اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - آمل  
چهارشنبه 17 خرداد 1396

دریاچه دوخواهران یکی از جاذبه های گردشگری آمل است که در جاده هراز و در قلب منطقه البرز مرکزی واقع شده است. دریاچه دوخواهران در منطقه ای با سکوت مطلق و به دور از تابش خورشید قرار دارد. آب دریاچه از ذوب شدن برفهای بسیار سنگین و بهمن های اطراف تأمین شده و بسیار سرد است، با این وجود این دریاچه از عمق چندانی برخوردار نمی باشد. 

برکه ای فیروزه ای رنگ و کوچکتر نیز در سمت چپ این دریاچه خودنمایی می کند که با برخورداری از منظره ای منحصر به فرد و مخصوص به خود، زیبایی این دریاچه را دوچندان کرده است.

از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به تپه ماهور و رودخانه سه سنگ نام برد.

هنگامی که بیش از نیمی از جاده هراز را پشت سر بگذارید در قسمت مرکزی منطقه البرز، به منطقه ای به نام دو راهی پنجاب می رسید. این دو راهی و جاده ای خاکی که به مواصلاتی نمارستاق موسوم است با پیچ و خمهای متعدد ارتفاع می گیرد و سرانجام به گردنه لهرا می رسد. درست روبه روی این گردنه و در قسمت جنوبی آن، چشم انداز زیبایی از خط الرأس دیواره های صخره ای دوخواهران و چپکرو قابل مشاهده است که برف نسبتا زیادی شیارها و دهلیزهای آن را پوشانده است. از گردنه به سوی کف دره که حرکت کنید، پس از طی کردن مسیر نسبتا کوتاه به سرچشمه بسیار زیبای رودخانه سه سنگ می رسید.

منطقه دوخواهران، منطقه ای برفچالی می باشد که حتی در فصول گرم سال نیز تاحدودی پوشیده از برف است و هوای بسیار مطبوع و خنکی دارد.

مسیر دسترسی به دریاچه دو خواهران

۱- جاده هراز، پلور، جاده آسفالته تا سد لار و سپس جاده خاکی پناهگاه سیمرغ در غرب دماوند تا بالای مرتع ورارو و سپس راه چاک اسکندر به گردنه سرداغ، رودخانه دلیچای و مرتع سه سنگ.

دیدگاه کاربران


غزل
غزل
یکشنبه 07 آذر 1400
آب دریاچه دوخواهران خیلی سرده چون کلا از آب شدن برف ها و بهمن های کوه های اطراف تشکیل میشه، اگه تا قله ی لهرام برید میتونید از اون بالا هم دریاچه دوخواهران و ببینید
aliakbar
aliakbar
یکشنبه 03 مرداد 1400
این دریاچه بهشتی است در دل کوه و بی نظیر است.
pilghoosh
pilghoosh
دوشنبه 17 خرداد 1400
دریاچه زیبای دوخواهران در استان مازندران، شهرستان آمل قرار داره در کنار این دریاچه منظره زیبایی از دماوند هم پیداست.
avalinhayeamol
avalinhayeamol
سه شنبه 07 اردیبهشت 1400
برای دیدن دریاچه باید از جاده هراز برید و به دو راهی پنجاب که رسیدید وارد مسیر خاکی بشید. در این جاده پنجاب، سوا، کلری و روستای دیوران قرار دارند که باید از آنها هم عبور کنید.
ghazal
ghazal
شنبه 14 فروردین 1400
😍😍 اگر به هوای آب گرم لاریجان به این منطقه رفتید حتما از دریاچه دوخواهران هم دیدن کنید طرف غربی دماوند قرار داره.
tourism
tourism
چهارشنبه 13 اسفند 1399
دریاچه زیبای دوخواهران با چشم انداز با شکوه دماوند در لاریجان سرسبز واقع شده حتما اگر گذرتون به لاریجان خورد از اینجا دیدن کنید و آبگرم هم برید.
sokut
sokut
دوشنبه 13 بهمن 1399
دریاچه دوخواهران در منطقه لاریجان آمل قرار داره اینجا که برید میتونید منظره دماوند رو هم تماشا کنید.
seyed
seyed
دوشنبه 08 دی 1399
دریاچه زیبای دو خواهران متعلق به لاریجان است و در اینجا میشه قله کوه رو با مناظر زیبای اطراف به نظاره نشست.
fereydoons948
fereydoons948
سه شنبه 20 خرداد 1399
دریاچه دوخواهران در منطقه سرسبز لاریجان قرار گرفته و نزدیک دامنه کوه دماوند منظره ای زیبا ایجاد می کند.