اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - سواد کوه  
شنبه 27 خرداد 1396

عباسعلی نام امامزاده ای است که بر فراز قله ای جنگلی به ارتفاع 2340 متر در منطقه سوادکوه واقع شده است. 
قله امامزاده عباسعلی در میان قله های سرخیل در شمال، دره خطیر کوه در شمال شرقی، قله خر نرو در شرق، قله نیزه وا در جنوب شرقی، قله قدمگاه در جنوب،  قله اتابک در جنوب غربی و قله ارفع در سمت شمال غربی قرار گرفته است و همه ساله مورد استقبال کوهنوردان و همچنین گردشگران بسیاری قرار می گیرد. 

منطقه سواد کوه در حد فاصل شهرهای فیروزکوه و قائم شهر از جمله غنی ترین منطقه های نزدیک به تهران از لحاظ جنگل نوردی و وجود مسیرهای دست نخوره بسیار می باشد.

دهکده کمرپشت که تقریباً در ورودی جاده خطیرکوه و کمی قبل از آن واقع شده است از جمله جنگل‌های زیبا، دست نخورده و تمیز در این منطقه می باشد. برای رسیدن به قله امامزاده عباسعلی جاده ای فرعی و پر پیچ و خم به دهکده کمرپشت ختم می گردد که این روستا در نزدیکی روستای ارفع ده و در روبروی آن واقع شده است. منطقه جنگلی کمرپشت، قله و خط الرأس سرکوه و همچنین امامزاده عباسعلی که در انتهای شرقی خط الرأس می باشد از زیبایی‌هایی منحصر به فرد این منطقه به شمار می آیند.

پس از صعود به این قله و همچنین زیارت امامزاده عباسعلی می توان از کلبه جنگلی که در نزدیکی قله امامزاده عباسعلی واقع شده است، برای شب ماندن استفاده کرد. از قله سرکوه و همچنین امامزاده عباسعلی دید خوبی به روستای ارفع ده و قله ارفع کوه، قله قدمگاه، قله های خرو - نرو و سایر ارتفاعات و جنگل های سواد کوه وجود دارد به طوریکه می توان از قله امامزاده عباسعلی تمام این مناطق را از نظر گذراند و از دیدن این منظره زیبا لذت برد.

منطقه سواد کوه در مازندران که روستای کمر پشت در آن قرار گرفته دارای پوشش گیاهی از قبیل پونه، آویشن، گلپر، ازگیل، زرشک، آلو و بلوط و همچنین پوشش جانوری گراز، پلنگ، گربه وحشی، خرگوش، گرگ، روباه، عقاب و مارهای سمی می باشد.

برای دسترسی به قله امامزاده عباسعلی می بایست به مازندران، سواد کوه، از جاده فیروزکوه به قائمشهر رفت که 5 کیلومتر بعد از پل ورسک در سمت راست جاده، روستای کمر پشت می باشد که بعد از عبور از جنگل کمرپشت به قله امامزاده عباسعلی می رسید.

برای رفتن به امامزاده عباسعلی جاده ای ماشین رو نیز وجود دارد که خاکی می باشد و از روستای لمرد که در اطراف خطیرکوه واقع شده قابل دسترسی می باشد.

دیدگاه کاربران


مجید بهاری ملردی
مجید بهاری ملردی
یکشنبه 29 بهمن 1402
با سلام
آوردن اسم امامزاده عباسعلی بدون ذکر نام ملرد.. یک دزدی و خیانت تاریخی ست....البته قبول دارم که مسیر جنگلی از کمرپشت زیباست ولی آدرس اشتباه مسیر اشتباه و نامهای اشتباه در اینترنت که مخاطب زیاد داره خیانت به اصل و اصالت مکان تاریخ میباشد.
مسیر امامزاده عباسعلی ملرد از روستای ملرد هست..چه با ماشین چه بصورت کوهنوردی...چون بغیر از روستای باصفای ملرد با آب و هوای کوهستانی بقیه ی روستاهای مجاور امامزاده عباسعلی ملرد پارکینگ ندارن...اما روستای ملرد هم پارکینگ داره هم امنیت....از روستای ملرد به سمت امامزاده عباسعلی ملرد که حرکت کنی دوتا چشمه ی پر آب داره که هم می تونید کمپ بزنید هم می تونید با خانواده تفریح کنید...ولی بقیه مسیرها امنیت زیادی نداره....بعنوان یک ملردی از همه مخاطبان دعوت میکنم که از امامزاده عباسعلی روستای باصفا و کوهستانی ملرد دیدن کنن.
سینا
سینا
دوشنبه 13 آذر 1402
یک مکان عالی برای کمپینگ و مسیر زیبا و جنگلی برای کوهنوردی تا نزدیکی قله، قله سبکی هستش
اگر برای کوهنوردی و صعود میرید حتما بهار تا پایان اردبیهشت باشه چون فصل گرما شرایط خوبی نداره
نیما
نیما
پنج شنبه 13 بهمن 1401
امامزاده عباسعلی روستای ملرد شهرستان سوادکوه واقع می باشد مسیر اصلی این قله در جاده خطیرکوه بوده که بیشتر این مسیر اسفالت بوده و بعد از شش کیلومتر خاکی به روستای ملرد میرسید و دو کیلومتر از روستای ملرد تا امامزاده عباسعلی باقی می ماند که اون هم خاکی ولی ماشین به راحتی تا جلوی امامزاده عباسعلی روستای ملرد نوک قله میرود کمرپشت مسیری جنگلی به امامزاده دارد.
کاظم
کاظم
چهارشنبه 27 بهمن 1400
متاسفانه بیشتر ورودی های قله، پارکینگی ندارد که کوه نوردان با خیال راحت وسائل نقلیه خود را پارک کنند تا با خیال راحت و بدونه دلشوره از کوه نوردی لذت ببرند
امیر یوسف زاده
امیر یوسف زاده
سه شنبه 02 آذر 1400
از روستای کمرپشت یه مسیر سربالایی با شیب ملایم و مشخص رو از بین جنگل های پاییزی زیبا طی کردیم و به امامزاده ینی قله ی کوه رسیدیم
رضا چهارمحالی
رضا چهارمحالی
دوشنبه 28 تیر 1400
رفتن به این قله کار هرکسی نیست چون مسافت خیلی زیادی دارد.
so.h.eil
so.h.eil
دوشنبه 10 خرداد 1400
مسیر پیمایش قله امامزاده عباسعلی از زیباترین مسیرهای پیمایشی برای کوهنوردان است. این قله نزدیک قله ارفع کوه قرار داره.
somihaddadi
somihaddadi
یکشنبه 05 اردیبهشت 1400
اینجا معرکه است به خصوص مسیر قله عباسعلی که از جنگل عبور میکنه ما فصل پاییز رفتیم واقعا مثل
بهشت بود بهشت پاییزی😍😍👍
shafiee19
shafiee19
سه شنبه 12 اسفند 1399
من تعطیلات با موتور به کمرپشت و قله عباسعلی رفتم اطراف روستا خیلی زیباست برای جادر زدن و شب مانی هم جا هست.
tahereki
tahereki
شنبه 11 بهمن 1399
قله امامزاده عباس علی هدف صعود گروه های گردشگری و کوهنوردی بسیاری است که دسته جمعی به اینجا میان. صعود به این قله کمی سخت هست و آماتور نمیتونند راحت برن.
fatiii
fatiii
چهارشنبه 03 دی 1399
من با باشگاه کوهنوردی همنورد به این قله رفتیم و صعود بسیار جذابی داشتیم. ارتفاع قله 2350 متر هست و مسیرمون از روستای کمرپشت شروع شد.
zoleakha95
zoleakha95
یکشنبه 18 خرداد 1399
قله عباسعلی طبیعت بسیار زیبا و دل انگیزی دارد صعود به این قله کار چندان مشکلی نیست منظره بی نظیر در بالای قله بسیار دیدنیست و انسان را وامیدارد تا به بالای قله برود. 👌👌👌👌👌👌