اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - لنگرود  
دوشنبه 02 اردیبهشت 1398

استان گیلان، از جمله استان های سرسبز و خوش آب و هوای کشورمان ایران می باشد که جاذبه های گردشگری گوناگونی را در خود جای داده است. یکی از این جاذبه های زیبا و تماشایی، تالاب کیاکلایه می باشد. این تالاب، از نظر گونه های حیاتی، دارای تنوع بسیار بالایی است و یکی از غنی ترین تالاب های استان گیلان محسوب می گردد.

تالاب کیاکلایه، یکی از پتانسیل های اکوتوریستی شهر لنگرود به شمار می رود. این تالاب، در بخش کوهپایه ای شهر قرار گرفته است و دارای ظرفیت گردشگری بالایی می باشد. همه ساله گردشگران بسیاری به این منطقه مراجعه می کنند تا از این تالاب زیبا دیدن کنند.

این تالاب از لحاظ حفظ محیط زیست طبیعی، جذب گردشگران و هم چنین افزایش درآمد اقتصادی اهالی این منطقه، بسیار با اهمیت می باشد.

تالاب کیاکلایه، آب مورد نیاز زمین های زراعی پیرامون خود را تامین می کند. در طول سال، آب این تالاب کم و زیاد خواهد شد، به همین دلیل، به آن استخر کیاکلایه نیز می گویند.

تالاب کیاکلایه حدودا 300 هکتار مساحت دارد. این تالاب، از طرفی به شالیزارها و کوهپایه ها، و از طرف دیگر به محور ترانزیتی رامسر - رشت و شهر لنگرود منتهی می گردد. این تالاب، به دلیل موقعیت جغرافیایی اش، چشم انداز های زیبا و تماشایی دارد که مشاهده آن ها خالی از لطف نخواهد بود. 

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت این تالاب این است که امکان گسترش فضای فیزیکی در پیرامون آن وجود دارد، این موضوع سبب حفظ محیط زیست و هم چنین افزایش اشتغال و درآمد خواهد شد.

تالاب کیاکلایه از لحاظ پتانسیل اکوتوریستی، در 9 ماه از سال امکان جذب گردشگران را دارد. لازم به ذکر است که با برنامه ریزی مناسب و به اجرا در آوردن آن ها، می توان به بهترین نحو از این تالاب بهره برداری اقتصادی نمود.

دیدگاه کاربران


روژان
روژان
شنبه 18 دی 1400
کیاکلایه بهشت واقعیه، ای کاش همه شهر های ایران شبیه لنگرود بودن
مهسا دیودل
مهسا دیودل
یکشنبه 18 مهر 1400
ایجاد کمربندی و پیست دوچرخه سواری و آلودگی شهر حیات تالاب و به خطر انداخته
rosa
rosa
سه شنبه 19 مرداد 1400
متاسفانه بخاطر کم آبی خیلی تالاب کم آب شده است اما با این وجود زیبایی های خودش را دارد .
sashejazy
sashejazy
یکشنبه 06 تیر 1400
من لنگرودی نیستم ولی وقتی مردم خونگرمشو و زیبایی هاشو دیدم عاشقش شدم مثل شهر خودم دوستش دارم.
shomall
shomall
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400
فاصله تالاب از مرکز استان 60 کیلومتر هست و به راحتی میتونید از رشت به اینجا برید. حتما توصیه میکنم یکبار کیاکلایه و لنگرود را ببینید.
bahman5988
bahman5988
دوشنبه 23 فروردین 1400
از موجوداتی زیبا که در محوطه این تالاب زندگی میکند آوبن و حواصیل شب هستند محیط سالمی برای این پرنده هاست.
langarud_city
langarud_city
چهارشنبه 20 اسفند 1399
تالابی در دل شهر لنگرود زیبا 💚 کیاکلایه محل زیست چنگر و مرغ هوایی است. متاسفانه ساختمان های مسکن مهر در نزدیک این تالاب ساخته شده و چشم اندازش رو خراب کرده.
maryam
maryam
شنبه 25 بهمن 1399
خیلی کنار این تالاب بودن آرامش داره.. یه کلبه هم روبروی تالاب هست خیلی جالبه. میتونید قایق هم سوار شین و لذت ببرید.
lsepid
lsepid
پنج شنبه 25 دی 1399
تالاب کیاکلایه محل زندگی پرنده های نادر و زیبایی است. مثل طاووسک شبیه کبوتر اما رنگی.
zohreh
zohreh
سه شنبه 18 آذر 1399
در تالاب کیاکلایه لنگرود پرنده ای به نام تولک یا همان طاووسک زندگی میکند که معمولا در گوشه و کنار تالاب خودش را مخفی میکند چون بسیار پرنده محتاط کاری هستش.
rezazarbi65
rezazarbi65
سه شنبه 06 خرداد 1399
تالاب کیاکلایه از با ارزش ترین تالاب های گیلان هستش که در درآمدزایی برای حاشیه نشینان نقش موثری داره.