اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

سمنان - دامغان  
دوشنبه 20 آبان 1398

یکی از جاذبه های گردشگری استان سمنان و شهر دامغان، دریاچه سد شهید شاهچراغی می باشد. این سد، در میان دره ای در نزدیکی کوه چکل شیر و تنگه ای به نام بز پل قرار گرفته است.

سد شاهچراغی را با هدف انتقال آب چشمه علی به دشت های جنوبی، بر روی رودخانه چشمه علی بنا نمودند. از دیگر دلایل ساخت این سد می توانیم به کنترل وضعیت سیلاب‌ های شمالی و جلوگیری از آن ها و همچنین تامین منابع آبی شهر دامغان اشاره نماییم.

سد شهید شاهچراغی از سطح دریا 1500 متر و از کف رودخانه چشمه علی 57 متر ارتفاع دارد. این سد جزو سدهای شنی با هسته رُسی به شمار می رود و دارای 40 میلیون متر مکعب ظرفیت آبگیری است.

به منظور عبور کردن از طول تاج سد، یک مسیر 227 متری را می بایست طی نمایید تا به بخش انتهایی تاج برسید. سد شاهچراغی از نمای بالا شبیه یک خفاش بزرگ آبی رنگ می باشد.

همه ساله، گردشگران بسیاری به این منطقه مراجعه می کنند تا ساعاتی را بدون دغدغه، در کنار عزیزانشان سپری نمایند. به تماشا نشستن چشم انداز های زیبای این دریاچه، گوش فرا دادن به صدای دلنشین آب و همچنین استشمام آب‌ و‌ هوای مطبوع این منطقه، می تواند آرامش را برایتان به ارمغان بیاورد.

در هنگام مراجعه به شهر دامغان، علاوه بر دریاچه سد شهید شاهچراغی، از قلعه گردکوه، چشمه علی و جنگل ‌های ارس دیباج نیز بازدید نمایید.

سد شاهچراغی تا شهر دامغان حدودا 12 کیلومتر فاصله دارد.

دیدگاه کاربران


ahmaddavar470
ahmaddavar470
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 17:00

امیدوارم سد دریاچه استحکام کافی داشته باشد. کار بسیار خوب و پسندیده احداث سد بود که در کم آبی منطقه بسیار مفید خواهد بود.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار