اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران   ( خیابان سی تیر )
سه شنبه 07 اسفند 1397

یکی از خیابان های قدیمی و اصیل شهر تهران، خیابان سی تیر می باشد. این خیابان، در گذشته به نام قوام السلطنه بوده است لیکن به یادبود قیام مردم در تاریخ 30 تیرماه سال 1331 ه.ش، به سی تیر تغییر نام داد. خیابان سی تیر، در منطقه 12 شهر تهران قرار گرفته است.

در این خیابان، ساختمان های قدیمی گوناگونی وجود دارد. از جمله جاذبه های تاریخی در پیرامون این خیابان می توان به کنیسه حییم، موزه ملی ایران، کلیسای انجیلی (پطرس مقدس)، موزه علوم و فناوری ایران، بنیاد سینمایی فارابی، موزه آبگینه و سفالینه و هنرستان صنعتی تهران اشاره کنیم.

غرفه های سیاری در این خیابان وجود دارد که زیبایی خاصی به آن بخشیده اند. در این غرفه ها، انواع و اقسام غذا، نوشیدنی، بستنی، دسر و... به فروش می رسد. در مجاورت خیابان سی تیر، کافه و رستوران های گوناگونی وجود دارد لیکن غذاهای خیابانی آن، محبوبیت بیشتری دارند.

در اوایل سال 1395 ه.ش، این خیابان را سنگفرش کردند و دکه هایی را در آن قرار دادند. در آذرماه همان سال نیز فروش غذاها و نوشیدنی های گوناگون آغاز گردید.

در جای جای این خیابان، افرادی در غرفه ها مشغول تهیه غذاهای مختلف، انواع نوشیدنی ها، بستنی، دسر و… می باشند. این خیابان، به خیابان های کشورهای آسیای شرقی همچون سنگاپور و مالزی، شباهت بسیاری دارد.
خیابان سی تیر، در شب زیبایی و جلوه بیشتری دارد. نورپردازی های انجام شده و آوای موسیقی، فضایی دلنشین برایتان به ارمغان می آورد و شما را غرق لذت خواهد کرد.

به دلیل اینکه این خیابان در محدوده طرح ترافیک قرار گرفته است، در روز تنها با وسایل حمل و نقل عمومی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. در صورتی که تمایل دارید از مترو استفاده کنید، در ایستگاه امام خمینی (ره) یا حسن آباد پیاده شوید و سپس با کمی پیاده روی، خود را به این خیابان برسانید. نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به این خیابان نیز ایستگاه سی تیر می باشد. از این رو، می توانید از اتوبوس هایی که از این ایستگاه عبور می نمایند نیز بهره ببرید.

دیدگاه کاربران


sheidi_81
sheidi_81
سه شنبه 24 فروردین 1400 ساعت 11:24

سی تیر یک گذر گردشگری و شکم گردی است. چند هفته پیش که من اطلاع داشتم فود های کنار خیابان فعال بودند اما الان به خاطر کرونا مجدد تعطیل شده.


reza
reza
چهارشنبه 20 اسفند 1399 ساعت 15:29

یادش بخیر زمانی با خیال راحت میرفتیم خیابان 30 تیر و کلی غذای خیابانی میخوردیم😣 اما الان به خاطر کرونا..


nnamm1234
nnamm1234
یکشنبه 26 بهمن 1399 ساعت 11:50

عمارت قوام السلطنه که مربوط به دوره قاجار است در خیابان سی تیر قرار داره معماری فوق العاده زیبایی داره استاد کارش چه زحمتی کشیده واقعا 👏👏👏


mary.jfrzadeh
mary.jfrzadeh
شنبه 27 دی 1399 ساعت 09:57

این خیابان یک گذر گردشگری محسوب میشه. ای کاش برای عید نوروز کانکس هایی مثل کافه رئیس به سی تیر برگردند. خالی بودن یک سمت خیابان خیلی توی ذوق میزنه. زمان عید خیلی باصفاتر میشه.


reza
reza
چهارشنبه 19 آذر 1399 ساعت 12:27

خیابان سی تیر به عنوان مرکز غذاهای خیابانی تهران شناخته میشه و هر نوع غذایی مثل کباب لقمه و ساندویچ و برگر میشه پیدا کرد.


mosalas_co
mosalas_co
چهارشنبه 07 خرداد 1399 ساعت 13:47

خانه غلامحسین میرزا پدر ایرج میرزا با سبک معماری بسیار زیبا در این خیابان قرار داره.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار