اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

سمنان - دامغان  
دوشنبه 20 آبان 1398

یکی از جاذبه های گردشگری استان سمنان و شهر دامغان، دریاچه سد شهید شاهچراغی می باشد. این سد، در میان دره ای در نزدیکی کوه چکل شیر و تنگه ای به نام بز پل قرار گرفته است.

سد شاهچراغی را با هدف انتقال آب چشمه علی به دشت های جنوبی، بر روی رودخانه چشمه علی بنا نمودند. از دیگر دلایل ساخت این سد می توانیم به کنترل وضعیت سیلاب‌ های شمالی و جلوگیری از آن ها و همچنین تامین منابع آبی شهر دامغان اشاره نماییم.

سد شهید شاهچراغی از سطح دریا 1500 متر و از کف رودخانه چشمه علی 57 متر ارتفاع دارد. این سد جزو سدهای شنی با هسته رُسی به شمار می رود و دارای 40 میلیون متر مکعب ظرفیت آبگیری است.

به منظور عبور کردن از طول تاج سد، یک مسیر 227 متری را می بایست طی نمایید تا به بخش انتهایی تاج برسید. سد شاهچراغی از نمای بالا شبیه یک خفاش بزرگ آبی رنگ می باشد.

همه ساله، گردشگران بسیاری به این منطقه مراجعه می کنند تا ساعاتی را بدون دغدغه، در کنار عزیزانشان سپری نمایند. به تماشا نشستن چشم انداز های زیبای این دریاچه، گوش فرا دادن به صدای دلنشین آب و همچنین استشمام آب‌ و‌ هوای مطبوع این منطقه، می تواند آرامش را برایتان به ارمغان بیاورد.

در هنگام مراجعه به شهر دامغان، علاوه بر دریاچه سد شهید شاهچراغی، از قلعه گردکوه، چشمه علی و جنگل ‌های ارس دیباج نیز بازدید نمایید.

سد شاهچراغی تا شهر دامغان حدودا 12 کیلومتر فاصله دارد.

دیدگاه کاربران


viptour_official
viptour_official
شنبه 29 خرداد 1400 ساعت 16:40

دریاچه سد شاهچراغی منظره بسیار زیبایی داره و میتونید چشم انداز زیبایی از کوه را ببینید در 12 کیلومتری شمال دامغان به سمت چشمه علی قرار گرفته.


sajjad
sajjad
شنبه 18 اردیبهشت 1400 ساعت 16:06

این سد با دریاچه زیبا در فاصله 12 کیلومتری شمال دامغان و بین دره کوه چکل شیر ساخته شده.


marjan.2s
marjan.2s
چهارشنبه 18 فروردین 1400 ساعت 11:08

مسیر سد شاهچراغی خیلی قشنگه من چند تا عکس عالی از این محوطه دارم💖💖 از دریاچه این سد ماهی کپور هم صید میکنند.


salehi__1984
salehi__1984
یکشنبه 17 اسفند 1399 ساعت 15:59

در دریاچه سد شهید شاهچراغی دامغان مسابقات قایق رانی برگزار میشه و خانم ها هم میتونند شرکت کنند.💪💪 معمولا بازی های آزاد اینجا به مناسبت دهه فجر برگزار میشه.


hamida
hamida
دوشنبه 20 بهمن 1399 ساعت 10:37

دریاچه بسیار زیبا و قشنگ و آرامش بخش است و کنارش که بنشینید حس آرامشی وصف نشدنی دارید. در سمنان از قلعه دولت آباد هم بازدید کنید.❤️🌹🌹❤️❤️


fishing
fishing
یکشنبه 21 دی 1399 ساعت 14:58

اینجا که برید میتونید ماهی هم صید کنید من یک بار ماهی کپور با طعمه نان بگت و ریسه کف خواب صید کردم. لذت این دریاچه به ماهیگیریه.


mojgan
mojgan
سه شنبه 11 آذر 1399 ساعت 11:06

عاشق دامغان هستم. زمانی که باران زیاد بباره این سد لبریز میشه و دریاچه زیبای پشت سد هم خیلی پیشروی میکنه. یکی از محله های زیبای دامغان ده حاج آباد هست که همیشه به همه معرفی میکنم. خیلی زیباست.


ahmaddavar470
ahmaddavar470
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 17:00

امیدوارم سد دریاچه استحکام کافی داشته باشد. کار بسیار خوب و پسندیده احداث سد بود که در کم آبی منطقه بسیار مفید خواهد بود.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار