اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران  
سه شنبه 14 اسفند 1397

شهر تهران، پایتخت حکومت سلسله های گوناگونی در طول تاریخ بوده است، به همین دلیل، بناهای تاریخی گوناگونی از دوره های مختلف در آن به جای مانده است.

یکی از این بنا های تاریخی، موزه تماشاگه زمان می باشد. حدودا 16 سال پیش، اولین موزه ساعت ایران در این خانه تاسیس گشت. این خانه تاریخی، معماری و تزئینات بسیار زیبا و دیدنی دارد.

این بنا، قدمتی طولانی دارد و ساخت آن به دوران حکومت قاجاریان یعنی محمدشاه و ناصرالدین شاه قاجار، باز می گردد. سال ها پس از بنای این خانه، حسین خداداد آن را خرید تا در آن سکنی گزیند. وی از بازرگانان، صنعتگران و کارآفرینان ایرانی بود. پس از انقلاب جمهوری اسلامی، این خانه تحت اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت.

ساختمان موزه زمان حدودا 700 متر مربع زیربنا دارد. مساحت محوطه ای که این موزه در آن قرار گرفته است، 600 هزار مترمربع می باشد. معماری داخلی خانه، تلفیقی از سبک های ایرانی و خارجی است. برای سردرها و حاشیه ها، از سبک قاجاری بهره برده اند.

در این موزه، انواع ساعت‌ های قدیمی از قرن هفدهم تا بیستم نگهداری می شود. در طبقه اول، ساعت های مکانیکی وزنه‌ ای و کوکی همانند ساعت های آونگی، شاهینی، دیواری، رومیزی و ایستاده به نمایش گذاشته شده است.
در طبقه دوم، کلکسیونی از انواع ساعت های مچی و جیبی به چشم می خورد. برخی از این ساعت ها، متعلق به اشخاص معروفی هستند. تعدادی از این ساعت ها نیز دارای کاربرد های خاصی بوده اند همچون اولین ساعت کارت زنی.
در این موزه، تقویم‌ های مهم از سراسر دنیا وجود دارد همچون تقویم‌ های ساده و باستانی. در این بخش از موزه، تقویم‌ نویسان معروف نیز معرفی شده اند. اسطرلاب‌ها و ظروف سنجش زمان از دیگر وسایل این بخش می باشند.
در این موزه، کافه ای وجود دارد که بسیار معروف است. پس از بازدید از این موزه، می توانید در این کافه بنشینید و در میان درختان و صدای پرندگان، چای بنوشید. علاوه بر این، از صبحانه های بی نظیر این کافه نیز می توانید بهرمند شوید.

موزه زمان، در تهران، خیابان زعفرانیه، نبش خیابان پرزین بغدادی واقع شده است.

دیدگاه کاربران


nooshin.ghazishoar
nooshin.ghazishoar
سه شنبه 24 فروردین 1400 ساعت 11:02

موزه زمان خیلی ساختمان خوشگلی داره 😍 از ساعت 9 صبح تا 7 شب امکان بازدید است اما شرایط کرونا شاید تاثیر گذاشته باشه.


jbijani
jbijani
چهارشنبه 20 اسفند 1399 ساعت 15:09

فارغ از محتویات داخل موزه، بنای خیلی جذابی داره. تقریبا 12 سال گچبری هاش طول میکشه.


ivilctu
ivilctu
یکشنبه 26 بهمن 1399 ساعت 11:25

ساختمان موزه تماشاگه زمان نزدیک به صد سال عمر داره و باغی که این ساختمان داخلش هست جزو زمین های باغ فردوس بوده خیلی زیباست.


hastifioji
hastifioji
شنبه 27 دی 1399 ساعت 09:31

پیشنهاد میدم بازدید از این مکان رو اصلا از دست ندید. فوق العاده است موزه ها انگار روح و حیات پر شوری در خودشون دارند.


hass
hass
سه شنبه 18 آذر 1399 ساعت 15:45

من تعریف اینجارو خیلی شنیدم و عکس هاش رو هم تو اینترنت دیدم خیلی قشنگ اما شنیدم زمینش غصبی است و صاحبش راضی نیست وگرنه میرفتم و بازدید میکردم.


d.bh17
d.bh17
چهارشنبه 07 خرداد 1399 ساعت 13:23

ساختمون موزه تماشاگه از ساعت ها و آیینه های توش قشنگتره 👏🔥 عالی و زیباست


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار