اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران   ( خیابان ولیعصر )
شنبه 11 اسفند 1397

پارک ساعی، یکی از زیبا ترین و تماشایی ترین پارک های شهر تهران به شمار می رود. این پارک با دارا بودن از درختانی سرسبز و بلند، چشم انداز های زیبا و دیدنی دارد.

بانی ساخت این پارک، شخصی به نام کریم ساعی بوده است. کریم ساعی در سال 1289 هجری شمسی، در شهر مشهد متولد شد. ایشان در سال 1310 هجری شمسی، مدرک مهندسی خود را از دانشکده فلاحت دانشگاه تهران اخذ نمود، سپس برای ادامه تحصیلاتش، به خارج از کشور رفت. سرانجام در سال 1316 هجری شمسی، وی مدرک فوق لیسانس خود را در رشته آمار جنگل از دانشگاه برکلی در کالیفرنیا گرفت و دوباره به ایران بازگشت.

در سال 1317 هجری شمسی، نهادی به نام مدیریت جنگل ها در ایران شکل گرفت که کریم ساعی، ریاست آن نهاد را بر عهده داشت. با گذشت زمان و به تدریج، با تلاش های کریم ساعی، این نهاد رشد کرد و در نهایت به اداره جنگل بانی و اداره کل جنگل ها تبدیل شد. در این نهاد، برای جنگل ها قوانینی تعیین و سپس تصویب می شد. در سال 1321 هجری شمسی، رشته جنگل داری به رشته های دانشگاهی افزوده شد. مهندس ساعی نیز در این رشته، در دانشگاه تهران، مشغول به تدریس شد. مهندس ساعی در همین سال، نشریه ای به نام شمه ای درباره جنگل های ایران منتشر نمود. چندین سال بعد نیز کتابی منتشر کرد که در این کتاب، اطلاعات دقیق و کاملی از جنگل شناسی در اختیار خوانندگان قرار داد. مهندس ساعی با سر و سامان دادن به اداره جنگل بانی ایران و همچنین وضع و تصویب قوانین و مقرراتی در مورد جنگلداری، مانع از دخل و تصرف در جنگل ها شد، به گونه ای که وی را پدر جنگل بانی ایران نامیده اند.

پارک ساعی، در سال 1329 هجری شمسی تاسیس شده است. مهندس ساعی این پارک را به عنوان ریه های تنفسی شهر بنا نمود. در این پارک، درختان سر به فلک کشیده سرو، کاج، چنار و… وجود دارد. تندیسی از ایشان نیز در پارک ساعی به چشم می خورد.

وسعت پارک ساعی حدودا 12 هکتار می باشد. این پارک، به شیوه باغ های ژاپنی ساخته شده است. در این پارک، مجسمه های حیوانات گوناگون وجود دارد. در بخشی از آن نیز، حیوانات واقعی نگهداری می شوند. غاز، اردک و مرغابی وحشی، همستر، خرگوش، طوطی، لاک پشت و... از جمله حیوانات این پارک هستند. از درختان این پارک نیز می توانیم سرو تبری، سرو نقره (سرو شیرازی)، چنار، کاج، افرا، گردو، سیب و… را نام ببریم.

همه روزه، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از این پارک دیدن می کنند. در چندین سال اخیر، المان های جدیدی به این پارک اضافه شده است.

پارک ساعی، در منطقه 6 شهر تهران، در خیابان ولیعصر، واقع شده است.

دیدگاه کاربران


aazar.7.11
aazar.7.11
سه شنبه 24 فروردین 1400 ساعت 11:07

پارک ساعی محیط دلگیری داره اما با این حال دوستش دارم سنگ فرش های قشنگی و منظمی داره.


cosmetic_
cosmetic_
چهارشنبه 20 اسفند 1399 ساعت 15:13

خاطراتم در این پارک فراموش نمیشه مخصوصا تصویر پاییزش همچنان در ذهنم هست عالی👏😍 اگر خواستید برید به خیابان ولیعصر نرسیده به میدان ونک میتونید به پارک ساعی دسترسی داشته باشید.


mani
mani
یکشنبه 26 بهمن 1399 ساعت 11:31

خانه و دفتر کریم ساعی بانی ساخت پارک ساعی در خیابان ولیعصر، نزدیک پارک ساعی تهران قرار گرفته و نمای بسیار زیبایی داره.


saeedfrozandeh1350
saeedfrozandeh1350
شنبه 27 دی 1399 ساعت 09:39

دوستان برای خوردن غذا در نزدیک پارک ساعی رستوران ققنوس طلایی رو پیشنهاد میکنم غذاهاشون فوق العاده خوشمزه است 👌


athari
athari
چهارشنبه 19 آذر 1399 ساعت 11:59

پارک ساعی تهران اصلا خوب نیست. فضای غمگینی داره به نظر من وقتتون رو اینجا تلف نکنید پارک های دیگه ای تهران داره مثل طالقانی، جمشیدیه که خیلی بهتر هستند.


behzad__eftekhari10
behzad__eftekhari10
چهارشنبه 07 خرداد 1399 ساعت 13:35

خلوتش خوبه امکانات به نسبت خوبی هم داره آلاچیق، آب نمای بزرگ، زمین بازی کودکان 😍


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار