatiii
fatiii
چهارشنبه 03 دی 1399 ساعت 14:48

من با باشگاه کوهنوردی همنورد به این قله رفتیم و صعود بسیار جذابی داشتیم. ارتفاع قله 2350 متر هست و مسیرمون از روستای کمرپشت شروع شد.


zoleakha95
zoleakha95
یکشنبه 18 خرداد 1399 ساعت 17:09

قله عباسعلی طبیعت بسیار زیبا و دل انگیزی دارد صعود به این قله کار چندان مشکلی نیست منظره بی نظیر در بالای قله بسیار دیدنیست و انسان را وامیدارد تا به بالای قله برود. 👌👌👌👌👌👌


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار