اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - بهشهر  
پنجشنبه 25 خرداد 1396

غار هوتو و غار کمربند دو غار با فاصله اندکی از یکدیگر در روستای تروجن، در جنوب غربی شهرستان بهشهر قرار دارند. این غارها در دامنه کوه البرز و رو به دریا و در ابتدای ورودی شهر بهشهر واقع شده است. 

آثار کشف شده از غار هوتو و کمربند، نشان می دهد که این غار ها در گذشته محل زندگی انسان ها بوده اند و دارای بقایای بسیاری از چهار دوره تاریخی مربوط به پیش از تاریخ در آنها یافت شده است. 

غار هوتو به سبب اینکه محل دفن بسیاری از آثار مهم باستانی در زمینه زندگی انسان‌های اولیه ‌است، از شهرت جهانی برخوردار می باشد.

غار هوتو، دارای دو در ورودی در ارتفاع های مختلف و یک سوراخ تهویه هوا در سقف می باشد و با جفت خود، یعنی غار کمربند، حدود صدمتر فاصله دارد. یکی از دلایلی که این دو غار را جفت یکدیگر می دانند این است که تمامی آثار بدست آمده از این دو غار مکمل هم هستند.

در این محل موزه سرباز باستان شناسی برقرار شده است که بازدیدکنندگان می توانند آنچه را که باستان شناسان از دل خاک بیرون آورده‌اند در این منطقه مشاهده کنند. نحوه دفن و اجناسی که در قدیم کنار مردگان قرار می دادند در این موزه دیده می شود.

غار هوتو به سبب کشف اسکلت انسان و قدمت 70 هزار ساله نشان می دهد که زمانی انسان‌های نخستین مربوط به دوره‌های پارینه سنگی، میانه سنگی و نوسنگی در این غار زندگی کرده‌اند و پس از بررسی بسیار روی این غار، به این نتیجه رسیدند که در دوره میانه سنگی، ساکنان این غار با شکار حیواناتی چون آهو، بزکوهی، گوسفند و بز وحشی زندگی خود را می گذرانده اند.

بقایای یافت شده از غار هوتو، شامل تیغه‌هایی از سنگ چخماق، اسکلت سه انسان، سنگ دریایی و استخوان آهویی به‌ نام لاگازلاسرب گوتروزا است. مهم‌ترین اثر کشف شده در این غار، اسکلت مادر ۱۶ ساله و نوزاد وی می‌باشد.

جمجمه‌ کشف شده انسان در غار هوتو متعلق به انسان کامل و جدیدی بوده که تا آن زمان فقط در جنوب دریای خزر زندگی می کرده. همچنین باستان شناسان با توجه به مشخصات غار هوتو دریافته اند که اسکلت انسان‌ها از لحاظ استخوان‌بندی تفاوت چندانی با انسان کنونی نداشته اند و قد آنها چیزی در حدود صد و هفتاد سانتیمتر بوده است با این تفاوت که جمجمه‌ آنان کوچکتر و دندان‌هایشان همه سر پهن و آسیایی بوده که به دوره علف‌خواری انسان اشاره می کند.

کشف سه اسکلت متعلق به یک مرد و دو زن از دوره ناندرتال نشان می دهد که قدمت این مکان به حدود 75000 سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد و وجود استخوان های جانوری، دانه گیاهان، تکه های سفال و سنگ چخماق به دست آمده، نشانی از اهلی شدن حیوانات، آغاز دوره کشاورزی، استفاده از آتش و پخت سفال در این منطقه دارد. 

دیدگاه کاربران


telie
telie
سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 14:49

خیلی خوبه😍 غارهوتو و غاری به نام کمربند از غارهایی هستند که از دوران قبل از میلاد بازمانده اند و نزدیک بهشهر میتونید از محلی ها آدرس روستای تروجن رو بپرسید و به دیدن این غارها برید.


mmasoomeh
mmasoomeh
یکشنبه 12 بهمن 1399 ساعت 11:04

غار تروجن بهشهر مربوط به دوران پارینه سنگی است و نمونه انسان هایی در این غار کشف شده که این نمونه از انسانها هنوز هم در تروجن یافت میشوند اما بهشون نمیگن انسان اولیه.


صفری
صفری
چهارشنبه 03 دی 1399 ساعت 15:02

درون غار هوتو چیزهایی پیدا شده که مربوط به زمان یخچال، نوسنگی و آغاز دوران پارینه سنگی است؛ از سنگ چخماق پیدا شده به دوران پارینه سنگی برمیگرده.


behrooz99
behrooz99
دوشنبه 19 خرداد 1399 ساعت 12:26

هوتو کمربند به دوران قبل از تاریخ ایران باستان برمیگرده و در روستای تروجن واقع در شهرستان بهشهر، قرار دارد.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار