اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران  
دوشنبه 20 خرداد 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و تماشایی شهر تهران که توصیه می شود حتما از آن بازدید کنید باغ موزه مینیاتور می باشد. این باغ موزه که در سال 1392 بازگشایی شده، در بین مردم تا حدودی ناشناخته باقی مانده است. باغ موزه مینیاتور نخستین موزه مینیاتوری ایران می باشد. این باغ موزه، فضای بسیار زیبا و دلنشینی دارد که مشاهده آن، خالی از لطف نخواهد بود.

برای طراحی و ساخت این باغ ‌موزه، از معماری مدرن، باغ‌ سازی سنتی پارسی و هم چنین عناصر اصیل معماری ایرانی (همچون کاشی ‌کاری، ساخت حوض و آبراه‌ ها) استفاده شده است. یکی از بخش های دیدنی این باغ موزه، گالری آن می باشد که دارای محیطی مدرن و زیبا است. در این گالری، تصاویری از آثار باستانی ایران در معرض نمایش گذاشته شده است که در فهرست میراث جهانی، به ثبت رسیده اند.

در محوطه این باغ موزه، ماکت ‌هایی از آثار باستانی وجود دارد. این ماکت ها، به زیبایی هر چه تمام تر و با کلیه جزییات ساخته شده‌ اند. از جمله ماکت هایی که در این باغ موزه وجود دارند می توانیم به ماکت تخت جمشید، میدان نقش‌ جهان اصفهان، گنبد سلطانیه، چغازنبیل، پاسارگاد، کلیساهای ارامنه، تخت سلیمان، ارگ بم، مجموعه شیخ صفی ‌الدین اردبیلی، بازار تبریز، کوه و کتیبه بیستون، گنبد قابوس و آبشار های شوشتر اشاره نماییم. این ماکت ها، در مقیاس یک بیست و پنجم ساخته شده‌ اند.

بازدید از باغ موزه مینیاتور همه روزه امکان پذیر می باشد. این باغ موزه، در شهر تهران، در خیابان جانبازان غربی، نبش بزرگراه امام علی (ع) قرار گرفته است. ورودی پیاده این باغ موزه، جنب بوستان تمدن (گلبرگ) می باشد.

دیدگاه کاربران


hgadi
hgadi
سه شنبه 19 اسفند 1399 ساعت 15:41

در باغ موزه مینیاتوری ماکت هایی درست شده که آثار آنها در فهرست یونسکو ثبت شده و با طراحی و جانمایی زیبا هیچ فرقی با اثر واقعی نمیکند.


irmmkk
irmmkk
شنبه 25 بهمن 1399 ساعت 09:52

من یک ماه پیش اونجا بودم عالی بود در خیابان جانبازان غربی کنار بوستان تمدن قرار داره.


thollahi
thollahi
چهارشنبه 24 دی 1399 ساعت 10:35

در این باغ موزه بازارچه خود اشتغالی از سال ١٣٩٥ آغاز به فعالیت کرده و هدفش حمایت از خانم های بی سرپرست است.


fakhre
fakhre
دوشنبه 17 آذر 1399 ساعت 13:57

موزه مینیاتوری در بوستان تمدن تهران قرار داره من که عاشقش هستم. نمادهای گنبد کاووس و نقش جهان اصفهان از همه بهتر بود.


alamdar_77
alamdar_77
سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 13:47

بسیار عالی و دیدنی است در این باغ آثار تاریخی و باستانی کشور رو بصورت ماکت های زیبا به نمایش گذاشتن 👍👍👍👍


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار