اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - رودبار  
پنج شنبه 30 خرداد 1398

یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و تماشایی شهرستان رودبار و استان گیلان، روستای اسطلخ جان می باشد. این روستا، در دهستان رحمت آباد رودبار قرار گرفته است.

قدمت روستای اسطلخ جان، به چند صد سال پیش باز می گردد. در گذشته این روستا، سلچان نام داشته است لیکن بعدها به دلیل استخرها و برکه ‌های موجود در آن، نامش به اسطلخ جان تغییر نمود (در ایام قدیم به استخر، اسطلخ می گفته اند).

آب و هوای مطلوب و مناظر و چشم انداز های زیبا و بی نظیر، سبب شده است که این روستا، در بین گردشگران، بسیار محبوب و پرطرفدار گردد.

بسیاری از گردشگران و مردمان استان گیلان، در آخر هفته ها و تعطیلات به این روستای سرسبز مراجعه می کنند تا علاوه بر مشاهده این منطقه زیبا، در کنار عزیزانشان اوقات خوشی را سپری نمایند.

روستای اسطلخ جان از دو بخش کوهپایه ای و جلگه ای تشکیل شده است. قسمت اعظم این روستا، کوهپایه ‌ای می باشد. در منطقه جلگه ای آب و هوا گرم و مرطوب و در منطقه کوهپایه ای آب و هوا معتدل است.

چمنزار ها، برکه ها، استخرهای طبیعی، مراتع سرسبز و چشم انداز های بی نظیر، همگی سبب جذابیت این روستای قدیمی شده اند. مشاهده مناظر زیبا و دیدنی این روستا، بدون شک آرامش را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

در ضلع شمالی روستای اسطلخ جان، روستای دیگری به نام شهران قرار گرفته است که می توانید از آن نیز دیدن نمایید. در ضلع غربی روستای اسطلخ جان، کوه درفک مشاهده می شود. این کوه، مرتفع ترین نقطه شهر رودبار می باشد. در صورتی که به کوهنوردی علاقه دارید، کوه درفک می تواند مقصد مناسبی برایتان باشد.

در هنگاه سفر به روستای اسطلخ جان، به همراه خود دوربین نیز ببرید زیرا این منطقه، سوژه های بسیار زیبایی برای عکاسی دارد.

خانه های موجود در این روستا، به دو دسته قدیمی و جدید تقسیم می شوند. برای ساخت خانه های جدید از آجر، سیمان، تیرآهن و برای ساخت خانه های قدیمی از کاه و گل، چوب و سنگ استفاده شده است.

از جمله سوغاتی های موجود در این منطقه، می توان به جوراب‌ ها و شال ‌های رنگارنگ اشاره کرد که توسط زنان روستا بافته می شوند.

به منظور دسترسی به این روستا، می بایست به سمت استان گیلان بروید. بعد از عبور کردن از شهر رستم آباد رودبار، تابلوی روستای اسطلخ جان را مشاهده خواهید نمود.

دیدگاه کاربران


روح الله
روح الله
دوشنبه 18 مرداد 1400 ساعت 13:55

این روستا دو بخش کوهپایه‌ای و جلگه‌ای دارد و قسمت کوهپایه‌ای بزرگتر است اما در قسمت جلگه‌ای آب و هوا معتدل و مرطوب‌تر است و طبیعت آن نیز سرسبز تر است و در گذشته این روستا استخرهای زیادی داشته که حالا فقط 7 استخر از آن باقی مانده است.


hojjat.vosoughi
hojjat.vosoughi
چهارشنبه 02 تیر 1400 ساعت 16:28

من اینجا رفتم جاتون خالی اما 😢😢در سال 98 از اصفهان و تهران دیدم افرادی که آمده بودند رودبار و نصف روستاهای این منطقه را خریدند و شهرک زدند..حیف این روستاهای زیبا..


jafarsadegh35gmail.come
jafarsadegh35gmail.come
سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 ساعت 15:40

درود فراوان بر مردمان این منطقه به خصوص اسطلخ جان عزیز. شهریور ماه زمان خوبی برای رفتن به اسطلخ جان است.


behrouzmasumi8987
behrouzmasumi8987
یکشنبه 22 فروردین 1400 ساعت 12:09

طبیعت سرسبز اسطلخ بسیار زیباست من اولین بار که عکسش رو دیدم فکر کردم یک کشور اروپایی هست👏👏👏 حس خیلی خوبی داره این روستا.


usefashuri
usefashuri
سه شنبه 19 اسفند 1399 ساعت 15:22

مناظر اسطلخ جان در بعضی نقاط شبیه سوییس واقعا! چرای گوسفندها و همراهی چوپان در دشت سرسبز اسطلخ من رو یاد کارتون های زمان کودکی می اندازه.


ghazal.marzban
ghazal.marzban
شنبه 25 بهمن 1399 ساعت 09:31

زمین های اسطلخ جان در بعضی مناطقش خیلی قیمت بالاست زمین کشاورزی که نه آب داره و نه گاز انقدر ارزش نداره.


seyedjavad7728
seyedjavad7728
چهارشنبه 24 دی 1399 ساعت 10:17

در این منطقه چوب چنگل رو اگر آتش بزنید در واقع آتش درست کنید 3 میلیون جریمه داره.


mehranh
mehranh
دوشنبه 17 آذر 1399 ساعت 10:48

امکان چادر زدن در طبیعت اسطلخ جان هست و میتونید به راحتی شب رو بمونید. از دریاچه گردشگری بالامحل هم دیدن کنید. در ضمن رستوران هم در نزدیکی اینجا هست.


mahneshinrestaurant
mahneshinrestaurant
سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 13:20

دریاچه گردشگری روستای اسطلخ جان
‌بسیار زیباست. مخصوصا از نمای بالا👏👏👏👏👏