اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

هرمزگان - کیش  
یکشنبه 03 شهریور 1398

درخت سبز کیش که با نام درخت انجیر معابد کیش هم نامیده می شود، یکی از جاذبه های گردشگری این جزیره به شمار می رود.

این درخت، با قدمت 500 تا 600 سال، یکی از کهنسال ترین درختان لور در جزیره زیبای کیش محسوب می گردد.  درخت لور در دوره ایلخانی و تیموری، از هند و چین به دو جزیره کیش، قشم و نواحی ساحلی خلیج فارس آورده شد. این درخت در ابتدا تنه چندان قطوری ندارد. به مرور زمان و با رشد درخت، شاخه های آن به سمت زمین آویزان می گردد. این شاخه ها به تدریج به یکدیگر تنیده شده و سبب قطور شدن تنه اصلی می شوند.

برخی از افراد بر این باورند که این درخت شگون و انرژی مثبتی دارد، از این رو پارچه ‌هایی را به شاخه‌ های آن می ‌بندند تا خواسته هایشان برآورده شود. نخ و پارچه های گره زده شده، درخت را مقدس جلوه می دهد.

این درخت، در مجموعه ای به نام درخت سبز قرار دارد. قدم زدن در این مجموعه سرسبز و زیبا، برایتان لذت بخش و دلنشین خواهد بود. در نزدیکی این مجموعه، دو جاذبه گردشگری شهر تاریخی حریره و آب انبار کیش نیز وجود دارد که توصیه می شود از آن ها هم دیدن کنید.

مجموعه درخت سبز دارای دو درب ورودی است. یکی از این درب ها با ورودی شهر باستانی حریره مشترک می باشد. درب دیگر نیز در نزدیکی آب انبار سنتی واقع شده است.

در مجموعه درخت سبز، آلاچیق‌ هایی برای استراحت مسافران و بازدیدکنندگان تعبیه شده است که می توانید به صورت رایگان از آن ها استفاده کنید. در محوطه سرسبز این مجموعه، مسیر هایی با چراغ ‌های فانوسی شکل برای پیاده‌ روی اختصاص داده شده است. وجود گل های کاغذی در بین درختان، سبب جلوه دوچندان این فضا شده است.

در مجموعه سبز کیش، امکانات تفریحی و رفاهی گوناگونی وجود دارد که از آن ها می توانیم به رستوران فصلی، باربیکیو، بوفه، نمازخانه و سرویس بهداشتی اشاره نماییم.

دیدگاه کاربران


yavar.1.28
yavar.1.28
شنبه 03 خرداد 1399 ساعت 12:51

گره هایی با نخ یا پارچه روی شاخه هاش، زده شده که در اول آن را به نوعی مقدس نشان میدهد. الان خشک تر از قبل شده.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار