اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران  
سه شنبه 07 خرداد 1398

موزه آبگینه و سفالینه تهران یکی از جاذبه های گردشگری استان تهران می باشد. در این موزه، ظروف و اشیای آبگینه و سفالینه از دوره های گوناگون تا به امروز در معرض نمایش گذاشته شده است. همه ساله، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این موزه می آیند و از آن بازدید می کنند.

موزه آبگینه و سفالینه تهران به دلیل معماری زیبا، میزبان سفارتخانه ‌های مصر و افغانستان بوده است و هم اکنون آثار گران بها و نفیسی در آن قرار دارد. این عمارت در سال 1307 هجری شمسی و در دوران حکومت قاجاریان، به دستور احمد قوام، مشهور به قوام السلطنه بنا شد.

سیلندر شیشه ‌ای که لوله‌ هایی از جنس شیشه می باشند جزو قدیمی ‌ترین آثار تاریخی در این موزه به شمار می رود. این اثر تاریخی، از معبد چغازنبیل کشف شده است و متعلق به هزاره دوم قبل از میلاد مسیح می باشد.

موزه آبگینه و سفالینه بخش های گوناگونی دارد که از آن ها می توانیم تالار زرین، تالار لاجورد، تالار صدف و کتابخانه را نام ببریم. این موزه زیبا در 7 اردیبهشت ماه 1377 هجری شمسی با شماره 2014 در فهرست آثار ملی کشورمان به ثبت رسید.

در تمامی روزهای هفته به جز دوشنبه ‌ها و ایام سوگواری می توانید به این موزه مراجعه و از آن دیدن کنید.

برای مراجعه به این موزه، علاوه بر اتومبیل شخصی می توانید از مترو نیز استفاده نمایید. برای این منظور، می بایست  خط یک مترو تهران را سوار و ایستگاه سعدی از قطار پیاده شوید. پس از خارج شدن از مترو، در خیابان جمهوری به سمت غرب بروید و خود را به خیابان سی ‌تیر و موزه آبگینه برسانید. این مسیر را می توانید پیاده طی کنید (حدودا 20 دقیقه پیاده روی خواهید داشت) و یا از اتوبوس‌ هایی که از خیابان جمهوری عبور می کند (مانند اتوبوس‌های میدان بهارستان - میدان جمهوری) بهره ببرید. در صورتی که از اتوبوس استفاده می کنید، در ایستگاه پل حافظ پیاده شوید و با رسیدن به خیابان جمهوری، به طرف شرق آن پیش بروید. پس از 5 دقیقه پیاده روی، به خیابان سی ‌تیر خواهید رسید. منطقه ای که این موزه در آن واقع شده است، دارای طرح ترافیک می باشد. به همین دلیل در روزهای غیر تعطیل، می بایست مجوز تردد در طرح ترافیک را خریداری نمایید.

موزه آبگینه و سفالینه، در شهر تهران، در خیابان جمهوری اسلامی و در خیابان سی‌ تیر (پلاک 55) قرار دارد.

دیدگاه کاربران


sahar.nezhadchari1367
sahar.nezhadchari1367
دوشنبه 23 فروردین 1400 ساعت 09:43

عمارت هایی که در پایتخت قرار دارند خیلی دیدنی هستند😍😍مخصوصا موزه آبگینه و عمارت معیر الممالک. کارهای زیبا و ارزشمندی در این موزه به نمایش درآمده است.😍😍


the.shahab
the.shahab
سه شنبه 19 اسفند 1399 ساعت 15:57

من چند وقت پیش از جلوش پیاده رد شدم و کمی مکث کردم داخلش رو دیدم. معماری دوره قاجار حتی برای خانه ها هم خیلی تجملاتی و اشرافی بوده چه رسد به کاخ. این موزه زمانی منزل قوام السلطنه بوده.


heydarnejad1363
heydarnejad1363
شنبه 25 بهمن 1399 ساعت 10:11

من از این موزه بازدید داشتم خیلی زیباست وقتی از پله های چوبی بالا میری حس خیلی خوبی داره انگار که توی همان دوران گذشته هستی.


hashemi
hashemi
چهارشنبه 24 دی 1399 ساعت 10:48

این ساختمان در زمان گذشته خانه قوام السلطنه بوده، دو طبقه است و پنج تا تالار داره. تالار 5 لاجورد نام داره.


pd46
pd46
دوشنبه 17 آذر 1399 ساعت 11:10

موزه تخصصی سفال و شیشه در تهران.👌 در خیابان امام خمینی قبل از خیابان جمهوری خیابان سی تیر قرار داره.🌷


oshaghetehran
oshaghetehran
سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 13:59

تالار صدف که در موزه آبگینه قرار داره به شکل صدف نیمه باز هستش به خاطر همین به این نام خوانده می‌شود و دیدن سفال‌های قرن سوم و چهارم در این تالار واقعا بی نظیره 👌


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار