اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

اصفهان - اصفهان  
یکشنبه 28 مهر 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر زیبای اصفهان، خیابان چهارباغ می باشد که شامل خیابان های چهارباغ بالا (چهارباغ صفوی)، چهارباغ عباسی و چهارباغ پایین است.

چهار باغ عباسی و چهارباغ بالا، حدودا در سال 1000 هجری قمری و پس از برگزیدن اصفهان به عنوان پایتخت، در دوران حکومت شاه عباس اول ساخته شده اند.

در زمان رضا شاه پهلوی، خیابان چهارباغ را امتداد دادند در نتیجه، خیابان چهارباغ پایین در حدفاصل چهارراه تختی تا دروازه دولت با همان طرح قبلی به چهارباغ بالا اضافه گردید.

چهارباغ پایین، از امتداد چهارباغ عباسی آغاز می گردد و تا شمال شهر ادامه می یابد. خیابان چهارباغ عباسی، از سی‌ و ‌سه پل شروع و تا حوالی دروازه دولت امتداد پیدا کرده است. خیابان چهارباغ بالا نیز از سی ‌و‌ سه پل آغاز شده و تا دروازه شیراز یا میدان آزادی، ادامه دارد.

خیابان چهارباغ که مابین دروازه دولت و سی و سه پل قرار گرفته، در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

از گذشته تا به امروز، خیابان چهارباغ جایگاه ویژه ای برای گردشگران ایرانی و خارجی داشته است. بدون شک قدم زدن در این خیابان های قدیمی و تاریخی، برایتان بسیار لذت بخش و خاطره انگیز خواهد بود. 

از جمله معروف ترین جاذبه های پیرامون خیابان چهارباغ می توانیم به سی و سه پل، کاخ هشت بهشت، مدرسه تاریخی چهارباغ، موزه هنرهای معاصر اصفهان، میدان نقش جهان، عمارت چهلستون، زاینده ‌رود و... اشاره نماییم.

دیدگاه کاربران


سمیرا
سمیرا
یکشنبه 05 دی 1400
در گذشته بیشتر باغ های صفوی در خیابان چهارباغ قرار داشتند، اتوبوس های پدالی چهارباغ خیلی جذابن، فکرش و بکن دسته جمعی همه باهم دوچرخه سواری کنن
sareh.karimiii
sareh.karimiii
یکشنبه 28 شهریور 1400
این خیابان برای پیاده روی عالیه، خیابانی بدون دود و دم و زیبا
مردم و کسبه ی اطراف چهارباغ هر روز برای کبوترا گندم میریزن
mehdi rezapoor
mehdi rezapoor
چهارشنبه 13 مرداد 1400
معروف ترین و زیباترین خیابان اصفهان است که بسیار ارامشبخش است و مناسب برای قدم زدن است و حد فاصل سی و سه پل و دروازه دولت است و محیط بسیار جالبی نیز دراد با مغازه و کافه های زیبا.
esfahan_tourist
esfahan_tourist
یکشنبه 30 خرداد 1400
اواخر پاییز سال قبل رفتیم چهارباغ خیلی زیبا بود. چند تا کافه سیار اینجا بودند. من نوروز هم رفتم چهارباغ کنار خیابان گلکاری شده بود و بنفشه های زیبایی کاشته بودند.
davood.aluei
davood.aluei
شنبه 18 اردیبهشت 1400
خیابان چهارباغ در پاییز خیلی زیباست. در این خیابان کافه های سیار وجود داره که فضا را برای مردم دلچسب تر کرده است. خیابان نظروکلیسا هم در اصفهان جای خیلی قشنگیه.
sepideh.asadi.1368
sepideh.asadi.1368
چهارشنبه 18 فروردین 1400
عاشقانه‌ترین مکان در اصفهان خیابان چهارباغ.. و عاشقانه ترین حالت پاییز آن‌جاست که جز خیالت دلیلی برای قدم ‌هایم ندارم.
z.mousavi47923
z.mousavi47923
دوشنبه 18 اسفند 1399
چقدر من اینجا را دوست دارم فکر کنم قطعه ای از بهشت همینجاست.. وقتی پاییز میشه باید برید و از نزدیک رقص رنگ ها رو ببینید دیوانه کننده است..جای کفش هامون روی تن این خیابان زیبای خالیست❤️
life
life
دوشنبه 20 بهمن 1399
من به همراه همسرم در شبی رویایی در این خیابان زیبا قدم زدیم واقعا عالیست... کاش همه خیابان های اصفهان به این سبک طراحی میشد.
7si_z7
7si_z7
دوشنبه 22 دی 1399
خیابان چهار باغ شهر اصفهان، که به چهارباغ عباسی هم معروف هست، یکی دیدنی‌ترین مکان های اصفهان در بهار و پاییز به خصوص در پاییز هست. توی این خیابان آلاچیق و میز و صندلی هم گذاشته اند که کافه و قهوه میفروشند.
arandian
arandian
چهارشنبه 12 آذر 1399
وقتی صحبت از زیباترین خیابان میشه قطعا خیابان چهارباغ اصفهان هم به لیست خیابان های ایران باید اضافه کنیم. فوق العاده است. در پاییز جون میده قدم بزنی از رنگ های زیبای پاییزی این خیابان لذت ببری.
barani_ebrahim
barani_ebrahim
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
خیابان شاهراه چهارباغ اصفهان، خیابانی که ٤٠٠سال پیش شیخ بهایی محور پیاده بر آن در نظر گرفته بود نیازی به تغییرات پیاده رو سازی به اینچنین مقیاس نداشت.