اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - نور  
پنج شنبه 18 خرداد 1396

هر کدام از دریاچه های ایران طبیعتی بی نظیر و منحصر به فرد دارند که همتای آن را جایی نخواهید دید. از جمله شهرستان های ایران که یکی از زیباترین دریاچه های شمال کشور را در دل خود جای داده است شهرستان نور می باشد. 

نور، یکی از شهرستان های استان مازندران است که از سمت شمال به دریای زیبای خزر متصل می شود. با این حال، دریای خزر تنها منطقه آبی این شهرستان نیست و دریاچه ها و رودخانه های زیادی در این شهرستان سرسبز قابل مشاهده است. 

شهر چمستان در این شهرستان قرار دارد و یکی از بهترین مناطق گردشگری در شمال ایران و مازندران است.

 دریاچه‌ سد الیمالات در هشت کیلومتری مسیر نور به چمستان و در جنوب دو راهی منتهی به روستای کارگرکلا قرار دارد. این دریاچه به دلیل قرار گرفتن در میان جنگل، تداعی کننده مناطق استوایی است و یکی از شگفت انگیزترین مناظر طبیعی می باشد که می توان به آن سفر کرد. در بخشی از مسیر که به این دریاچه‌ ختم می شود، درختان سر به فلک کشیده تشکیل داده اند و چشم‌اندازهای بی‌نظیری را برای مسافران به این منطقه پدید آورده اند.

برای علاقه‌مندان به ماهیگیری، این دریاچه بسیار مناسب است، چرا که ماهی قزل آلا و آمور به وفور در این دریاچه زندگی می‌کنند. البته تعداد قابل توجهی ماهی قرمز را می توان در این دریاچه مشاهده کرد.

طبیعت زیبای اطراف دریاچه و درختانی انبوهی که تا لبه‌ ساحل رشد کرده‌ اند پدید آوردنده مناظر بی نظیری اند که در کمتر دریاچه‌ای می‌توان مشابه آن را پیدا کرد.

 با این وجود اینکه بهار و تابستان یکی از بهترین فصول برای سفر به این دریاچه است، پاییز را می‌توان یکی از زیباترین فصل‌‌ها و حتی شاید زیباترین فصل سال برای تماشای دریاچه نامید. در این فصل رنگ های درختان و طبیعت، جلوه هایی بسیار زیبا را در این منطقه به وجود می آورند.

مسیر دسترسی به دریاچه الیمالات

دریاچه الیمالات در هشت کیلومتری نور در مسیر جاده نور به چمستان و با فاصله 3 کیلومتری از جاده اصلی نور به چمستان قرار دارد. به دلیل اینکه منطقه گردشگری الیمالات در دل جنگل واقع شده ‌است، بعد از پارک خودرو، باید مسیری پنج دقیقه‌ای را پیاده‌‌روی ‌کنید و بعد از طی این مسافت از بلندی به سمت پایین که دریاچه در آنجا واقع شده است، هدایت می‌شوید. پلی زیبا شما را به آنجا وصل می‌کند. نمای زیر پل سدی است که گاهی اوقات پر آب است. پس از پشت‌ سر گذاشتن چند پله به سنگ‌‌های زیبای کنار رودخانه نزدیک می‌شوید.

دیدگاه کاربران


مصطفی فرزام
مصطفی فرزام
یکشنبه 07 آذر 1400
اطراف دریاچه چندتا رستوران و کافی شاپ خوب وجود داره، تازه به مسافرا قایق پدالی و تندرو هم سرویس میدن
Vahid Delaram
Vahid Delaram
یکشنبه 03 مرداد 1400
خیلی زیباست و ارزش چندین بار رفتن را دارد مخصوصا قایق سواری.
mitra_moradi__
mitra_moradi__
چهارشنبه 12 خرداد 1400
دریاچه الیمالات خیلی باصفاست🤩 میشه کنارش رفت و زیرانداز برد و چند ساعتی از منظره طبیعتش لذت برد.
mojhe.ir
mojhe.ir
سه شنبه 07 اردیبهشت 1400
الیمالات واقعا طبیعت عالی داره❤️❤️ توصیه من برای سفر همین جاست. دریاچه جذاب و فضای فوق العاده عالی.
mitraf
mitraf
شنبه 14 فروردین 1400
اینجا حسابی خوش میگذره بسیار عالیه تا میتونید گردش کنید مخصوصا جاهایی مثل الیمالات😘😘😘 مکانی بسیار عالی برای طبیعت دوستان
shahnaz.hajiye
shahnaz.hajiye
چهارشنبه 13 اسفند 1399
اینجا منطقه ماست حتما تشریف بیارید. من گیلان هم رفتم جاده سراوان به طرف فومن سدی خاکی شبیه الیمالات داره خیلی با صفاست حتما برید.
shomal
shomal
دوشنبه 13 بهمن 1399
دریاچه الیمالات حوالی شهر نور استان مازندران قرار گرفته و در هشت کیلومتری جاده نور به چمستان به روستای کارگرکلا برید تا بتونید از این دریاچه دیدن کنید.
mehran
mehran
دوشنبه 08 دی 1399
اینجا نور و حاجی آباد سرزمین مادری من هستش. همیشه پاییز سعی میکنم برم جنگل و حسابی کیف کنم. یه جاهایی داره خیلی بکر هستش و معمولا به جز محلی ها کسی ازش باخبر نیست عالیه.
n.nik.28
n.nik.28
دوشنبه 19 خرداد 1399
امیدواریم مردم اینجا رو خراب نکنن تیکه ای از بهشت است واقعا.. دریاچه رو تمیز نگهدارین عزیزان فکر کنید خونه خودتونه.