اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

آذربایجان شرقی - تبریز  
1398 05 30 چهارشنبه

یکی از آش های خوشمزه مناطق آذربایجان، که توصیه می شود حتما آن را مزه کنید، آش میوه می باشد. آش میوه را به روش های گوناگونی طبخ می کنند. آش میوه علاوه بر تبریز، غذای سنتی شهرهای دیگری همچون اردبیل و همدان نیز به شمار می رود.

مواد لازم برای تهیه آش میوه:

گوشت چرخ کرده (500 گرم)
نعناع (200 گرم)
برگ چغندر (200 گرم)
جعفری ساطوری شده (200 گرم)
تره فرنگی (200 گرم)
گشنیز (200 گرم)
آلبالو (500 گرم)
زرد آلو (500 گرم)
گوجه سبز (500 گرم)
لوبیا قرمز (125 گرم)
نخود (125 گرم)
گندم (100 گرم)
برنج (200 گرم)
پیاز داغ (5 قاشق سوپخوری)
نمک، فلفل، زرد چوبه (به مقدار لازم)

طرز تهیه آش میوه:

پیاز داغ، نخود، گندم، لوبیا و مقداری زرد چوبه را به همراه 5 الی 6 لیوان آب درون قابلمه ای بریزید و بر روی شعله قرار دهید تا بپزد. حبوبات مورد استفاده را از شب قبل در آب خیس کنید تا هم سریع تر پخته شوند و هم ترکیبات نفاخ از آن ها جدا گردد.

در این هنگام، برنج را نیز در قابلمه ای به صورت جداگانه بپزید. پس از پختن برنج، آن را به همراه سبزی های تمیز و خرد شده به مواد دیگر اضافه کنید.

گوشت چرخ کرده را به صورت کوفته های کوچک و ریز در بیاورید و آن ها را به مواد آش بیافزایید. در مدت زمان پختن آش، حتما چندین بار آن را هم بزنید تا ته نگیرد.

در انتهای طبخ و هنگامی که آش تقریبا جا افتاد، می بایست میوه ها را به همراه نمک و فلفل به مواد دیگر اضافه نمایید. دقت کنید که میوه ها بپزند ولی له نشوند.

در فصل زمستان، میوه های خشک شده را می توانید جایگزین میوه های تازه کنید. در صورت استفاده از میوه های خشک، باید آن ها را به مدت 30 دقیقه در آب بخیسانید.

ویلاهای منطقه