اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

اردبیل - نمین  
چهارشنبه 20 شهریور 1398

استان اردبیل که در ضلع شمال غربی ایران قرار گرفته است، به دلیل آب و هوای مناسب و خنکی که دارد، به خصوص در روزهای گرم سال بسیار محبوب و پر طرفدار می باشد. در این استان، جاذبه های گردشگری گوناگونی وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

یکی از زیبا ترین و تماشایی ترین جاذبه های گردشگری استان اردبیل و شهرستان نمین، دریاچه سوها یا سوا می باشد. جنگل های تنک و چمنزارهای سرسبزی که در پیرامون دریاچه وجود دارد، جلوه خاصی به این منطقه بخشیده است. دریاچه سوها به قدری زیبا و دیدنیست که همه ساله گردشگران بسیاری را مجذوب خود می کند.

دریاچه سوها 1.5 کیلومتر طول و 0.5 کیلومتر عرض دارد. در این دریاچه امکان قایق رانی نیز وجود دارد. از جمله امکانات رفاهی که در این منطقه وجود دارد می توانیم به محل اسکان، آب شرب و سرویس بهداشتی اشاره نماییم.

دریاچه سوها در حقیقت یک آبگیر کوچک می باشد. این دریاچه که در پشت سدی ایجاد شده، در فاصله 4 کیلومتری شمال شرقی روستایی به نام سوها قرار گرفته است. روستای سوها تا ضلع شرقی اردبیل، 35 کیلومتر فاصله دارد.

روستای سوها، در بخش ابتدایی جنگل ‌های زیبای گیلان قرار گرفته و دارای آب و هوای معتدلی است. با توجه به موقعیت جغرافیایی این منطقه، چشمه‌ های پر آبی در اطراف آن وجود دارد، به همین دلیل این روستا را این گونه نامگذاری کرده اند.

به منظور دسترسی به روستا و دریاچه سوها می بایست به وسیله جاده اردبیل - بریس، ابتدا خود را به نیارق و سپس به روستای سوها برسانید. این روستای زیبا، در شهرستان نمین قرار گرفته است. از روستای سوها تا دریاچه زیبای آن، یک مسیر خاکی به مسافت 5 کیلومتر را می بایست طی کنید. عبور از این مسیر، با خودرو های معمولی نیز امکان پذیر است.

مشاهده چشم انداز های زیبا و همچنین به تماشا نشستن اسب ها و کره هایشان در پیرامون دریاچه، بدون شک برایتان بسیار لذت بخش و دلنشین خواهد بود. در هر سال با فرا رسیدن فصل تابستان، دشت های اطراف دریاچه غرق گل های بابونه می شوند و منظره زیبایی را ایجاد می نمایند.

در استان اردبیل، علاوه بر دریاچه سوها، دریاچه های دیگری نیز همچون نئو و شورابیل وجود دارد که توصیه می شود از آن ها هم دیدن کنید.

دیدگاه کاربران


پارسا
پارسا
سه شنبه 07 دی 1400
جاده خاکی و خیلی بدی داره، اصلا بهش رسیدگی نمیشه
nima_mode
nima_mode
چهارشنبه 31 شهریور 1400
دریاچه ی سوها در کنار جنگل های گیلان قرار داره که دلیل رویش جنگل های گیلانم هست، حیوانات و از همه بیشتر اسب ها اطراف دریاچه آزادانه زندگی می کنن
مسیر رفتن به دریاچه دو روز طول میکشه که روز اول کلا سربالایی است تا به قله اسپیناس برسید و بعدش سرازیری است
azin.761
azin.761
شنبه 16 مرداد 1400
جاده خیلی بدی داره پر از سنگه در مسیر سپر ماشین ما شکست اما خوب ارزششو داشت خیلی زیبا و بکر بود بسیار دیدنی بود پیشنهاد میکنم حتما برید جزر و مد مه بسیار جذاب بود دریاچه خیلی کوچکی داشت اما خوب ترکیب مه و جنگل و دریاچه فوق العاده بود.
masi__fz
masi__fz
دوشنبه 31 خرداد 1400
سوها در فاصله 35 کیلومتری شرق اردبیل واقع شده و این دریاچه به عنوان محلی برای تامین آب روستای سوها است. فاصله روستا تا دریاچه 4 کیلومتر میشه و عمق آن در بخش های میانی به 6 متر هم میرسد و پهنای آن به نیم کیلومتر و طولش هم به اندازه 1/5کیلومتر محاسبه شده! اطراف آن هم محل رویش گل‌های بابونه وحشی است.
arya.seif
arya.seif
یکشنبه 19 اردیبهشت 1400
برای دیدن دریاچه بهتر از سمت گیلان برید خیلی مناظر دلچسب و زیبایی نصیبتون میشه حتما ازین طرف برید😀👌
njadid
njadid
شنبه 21 فروردین 1400
دریاچه سوها در اردبیل در نزدیکی شهر نمین واقع شده ما مرداد ماه اینجا بودیم خیلی سرسبز و زیبا بود. واقعا لذت بردیم.
elham_____yari
elham_____yari
دوشنبه 18 اسفند 1399
بهتره اگر به اینجا رفتید با سواری هایی که در این محل هستند مثل پاترول مخصوص آفرود برید چون با ماشین سواری عادی خیلی سخت میشه رفت.
amirkabir
amirkabir
سه شنبه 21 بهمن 1399
دریاچه سوها به نظرم زیاد شناخته نشده چون ما که رفتیم کسی نبود و خیلی طبیعت بکری داشت. اطرافش پر از درخت و جنگل سرسبز داره.
zone214
zone214
سه شنبه 23 دی 1399
از این دریاچه میشه به آبشار لاتون رفت. یه جاهایی از مسیر رو باید پیاده شد از قایق و مسیر رو پیاده روی کرد.
paarn
paarn
شنبه 15 آذر 1399
من آبان امسال موفق شدم برم اینجا. فوق العاده بود. دریاچه ای از ابر بر فراز دریاچه صاف و زیبای سوها دیدنی بود. به گردشگران و کسانی که دوست دارند طبیعت رو بگردند توصیه میکنم به اردبیل بیان و از نزدیک با این پدیده رو برو بشوند. روستای سوها هم در نزدیک این دریاچه واقع شده.
alirezare
alirezare
پنج شنبه 13 آذر 1399
برای رفتن به دریاچه سوها، باید از جاده اردبیل به بریس، به طرف روستای سوها حرکت کنید. و از آنجا یک مسیر خاکی هستش که تقریبا شش کیلومتر راهه تا دریاچه.
mamanferi1342_1963
mamanferi1342_1963
پنج شنبه 01 خرداد 1399
به جز این دریاچه زیبا جنگل فندقلو در ارتفاعات اردبیل نزدیک شهر نمین قرار داره از اواسط خرداد تا آخرماه گل های بابونه و سوسن زیبایی خاصی به این منطقه می بخشه.