اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - آمل  
چهارشنبه 03 خرداد 1396

 دشت و آبشار شیب دار کوهره دریوک در منطقه نمارستاق، در چهل کیلومتری آمل از ییلاق های زیبای منطقه البرز می باشد که دارای مناظر بسیار دیدنی می باشد. 

نمارستاق دارای آب و هوای بسیار عالی بوده و موقعیت بسیار مناسبی نیز نسبت به بقیه روستاهای همجوار در کوهپایه دماوند دارد. نمارستاق چندین محله دارد که از جمله آن می توان به محلات پنجاب، سوآ ، نسل، دره کنار و عبدالمناف و چندین محله دیگر اشاره کرد. این منطقه  نیز از چندین روستای مختلف تشکیل شده است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شوند .

نمارستاق، این بهشت گمشده در شمال کشور از مناطق گردشگری و زیارتی پرطرفدار محسوب می شود و از ییلاق های زیبا با مناظر بسیار دیدنی منطقه البرز می باشد. یک دشت وسیع، با آبشاری بلند و کشیده با سنگلاخ هایی سخت، از بلندترین آبشارهای زمینی ایران است و طبیعتی زیبا برای گردشگران و کوهنوردان را به ارمغان می آورد.

آبادی زیبای نمار، هم که در بالا دست این منطقه قرار دارد دارای مناطق دیدنی زیادی همچون آبشار و دشت سرسبز دریوک، چشمه های آب معدنی و چهل چشمه و چشمه لهرا و دشت سفید می باشد.

آبشار زیبای دریوک در جنوب روستای نمار و در میان دره شرقی دریوک واقع شده است و حدود 100 متر ارتفاع دارد. مسیر فرعی نمار، مابین روستاهای هردورود و کهرود از قسمت غربی جاده هراز از محل سه راهی پنجاب جدا شده و از میان دره ای به واقع دیدنی و سرسبز به طول حدود 25 کیلومتر می گذرد. این دره شرقی به غربی کشیده شده و پس از گذشتن از روستاهای پنجاب، سوا، امره، اتاق سرا، شیخ محله و کلهری به نمار و دشت دریوک منتهی می شود. دشت زیبای دریوک در گذشته ای دور، دریاچه بوده است ولی اکنون مرتع وسیعی می باشد که در آن چندین روخانه جریان دارد که پس از به هم پیوستن به رودخانه هراز می ریزد. این رودخانه ها، محل زیست ماهی قزل آلای خال قرمز می باشند.

از جمله دیگر مکان های دیدنی نمارستاق میتوان دشت دریوک، دشت لرا، آبشار کوه اره، چشمه های اشلک و زردویج را نام برد. در چشمه اشلک و رودخانه پرآب آن می توان شنا کرد، همچنین در کنار رودخانه، حوضچه آب معدنی با خاصیت درمانی نیز وجود دارد که گردشگران بسیاری از آن استفاده می کنند. روستای نمار نیز مبدا صعود کوهنوردان به قلل زیبای منطقه از جمله کهستون نیز می باشد.

از مکان های زیارتی نیز میتوان به امام زاده عبدالله، امام زاده عبدالمناف و عبدالمطلب، شیخ حسن یعقوب (شیخ محله)، تی تی فاطمه، امام زاده محمد، تکیه کفا و تکیه سوآ اشاره کرد.

دیدگاه کاربران


رامین روشنیان
رامین روشنیان
سه شنبه 14 تیر 1401
سوئیت هم داره نمارستاق؟
تینا
تینا
دوشنبه 08 آذر 1400
نمارستاق دشتی از ییلاق های زیبای رشته کوه البرزه که در کوهپایه دماوند قرار داره، آبشار پله ای دریوکم تو این دشت قرار گرفته
تینا
تینا
دوشنبه 08 آذر 1400
نمارستاق دشتی از ییلاق های زیبای رشته کوه البرزه که در کوهپایه دماوند قرار داره، آبشار پله ای دریوکم تو این دشت قرار گرفته
negaar
negaar
یکشنبه 03 مرداد 1400
این ابشار در فصل گرما بسیار خنک است و حتما کفش کوهنوردی بپوشید و از رودخانه باید رد بشید لباس اضافه حتما با خودتون داشته باشید.
739abdo
739abdo
دوشنبه 17 خرداد 1400
من اینجا رفتم جای بسیار جالب و باصفایی است که آبشار تندی داره که همراه خودش سنگ ریز میاره و در منطقه نمارستاق بی همتاست.
shirvan_tourism
shirvan_tourism
سه شنبه 07 اردیبهشت 1400
عالیه❤️😍👍اینجا یک رودخانه یا نهر آب هم جاری است که فضای زیبایی به دشت داده.
minro
minro
شنبه 14 فروردین 1400
در این منطقه آبشاری به نام گوهره قرار داره و از زیباترین آبشارهای کشور میباشد. آبشار گوهره یک آبشار زمینی است.
partala_t
partala_t
چهارشنبه 13 اسفند 1399
خیلی زیباست نمارستاق بهشت پنهان آمل..مرداب دریوک هم خیلی جای جالبی هست و دیدنش حس بسیار متفاوتی به انسان میده 👍 منظره آبشارش هم عالیه.
mahb
mahb
سه شنبه 14 بهمن 1399
من اینجا رفتم منظره کوه و دشت زیبایی داره دشت دریوک بهش میگن میشه ساعت ها در این دشت زیبا رکاب زد.
shahram5
shahram5
سه شنبه 09 دی 1399
یادش بخیر سال گذشته با گروه دوچرخه سواری به این دشت رفتیم. هوا بسیار عالی بود و تونستیم مسافت زیادی رو رکاب بزنیم.
balot6654
balot6654
سه شنبه 20 خرداد 1399
عبور هیجان انگیز از آب در این دشت زیبا خیلی خوب بود ما از جاده هراز 50 کیلومتر قبل از آمل به این دشت رفتیم و کلی لذت بردیم.