اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - بهشهر  
شنبه 20 خرداد 1396

آبشار اسپه او واقع در مسیر روستای پاسند است که در بهشهر در استان مازندران واقع شده است. آبشار اسپه او در منطقه هزار جریب نکا قرار گرفته است. 

از جمله جاذبه های طبیعی روستای پاسند می توان به جنگل های سرسبز و خوش آب و هوای آن اشاره کرد و همچنین میتوان از چشمه و آبشار اسپه او نیز به عنوان یکی دیگر از جاذبه ها و زیبایی های طبیعت این منطقه نام برد. 

برای دسترسی به این آبشار در مسیر جاده گرگان - ساری در چند کیلومتری شهرستان بهشهر با دیدن تابلوی روستای پاسند در سمت راست جاده وارد روستا شده و بعد از آن نیز وارد جنگل پاسند شده و پس از عبور از جاده سرسبز، زیبا و جنگلی روستای پاسند به رودخانه نکا می رسید و بعد از آن دیگر امکان ادامه مسیر به وسیله اتومبیل وجود ندارد و باید ادامه مسیر را با پای پیاده  بپیمایید و این پیمایش لذت بخش در آبشار حدود دو ساعت به طول می انجامد.

آبشار اسپه او به شکل پلکانی و کاسه ای است و منظره منحصر به فردی دارد. تشکیل حوضچه های آهکی متعدد در 7 طبقه در طی سالیان دراز علت ایجاد آبشار اسپه او می باشد. ارتفاع این آبشار به 100 متر می رسد و از چشمه ای در کوه سیاخانی نشأت می گیرد و در انتها به رودخانه نکا می ریزد. آبشار اسپه او پوشیده از خز بوده و به دلیل آهکی بودن میتوان به آسانی از آن بالا رفت.

دیدگاه کاربران


mohammad_borhani1367
mohammad_borhani1367
چهارشنبه 13 اسفند 1399 ساعت 11:19

آبشار اسبه او رودبار از توابع بهشهر میباشد و آبشار یخکش جدا از این مجموعه هستش درضمن آبشاری به نام سن بی هم در این منطقه قرار داره.


rezamahmodi260
rezamahmodi260
دوشنبه 13 بهمن 1399 ساعت 12:28

خیلی آبشار خوبیه آب رودش هم به خاطر مواد داخل و کف آب به طور کامل سفید هست و خیلی سرده واقعا نمیشه داخل آب بمونی اما در کل عالیه 👌


paridary
paridary
یکشنبه 07 دی 1399 ساعت 15:08

بسیار جای باصفایی است. میتونید از طریق جاده جنگلی از چند تا روستا عبور کنید و بقیه راه رو باید پیاده بر خلاف مسیر رودخانه حرکت کنید تا به آبشار برسید.


iamamirbahrami
iamamirbahrami
دوشنبه 19 خرداد 1399 ساعت 15:55

در تشابه اسمی با این آبشار باید بگم اسپه او نام یک روستاست در جنگل های نور نزدیک آبشار آب پری.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار