اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - رامسر  
دوشنبه 03 خرداد 1395

شهرستان رامسر به داشتن چندین چشمه آبگرم معدنی شهرت دارد که علاوه بر خواص درمانی این چشمه ها، طبیعت زیبا و دیدنی در اطراف آنها، جاذبه گردشگری برای مسافران محسوب می شود. چشمه های آب معدنی رامسر چندین رشته را تشکیل می دهند و به چشمه های گوگردى گازدار معروف هستند. علاوه بر خود شهر رامسر این چشمه‌ ها در نقاطى دیگر نیز مانند جواهرده، کتالم و سادات محله قرار دارند.

در حال حاضر این چشمه ها عموما به صورت سنتی و یا به طور عمومى و خصوصى مورد استفاده قرار می گیرند، ولى مجموعه هتل‌ هاى رامسر، شهردارى‌ هاى محلى و بخش خصوصى از طریق ایجاد استخر شنا، دوش و وان‌، مکان های مناسبى را براى استفاده گردشگران و مردم محلى فراهم آورده‌ اند.

در ایران بیش از هزار چشمه آبگرم معدنی وجود دارد که عموما حرارت آنها بیش از سی درجه سانتیگراد است. در مورد علت گرم بودن آب این گونه چشمه ها، دانشمندان عقیده دارند که عبور آب از اعماق زمین سبب گرم شدن آن می گردد و از شکاف های زمین به صورت چشمه های گرم معدنی بیرون می آید و هر قدر آب از عمق بیشتری بجوشد، دمای آن بیشتر خواهد بود.

چشمه‌ های آبگرم گوگردی رامسر در امتداد گسل رامسر واقع‌ اند و در بین آنها چشمه زیرپل، به دلیل خارج شدن آب از چندین نقطه و کف حوضچه، بلور های پیریت و گوگرد قابل مشاهده در کف و همچنین جدارهای متخلخل آهکی سیاه رنگ، شهرت بیشتری دارد. در قسمت شرقی رامسر، چشمه گوگردی آب سیاه وجود دارد که دمای آن کمتر از سایر چشمه‌ ها است.

میزان دمای بزرگترین آبگرم معدنی رامسر که به شماره یک معروف است 42 درجه سانتیگراد است که بهترین حد تحمل بدن است. آب های گوگردی رامسر در زمره آب های کلربیکربنات، کلسیک و منیزیم گازدار گوگردی است و برای درمان بیماری های پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی بسیار مفید است و همچنین در رفع عوارضی که پس از تب بروز می کند از این چشمه ها استفاده می شود.

آب سرد معدنی نیدشت رامسر 

آب سرد معدنی نیدشت رامسر در دوازده کیلومتری جنوب رامسر در دره ای کنار رودخانه صفارود واقع شده است و به آب معدنی نیدشت رامسر معروف است و پیرامون چشمه، پوشیده از درختان جنگلی است. بیشتر مردم از خواص آب درمانی آن بی خبرند و فقط گروهی اندک از آب آن به طور اتفاقی استفاده می کنند. طبق آزمایش های به عمل آمده مشخص شد که در یک لیتر آب معدنی نیدشت رامسر، 76 میلی میکرو رادیواکتیو وجود دارد و این مقدار رادیواکتیو در صورتی است که آزمایش در خود چشمه به عمل آید وگرنه به مرور زمان، تاثیر رادیواکتیو از بین می رود.

دیدگاه کاربران


mehdishams1218
mehdishams1218
دوشنبه 16 فروردین 1400 ساعت 10:57

رامسر واقعا زیباست و عروس شهرهای شمالیست🌹🍃🌹 هزاران جاذبه داره که یکی از آنها چشمه آبگرم است. این چشمه آبگرم یه جاده خاکی داره که آلمانی ها اون رو ساختند.


mohammadreza
mohammadreza
شنبه 16 اسفند 1399 ساعت 14:58

من چشمه آبگرم زیرپل رفتم نزدیک رامسر قرار داره خوب بود. کتالم و سادات شهر هم آبگرم دارن.


ahmadreza._.hsj
ahmadreza._.hsj
شنبه 18 بهمن 1399 ساعت 10:23

رامسر واقعا زیباست، اما آبگرمش واقعاً کثیف! فقط پول میگیرن از مسافرها هیچ امکاناتی هم نداره.


mostaja
mostaja
چهارشنبه 17 دی 1399 ساعت 15:35

من فقط توصیه میکنم به چشمه آبگرم گِرو برید بسیار بکرتر از آبگرم های رامسر هستش. حتما به این جنگل بروید بارها رفته‌ام.


ardalanhajiazizi
ardalanhajiazizi
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 17:14

بعضی از این چشمه ها متعلق به بخش خصوصی است و همین باعث شده رسیدگی بیشتری صورت بگیره و گردشگران بتونند از امکاناتش استفاده کنند بخصوص کسانی که واقعا برای درمان امراضشون به اینجا آمده اند.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار