اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - رویان  
شنبه 20 خرداد 1396

مجموعه آبشارهای ونوش در استان مازندران و در روستای زیبای ونوش قرار گرفته اند.

روستای زیبا و توریستی ونوش، از شمال به سواحل زیبای خزر، از سمت جنوب به رشته کوه های البرز، از شرق به جنگل های سرسبز و از سمت غرب به رودخانه کلرود منتهی می شود.

شالیزارهای پر محصول، باغهای مرکبات و درختان صنوبر هر کدام به تنهایی نقش به سزایی در زیباتر کردن این روستای سرسبز ایفا می کنند. این روستا به دلیل قرارگیری در محل عبور گردشگران جهت دسترسی به روستای نارنج بن، پاشکلا، خزر تیره، عالم کلا، منوچهر کلا، عزت کاسگر محله، تاشکو و سپس جاده کدیر و جنگل آب پری و یا به سمت ساحل و شهر رویان هرساله میزبان شمار زیادی از گردشگران است.

منطقه ونوش دارای آبشار های کوچک و بزرگ متعددی است که از میان آنها سه آبشار از شهرت بیشتری برخوردارند. این سه آبشار عموما مورد استفاده فرودهای فنی گروه های کوهنوردی قرار می‌گیرند.

آبشار اول ونوش، ارتفاعی در حدود پانزده متر و عمق حوضچه ای در حدود یک متر دارد.

 آبشار دوم که بزرگترین آبشار ونوش نیز هست، دارای ارتفاعی در حدود چهل متر و حوضچه ای به عمق چهار متر می باشد. 

آبشار سوم با داشتن ارتفاعی حدود پانزده متر و عمق یک متر مانند آبشار اول می باشد.

منطقه ونوش با داشتن ویژگی های طبیعی از جمله برخورداری از جنگل های بکر و همچنین آب و هوای بسیار مطبوع، علاوه بر  مناظر خیره کننده ای که دارد محل مناسبی برای سفر در فصول گرم سال به شمار می‌رود.

مسیر دسترسی به آبشار ونوش

در فاصله ده کیلومتری غرب شهرستان نور و در کنار جاده فرعی منشعب از جاده ساحلی نور به سمت نوشهر، مجموعه آبشارهای ونوش قابل دسترسی است.

اقامت در نور

برای اقامت در نور می‌توانید از طریق سایت ویلاجار در مورد ویلاهای اجاره ای در نور و هزینه در شب اقامت در آن ها اطلاعات کسب کنید و ویلای مورد علاقه خود را رزرو نمایید.

در طی اقامت خود در شهر نور توصیه می‌کنیم تا از سایر جاذبه های گردشگری آن مثل چشمه آبگرم لاویج و پارک جنگلی نور نیز دیدن کنید.

دیدگاه کاربران


صبا
صبا
یکشنبه 07 آذر 1400
مسیر آبشار خیلی زیباست، این منطقه خداروشکر هنوز بکر مونده، حدود سه ساعتم تا آبشار پیاده روی داره که انقد محیط اطراف قشنگه اصلا خسته نمیشی
ikhgf
ikhgf
یکشنبه 03 مرداد 1400
در این منطقه 3 آبشار در نزدیکی هم است آبشار اول ونوش دارای ارتفاعی 15 متری و عمق 1 متری است. آبشار دوم که بزرگترین آبشار ونوش است دارای ارتفاعی 40 متری و عمق 4 متری و آبشار سوم 15 متر با عمق حوضچه 1 متر است که هر سه ابشار زیبایی منحصر به فرد خود را دارا هستند.
ندا
ندا
جمعه 11 تیر 1400
آدرس دقیق موجود نمی باشد
sokutetabiat
sokutetabiat
چهارشنبه 12 خرداد 1400
در بین مجموعه آبشارهای ونوش سه تا از آنها بیشتر معروف است. آبشار دوم بزرگ ترین آبشار ونوش هست.
ipou7a
ipou7a
سه شنبه 07 اردیبهشت 1400
آبشار ونوش در فاصله 10 کیلومتری نور در جاده فرعی به نوشهر واقع شده و ادامه فرعی به آبشار آب پری منتهی میشه. روستای تورستی ونوش هم در این منطقه قرار داره.
👌🏻🍃
baak_opma
baak_opma
چهارشنبه 13 اسفند 1399
حتما بعد از شکست کرونا از این مکان فوق العاده در نزدیک نور دیدن کنید چندین آبشار دیدنی و زیبا داره. برای اجاره سوئیت هم امکانات زیادی برای مسافرها فراهم شده.
amed
amed
دوشنبه 13 بهمن 1399
سه آبشار ونوش مخصوص کوهنوردها و گروه های طبیعت گردهاست. ونوش در فاصله 10 کیلومتری شهرستان نور و در کنار جاده فرعی قرار گرفته.
gardesh
gardesh
یکشنبه 07 دی 1399
من اینجا رفتم. سه تا آبشارش معروف تر هست که معمولا مورد استفاده فرودهای گروه های کوهنوردی و صخره نوردی قرار میگیره.
gorgani
gorgani
دوشنبه 19 خرداد 1399
روستای زیبا و توریستی ونوش، داخل جنگل قرار گرفته، هم رودخانه داره و هم آبشار های زیبا و پر آب.