اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - سواد کوه  
چهارشنبه 10 خرداد 1396

روستای دیدنی ولیلا در منطقه زیرآب، از توابع سوادکوه، قرار دارد. طبیعت سوادکوه برای دوستداران طبیعت به ویژه گردشگرانی که به طور خاص به مناطق بکر و جنگلی علاقه دارند، نامی آشنا می باشد. 

 یکی از زیباترین آبشارهای منطقه سواد کوه آبشار ولیلا می باشد که در دل جنگلی بکر واقع شده است. 

جنگل های این منطقه نام خود را از درختی می‌گیرند که سرسبزی و افسون خاصی به این جنگل‌ها بخشیده است. از این رو جنگل های این منطقه به انجیلی شهرت دارند.

انجیلی درختی بلند قد به ارتفاع 25 متر است که برگ‌ها و تنه عجیب آن بسیار مورد توجه است. درختان انجیلی که گونه غالب جنگل‌های منطقه سوادکوه هستند در فصول مختلف، رنگ‌های جذابی دارند و در هر فصل حس  متفاوتی را برای بازدیدکنندگان این منطقه به ارمغان می آورند. برگ‌های تازه این درخت در بهار به رنگ بنفش مایل به قرمز هستند، در تابستان به رنگ سبز تیره و سرانجام در پاییز به رنگ‌های مختلف زرد پر رنگ، نارنجی پر رنگ و قرمز روشن درمی‌آیند. تنه این درخت قهوه‌ای مایل به قرمز، صاف و صیقلی با لکه‌های قهوه‌ای روشن تا کرم رنگ است. همه این ویژگی‌های منحصر به فرد و تنوع رنگ‌ها در این منطقه موجب شده است که این منطقه به طور ویژه ای مورد استقبال و توجه مسافران قرار گیرد.

اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، حتما نگاه دقیقی به تنه درخت‌های انجیلی بیندازید، چرا که چند درخت انجیلی مجاور یکدیگر، معمولا از محل تنه به هم جوش می‌خورند و اگرچه درختان مجزایی هستند، اما به ظاهر در قالب یک تنه واحد و تنومند، به نظر می رسند. از ویژگی های دیگر درخت انجیلی، چوب بسیار محکم آن است که در بعضی زبان ها به آن چوب آهن نیز می گویند.

جنگل‌های انجیلی و آبشار دیدنی آن، در تمام فصول سال زیبایی خاص خود را دارند، اما از اردیبهشت‌ ماه تا اواخر پاییز بهترین زمان برای سفر به این طبیعت وصف‌ناشدنی است.

مسیر دسترسی به جنگل‌های انجیلی و آبشار ولیلا

برای رسیدن به جنگل‌های انجیلی سوادکوه باید مسیر جاده فیروزکوه را در پیش بگیرید. پس از رسیدن به میدان شهر زیرآب، به سمت راست ادامه مسیر دهید تا به روستای اتو برسید. بعد از عبور از این روستا، یک دوراهی خاکی رو به روی شما قرار دارد. مسیر سمت چپ شما را به روستای ولیلا می‌رساند. در این روستا مسجدی وجود دارد که جاده خاکی روبروی این مسجد، مسیر حرکت به سمت روستای سوخته سرا و جنگل های انجیلی را مشخص می‌کند.

دیدگاه کاربران


علی حداد
علی حداد
یکشنبه 07 آذر 1400
آبشار ولیلا و جنگل های زیبای ولیلا همه در روستایی به همین نام قرار دارن که برای رسیدن به این روستا باید از میدان شهر زیرآب به سمت روستا حرکت کنید
hodaghlami
hodaghlami
یکشنبه 03 مرداد 1400
در فصل پاییز بی نظیر است همه جا نارنجیه انگار و بهترین لوکیشن عکاسی در فصل پاییز است.
arezoo.mhmodi
arezoo.mhmodi
دوشنبه 17 خرداد 1400
آبشار و روستای ولیلا خیلی خوشگل😍😍 حتما برید. جاده اش خاکی و قبلش باید از روستای سوخته سرا عبور کنید.
art.purya.azizian
art.purya.azizian
سه شنبه 07 اردیبهشت 1400
جنگل بسیار زیبایی هست. حس قشنگ رانندگی در جاده زیبای اینجارو هیچ وقت فراموش نمیکنم.👌
peymaneh1349
peymaneh1349
شنبه 14 فروردین 1400
انجیلی بسیار عالیست!!!🌹🌹 اما همانطور که همه میدانند طبیعت این منطقه رو به نابودی است خدایا به ایران زمین رحم کن کاش مردم قدر نعمتها را بدونند و حیف از این همه زیبائی که با ریختن زباله در حال نابودی و ویرانی است.
paracor
paracor
چهارشنبه 13 اسفند 1399
خیلی قشنگه👌👌👌 زیباترین جنگل پاییزی که تا حالا رفتم انجیلی بوده محشر مخصوصا آبشار زیبایی که در دل جنگل قرار داره. اسم آبشار ولیلاست.
ahmad
ahmad
دوشنبه 13 بهمن 1399
واقعا خوش گذشت من اینجا رفتم خیلی خوب بود. انجیلی که برید با گوشه ناشناخته ای از این کشور پهناور آشنا میشید. ❤ یه مرداب کوچولو و یه آبشار هم داخل جنگل هست.
yanako
yanako
دوشنبه 08 دی 1399
جنگل انجیلی رو همینطور که طی کنید یک دفعه جلوتون یه آبشار کوچک بیرون میاد خیلی جالب و کمی جلوتر یه آبگیر خیلی کوچک بود که البته نزدیکش نرفتیم و احتمالا فقط به خاطر بارندگی ایجاد شده بود. پوشش گیاهی انبوه و پرپشتی هم نداره.
afshinpooladi
afshinpooladi
سه شنبه 20 خرداد 1399
تا نزدیکی جنگل میشه با ماشین شخصی رفت. اما یکم پیاده روی میتونه شما رو به جاهای بکر تر و زیبا تری برسونه. پس بهتره پیاده برید.