اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

تهران - کن  
1398 01 20 سه شنبه

بسیاری از کسانی که در تهران زندگی می کنند، برای گذراندن تعطیلات آخر هفته و اوقات فراغت به دنبال مناطقی خوش آب و هوا هستند.

روستای سنگان در منطقه کن، یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و خوش آب و هوا می باشد که در نزدیکی شهر تهران واقع شده است. این روستا، از سطح دریاهای آزاد 2100 متر ارتفاع دارد و در میانه های رشته کوه های البرز واقع است. موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و ارتفاع زیاد از سطح دریا سبب شده است تا این روستا در فصل تابستان آب و هوایی خنک و معتدل داشته باشد. این روستای زیبا، به دلیل ویژگی های خاصی که دارد یکی از جاذبه های گردشگری نزدیک به تهران به شمار می رود.

روستای سنگان شامل چندین محله می باشد که قدمت هر یک از این محله ها با یکدیگر متفاوت است. سنگان پایین، قدیمی ترین محله این روستا می باشد. در این محله آثاری تاریخی اعم از مقبره سه امام زاده، مشاهده می شود. از دیگر محله های این روستا می توانیم به سنگان بالا، سنگان میانی، سنگان نو، دره تک و باغ دره اشاره نماییم. با توجه به قبر هایی که در قبرستان روستای سنگان یافت شده است، قدمت روستا را بیش از 500 سال تخمین زده اند.

در نزدیکی روستای سنگان، رودخانه ای جاری می باشد که به همین دلیل  اطراف روستا سرسبز شده است. یکی از جاذبه های بسیار دیدنی این روستا، آبشار پرآب آن می باشد. آبشار سنگان، در ضلع شمال غربی روستا و در دامنه های قله پهنه حصار، قرار دارد. کوهنوردان بسیاری هنگام فتح این قله، لحظاتی را در مجاورت این آبشار سپری می کنند.

ارتفاع این آبشار حدودا 30 متر می باشد. آب این آبشار بعد از گذر کردن از باغ های روستا و سیراب نمودن آن ها، به رودخانه کن سرریز می شود. در مجاورت آبشار سنگان، مکان های مناسبی برای اتراق و کمپینگ وجود دارد.
در این روستا، باغ های میوه متعددی وجود دارد. حرفه و شغل اغلب مردم در روستای سنگان باغداری می باشد. گیلاس، آلبالو، زردآلو، هلو و گردو از جمله محصولات این روستا هستند.

روستای سنگان در هر فصل، زیبایی های منحصر به فرد و بسیار تماشایی دارد. برای بازدید از روستای زیبای سنگان و آبشار آن، دو فصل بهار و تابستان مناسب می باشد. در دو ماه بهمن و اسفند نیز آبشار سنگان بسیار تماشایی است. در این دو ماه، اغلب قسمت های این آبشار به دلیل سرمای شدید یخ می زند و منظره ای زیبا را به وجود می آورد.

روستای زیبا و خوش آب و هوای سنگان، در منطقه کن و در ضلع شمال غربی شهر تهران قرار گرفته است.

ویلاهای منطقه