اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

اصفهان - خمینی شهر  
سه شنبه 03 بهمن 1402

یکی از شهرهای تاریخی استان اصفهان، خمینی شهر است که قدمت آن به دوره ساسانیان برمیگردد.

این شهر باستانی که پایتخت حاکمان کیانی و ساسانیان بوده، علاوه بر بناهای تاریخی از جمله تپه آتشگاه و ایوان یزدگرد، جاذبه های گردشگری طبیعی بسیار زیبایی نیز دارد که یکی از آنها چشمه لادر است.

معرفی چشمه و منطقه گردشگری لادر

منطقه گردشگری لادر که در فاصله 5 کیلومتری خمینی شهر واقع شده، به دلیل منظره بی نظیر کوهستان، طبیعت چشم نواز، دسترسی بسیار راحت به سر منشاء چشمه، مسیر کوهنوردی و آبشار یکی از قطب های گردشگری در استان اصفهان به شمار میرود، آب و هوای خنک آن در فصل های گرم سال، باعث شده میزبان تعداد بیشماری گردشگر باشد. منطقه گردشگری چشمه لادر در حدود 230 هزار هکتار مساحت دارد و با اینکه طبیعت آن کوهستانی است و پرآب نیست، اما بسیار سرسبز و روح نواز است.

 کوههای پوشیده از گیاه پرسیاوش، دشت ها و مسیرهای آب، طبیعتی بسیار زیبا و توصیف ناپذیر را خلق کرده اند.

چشمه لادر که در فاصله 100 متری دره است که در تمام ایام سال در آن آب جاری ست. در مسیر رسیدن به چشمه، منظره های زیبایی را مشاهده میکنید که هر یک جلوه ای خاص دارند از جمله حوضچه آب، آبشار و چشمه که هر کدام در دره های کوچکتری قرار دارند و در نهایت وارد دره اصلی میشوند. وجود غارهای کم عمق، دره، آبشار، درختان انجیر، گل و گیاهان خودرو، پرندگان زیبا و نورپردازی های شب فضایی را ایجاد کرده اند که برای هر بیننده ای میتواند لحظاتی خاطره انگیز و رویایی را ثبت کند. علاوه بر گردشگران این منطقه مورد علاقه بسیاری از کوهنوردان و صخره نوردان نیز میباشد.

وجه تسمیه چشمه لادر

لادر، نامی دیرینه است که از ایام قدیم برای چشمه انتخاب شده است. از نظر بعضی از مردمان این منطقه، نام چشمه از کلمه لادور یعنی دره ای که دور میزنند، اقتباس شده و برخی از اهالی معتقدند که آب چشمه زلال بوده و در بین دره ها گذر میکرده، به همین خاطر، چشمه را به این نام خوانده اند.

امکانات چشمه لادر

منطقه گردشگری لادر امکانات بسیار زیادی را برای گردشگران و دوستداران طبیعت فراهم کرده است که میتوان به فضای بازی، پارکینگ با ظرفیت بالا، مسیر رفت و آمد راحت، سرویس بهداشتی، سکوهای اتراق، استراحتگاه مسافران و آبنما، فروشگاه های رفاهی اشاره کرد.

مسیر دسترسی به آبشار، آسفالت است و دارای 2 پارکینگ با ظرفیت چندهزارتایی میباشد.

بهترین زمان سفر به چشمه لادر

در فصل بهار و تابستان، این منطقه، مقصد بسیاری از مسافران و گردشگران است چرا که تماشای شکوفه های بهاری، شنیدن صدای جریان آب، طبیعت سرسبز و آب و هوای خنک و مطلوب، بسیار دلپذیر و روح انگیز است. اما مشاهده قندیل های زیبای یخ و جلوه زمستانی این منطقه خالی از لطف نیست و علاقه مندان خود را دارد.

جاذبه های دیدنی اطراف چشمه لادر

اگر به خمینی شهر سفر کردید پیشنهاد میکنیم از غار دستکند قهرمان در کوه های غربی چشمه لادر و خانه سرتیپ سدهی حتما بازدید کنید

دقت داشته باشید برای بازدید از غار قهرمان، تجهیزات مناسب و کفش کوهنوردی همراهتان باشد و بازدید از آن برای کودکان و سالمندان توصیه نمیشود.

برای اقامت در این شهر میتوانید اقامتگاه های داخل شهر خمینی شهر یا خانه های روستایی حوالی چشمه لادر را اجاره کنید.

مسیر دسترسی به چشمه لادر

برای رسیدن به منطقه گردشگری چشمه لادر، در شهرستان خمینی شهر، بعد از عبور از بلوار دانشجو و پل غدیر به سمت جاده کمربندی نجف آباد حرکت کنید. در ابتدای جاده تابلوی راهنمای چشمه لادر نصب شده است.

دیدگاه کاربران