اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - نوشهر  
چهارشنبه 24 خرداد 1396

چشمه گردوک یا چشمه گردو یکی از چشمه های زیبا و دیدنی شهرستان نوشهر می باشد که در جنوب شهرستان نوشهر و در روستای سنگ تجن واقع شده است. 

روستای سنگ تجن یکی از قدیمی ترین روستاهای شهرستان نوشهر می باشد که از نظر جاذبه های گردشگری بسیار غنی بوده و هر ساله جمعیت زیادی از دوست داران طبیعت را به این منطقه می کشاند. 

چشمه گردوک در فاصله پنج کیلومتری از جنوب شهرستان نوشهر قرار گرفته است. این چشمه که یکی از چشمه های پرآب و زلال شهرستان نوشهر می باشد دارای مناظر دیدنی و زیبایی است و به سه شاخه تقسیم می گردد و هریک از این شاخه ها به یکی از روستاهای اطراف سنگ تجن سرازیر گشته و جهت آبیاری زمین های زراعتی، مورد استفاده اهالی قرار می گیرد.

علاوه بر مصارف کشاوری و تامین آب زراعتی روستای سنگ تجن و روستاهای اطراف، چشمه گردوک آب شرب شهرستان های نوشهر و چالوس و نیز اکثر روستاهای اطراف این مناطق را نیز تامین می کند.

علت اینکه این چشمه به چشمه گردوک با چشمه گردو شناخته می شود این است که ساها قبل در این منطقه باغ هایی زیبا با درختان گردو وجود داشته است که با گذشت زمان این باغ ها از بین رفته است ولی این نام همچنان بر روی این چشمه باقی مانده است. 

در گذشته بازدید از این چشمه و ورود به این منطقه برای عموم مردم و بازدیدکنندگان آزاد بوده است ولی از آنجاییکه آب شرب مناطق اطراف از طریق این چشمه تامین می گردد، ورود مردم به این منطقه باعث آلودگی آن می گردد لذا شرکت آب و فاضلاب نیروهایی را در آنجا مستقر نموده است تا از ورود به این چشمه جلوگیری نمایند.

چشمه گردوک یکی از چشمه های زیبا واقع در غرب استان مازندران در شهرستان نوشهر می باشد. اطراف این چشمه پوشیده از انواع پوشش های گیاهی، درختان سر به فلک کشیده و طبیعت زیبا و دیدنی است و منظره ی اعجاب انگیزی را به وجود آورده است که باعث می شود هر ساله بازدید کنندگان زیادی را راهی روستای سنگ تجن نماید تا لحظات خوشی را در طبیعت زیبای این روستا سپری کنند.

دیدگاه کاربران


حسین
حسین
یکشنبه 04 تیر 1402
خیلی جای خوب وخلوت وبی سروصدایی است

سه شنبه 16 خرداد 1402
گردو کلمه ای فارسیه به زبان محلی گردو میگن اقوز باید میشد چشمه اقوز!
کتایون
کتایون
شنبه 01 بهمن 1401
محیط چشمه گردوک خیلی با صفا و عالیه
rezaiat
rezaiat
سه شنبه 29 تیر 1400
بسیار خوش آب و هوا و سرسبز با طبیعت بکر و با ماشین به راحتی میتوان تا خود چشمه رفت.
ربابه
ربابه
دوشنبه 31 خرداد 1400
آقا چرا کسی جوابگو نیست؟
سوالم از مسئولین اینه آیا آب چشمه گردو در نوشهر برای خوردن آلوده نیست؟
کسی جوابگو نیست
کسی جوابگو نیست
دوشنبه 24 خرداد 1400
کسی میدونه ایا آب چشمه گردو الوده نیست؟
ax_safar
ax_safar
سه شنبه 11 خرداد 1400
چشمه گردوک در روستایی به نام روستای سنگتجن قرار داره. این روستا از روستاهای سرسبز نوشهر بخش تازه آباد به شمار میره.
_saeid9430
_saeid9430
دوشنبه 06 اردیبهشت 1400
برای رفتن به چشمه گردوک به روستای خوش آب و هوای سنگ تجن که فاصله اش 4 کیلومتری نوشهر هست باید برید.😍😍
dela.5077
dela.5077
سه شنبه 12 اسفند 1399
مسیر دسترسی به اینجا کمی سخته به ظاهر همه راه بلدند اما کسی نیست که مسیر دقیق چشمه رو نشان بده که برای غیر بومی ها هم راحت باشه.
baharshadi395
baharshadi395
یکشنبه 12 بهمن 1399
ورودی چشمه گردوک از طرف روستای تازه آباد هست، همچنین جنگل سنگ تجن. این دو جنگل از جنگل های زیبای نوشهر هستند.
nasrin
nasrin
پنج شنبه 04 دی 1399
چشمه گردوک در نوشهر در منطقه تازه آباد و روستای سنگ تجن قرار داره.
shahinn_666
shahinn_666
دوشنبه 19 خرداد 1399
از روبرو بلوار خیریان به تازه آباد میری داخل بعد از دو کیلومتر یه دو راهی هست که میپیچی سمت چپ همینطور که میری میرسی به جنگل همینطور ادامه بدی میرسی به چشمه گردوک البته ماشین سخت این مسیر رو میتونه بره.