اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

اصفهان - کاشان  
1397 11 30 سه شنبه

کاشان، یکی از شهر های زیبا و تاریخی کشورمان می باشد که در شمال استان اصفهان واقع شده است. همه ساله، گردشگران بسیاری به این شهر سفر می کنند تا از جاذبه های گردشگری گوناگون آن دیدن کنند. 

در این شهر، خانه های تاریخی متعددی وجود دارد که بازدید از آن ها، خالی از لطف نخواهد بود. خانه عباسیان، یکی از بناهای تاریخی این شهر به شمار می رود. این خانه، معماری بسیار زیبایی دارد و توصیه می شود حتما از آن دیدن فرمایید. 

جهت رسیدن به داخل خانه، می بایست از یک هشتی عبور کنید. در کناره های این هشتی، سکوهایی وجود دارد که می توانید بر روی آن ها نشسته و استراحت کنید.

این خانه را به منظور استفاده از آب قناب، استفاده از خاصیت عایق بودن خاک و...، پایین تر از سطح خیابان بنا کرده اند. معماری این خانه به قدری زیبا و باشکوه است که شما را شگفت زده خواهد کرد. این خانه، علاوه بر تزئینات زیبایی که دارد، به صورت کاملا متقارن بنا شده و همین موضوع، جلوه آن را دو چندان کرده است.

زیر بنای این خانه، 5000 متر مربع می باشد. خانه عباسیان، حدودا 200 سال پیش، در سال 1202 ه.ش، توسط سید ابراهیم تاجر کاشانی، بنا شده است. در نهایت پس از 20 سال، ساخت این خانه به اتمام رسید.

گچ بری ها و نقاشی های موجود در این خانه، بسیار زیبا و تماشایی است. در طراحی و ساخت این خانه، از معماری اسلامی مانند رسمی بندی، یزدی بندی، گره سازی و قطار بندی، بهره برده اند.

هنگام ساخت این بنای تاریخی، به موارد مذهبی بسیار توجه شده است، به گونه ای که خانه از دو بخش اندرونی و بیرونی تشکیل شده است و اتاق ها نیز به صورت تو در تو ساخته شده اند. بر روی درب های این خانه، دو دستگیره مشاهده می شود. هنگام درب زدن، با توجه به صدایی که این دستگیره ها ایجاد می کردند، مشخص می شده که شخصی که پشت درب می باشد مرد است یا زن.

خانه عباسیان، دارای 5 طبقه می باشد. این خانه شامل 5 حیاط، اندرونی، بیرونی، باغ و باغچه، بخش خدمه (مطبخ و حیاط)، حوضخانه و... می باشد. در ایام قدیم، این خانه دارای 5 حیاط بوده است. پس از فوت صاحب این خانه، هر یک از این حیاط ها، به خانه های مجزا تبدیل شد.

بخش بیرونی این خانه، از تالار سرپوشیده، شاه نشین، اتاق آینه، اتاق های سه دری و پنج دری، ایوان و… تشکیل شده است. از این بخش، تنها در صورتی استفاده می شده است که مهمانان تجاری به خانه می آمدند. اتاق آینه، زیباترین و باشکوه ترین قسمت خانه از لحاظ معماری می باشد. تزئینات و شیشه های رنگی، جلوه این اتاق را صد چندان کرده اند.

در گذشته، ساکنان اصلی خانه زندگی روزمره خود را در قسمت اندرونی سپری می کردند. بخش اندرونی، از سایر بخش های خانه تفکیک شده است، به این صورت که مهمان ها امکان آمدن به این قسمت را نداشته اند. در طبقه فوقانی اندرونی، یک اتاق شاه نشین وجود دارد که همانند شاه نشین بخش بیرونی، دارای تزئینات زیبایی است. در طبقه تحتانی اندرونی نیز سرویس بهداشتی، چاه آب، حوضخانه و… قرار دارد.

این خانه به گونه ای ساخته شده که قسمتی از آن در فصل تابستان و قسمتی دیگر در فصل زمستان استفاده می شده است. امروزه در بخشی از این خانه، رستورانی سنتی ساخته شده که مسافران می توانند از خدمات آن نیز بهره مند شوند.

خانه عباسیان، با شماره 2020 در فهرست آثار ملی کشورمان به ثبت رسیده است. هم اکنون این خانه متعلق به شهرداری کاشان می باشد. برای دسترسی به این خانه، می بایست خودتان را به خیابان علوی و کوی سلطان امیر احمد واقع در شهر کاشان برسانید.

ویلاهای منطقه