اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

زنجان - ماهنشان  
1398 06 12 سه شنبه

یکی از جاذبه های گردشگری و طبیعی استان زنجان و شهرستان ماه نشان، دریاچه پری می باشد. این دریاچه زیبا را با نام های خندقلو و شورگلی نیز می نامند. دریاچه پری با وسعت 500 متر مربع، تنها دریاچه طبیعی زنجان به شمار می رود.

شهرستان ماه نشان که در ضلع غربی استان زنجان قرار گرفته است، علاوه بر این دریاچه، مقاصد گردشگری دیگری نیز دارد که از آن ها می توانیم به دودکش جن، قلعه صخره ای مهر، قلعه بهستان و... اشاره نماییم. توصیه می شود هنگام سفر به استان زنجان، به شهرستان ماه نشان نیز سری بزنید و از دیدن جاذبه های گردشگری آن لذت ببرید.

این دریاچه زیبا با شهرستان ماه نشان 45 کیلومتر و با روستای پری 2 کیلومتر فاصله دارد. دریاچه پری در میان دشت های پیرامونش، همانند یک نگین فیروزه می ‌درخشد.

دریاچه پری، زیستگاه پرندگان، جانوران و گیاهان گوناگونی می باشد. کشاورزان ساکن در این منطقه، از آب این دریاچه برای مصارف کشاورزی استفاده می نمایند. علاوه بر این، در آب دریاچه ماهی نیز پرورش داده می شود.

دریاچه پری، به غیر از چشم انداز زیبایی که دارد، در اقتصاد این منطقه هم بسیار تاثیر گذار است. بهترین زمان برای بازدید از دریاچه پری، اواخر فصل بهار و اوایل فصل تابستان می‌باشد.

به منظور دسترسی به دریاچه پری می بایست ابتدا به استان زنجان و شهرستان ماه نشان سفر کنید. سپس خود را به روستای پری برسانید.

ویلاهای منطقه