اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

اصفهان - اصفهان  
یکشنبه 28 مهر 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر زیبای اصفهان، خیابان چهارباغ می باشد که شامل خیابان های چهارباغ بالا (چهارباغ صفوی)، چهارباغ عباسی و چهارباغ پایین است.

چهار باغ عباسی و چهارباغ بالا، حدودا در سال 1000 هجری قمری و پس از برگزیدن اصفهان به عنوان پایتخت، در دوران حکومت شاه عباس اول ساخته شده اند.

در زمان رضا شاه پهلوی، خیابان چهارباغ را امتداد دادند در نتیجه، خیابان چهارباغ پایین در حدفاصل چهارراه تختی تا دروازه دولت با همان طرح قبلی به چهارباغ بالا اضافه گردید.

چهارباغ پایین، از امتداد چهارباغ عباسی آغاز می گردد و تا شمال شهر ادامه می یابد. خیابان چهارباغ عباسی، از سی‌ و ‌سه پل شروع و تا حوالی دروازه دولت امتداد پیدا کرده است. خیابان چهارباغ بالا نیز از سی ‌و‌ سه پل آغاز شده و تا دروازه شیراز یا میدان آزادی، ادامه دارد.

خیابان چهارباغ که مابین دروازه دولت و سی و سه پل قرار گرفته، در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

از گذشته تا به امروز، خیابان چهارباغ جایگاه ویژه ای برای گردشگران ایرانی و خارجی داشته است. بدون شک قدم زدن در این خیابان های قدیمی و تاریخی، برایتان بسیار لذت بخش و خاطره انگیز خواهد بود. 

از جمله معروف ترین جاذبه های پیرامون خیابان چهارباغ می توانیم به سی و سه پل، کاخ هشت بهشت، مدرسه تاریخی چهارباغ، موزه هنرهای معاصر اصفهان، میدان نقش جهان، عمارت چهلستون، زاینده ‌رود و... اشاره نماییم.

دیدگاه کاربران


7si_z7
7si_z7
دوشنبه 22 دی 1399 ساعت 12:05

خیابان چهار باغ شهر اصفهان، که به چهارباغ عباسی هم معروف هست، یکی دیدنی‌ترین مکان های اصفهان در بهار و پاییز به خصوص در پاییز هست. توی این خیابان آلاچیق و میز و صندلی هم گذاشته اند که کافه و قهوه میفروشند.


arandian
arandian
چهارشنبه 12 آذر 1399 ساعت 10:25

وقتی صحبت از زیباترین خیابان میشه قطعا خیابان چهارباغ اصفهان هم به لیست خیابان های ایران باید اضافه کنیم. فوق العاده است. در پاییز جون میده قدم بزنی از رنگ های زیبای پاییزی این خیابان لذت ببری.


barani_ebrahim
barani_ebrahim
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 ساعت 13:18

خیابان شاهراه چهارباغ اصفهان، خیابانی که ٤٠٠سال پیش شیخ بهایی محور پیاده بر آن در نظر گرفته بود نیازی به تغییرات پیاده رو سازی به اینچنین مقیاس نداشت.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار