اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

تهران - تهران  
1397 10 05 چهارشنبه

از گذشته تاکنون و بر طبق آداب و رسوم، مسیحیان آغاز سال را روز اول ژانویه می دانند، همانند ما ایرانی ها که روز اول فروردین به عنوان آغاز سال جدید جشن می گیریم. از قرن 17 میلادی به بعد، روز 25 دسامبر را به عنوان روز کریسمس یا تولد حضرت عیسی مسیح اعلام کردند. بسیاری از مسیحیان (کاتولیک ‌ها و پروتستان‌ ها و بسیاری از ارتدوکس‌ ها)، این روز را به مناسبت تولد عیسی مسیح، جشن می‌گیرند. آن ها، قبل از فرا رسیدن این روز، خانه های خود را تزئین می کنند و در ایام تعطیلات، یا به مسافرت می روند و یا در خانه های خود می مانند و از میهمانانشان پذیرایی می کنند. تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی حدودا 12 روز می باشد. بعضی از کشورها، 5 روز و بعضی دیگر هر 12 روز را جشن می گیرند.

ارامنه و آشوری ‌های مقیم ایران، همانند مسیحیان در واپسین روزهای ماه دسامبر، برای فرا رسیدن سال نو خود را آماده می کنند. آنها با مراسمی ویژه، به استقبال سال جدید می روند و کریسمس را نیز جشن می‌گیرند.

آشوری ‌ها، که از دیرباز در سرزمین ایران کهن زندگی می کرده اند، هنگام ظهور مسیحیت، به خصوص در قرن 1 تا 3 میلادی، به این دین روی آوردند. آشوری ‌ها همانند اغلب مسیحیان، 25 دسامبر را سالروز تولد عیسی مسیح در نظر گرفته اند. آن ها، حدودا از 25 روز مانده به میلاد حضرت مسیح، روزه پرهیز می گیرند، به این گونه که در این ایام، گوشت و لبنیات مصرف نمی کنند و در نهایت، در 25 دسامبر (4 دی ماه)، روزه خود را به پایان می رسانند و در کلیسا، مراسم عشای ربانی را انجام می دهند. این مراسم به این صورت است که همه در یک کلیسا جمع می شوند، اسقف کلیسا، دعایی می خواند و مراسم عشای ربانی را انجام می دهد و به این ترتیب، آئین و رسوم مخصوص زادروز حضرت مسیح، برپا می شود. آشوری ها، در روز 25 دسامبر، به دید و بازدید و عرض تبریک به روحانیون آشوری می پردازند. آنها برای این کار به کلیسا ها می روند. در روز بعد نیز (26 دسامبر)، روحانیون به بازدید آن ها می روند. آشوری ها، بر خلاف مسیحیان، روز اول ژانویه را آغار سال نو نمی دانند. سال نو برای آن ها در ماه نیسان، مصادف با 13 فروردین می باشد.

ارمنی ها، حدودا 10 روز دیرتر از مسیحیان و آشوری ها کریسمس را جشن می گیرند. آن ها 6 ژانویه را زادروز حضرت عیسی مسیح می دانند و در این روز کریسمس را جشن می گیرند. در این روزها، ارامنه ایران برای برپایی این جشن در جنب و جوش می باشند. میلاد حضرت مسیح و عید پاک، دو جشن با اهمیت ارمنی ها محسوب می گردد.

در نقاط مختلف کشورمان، همچون سایر کشورها، چندین روز قبل از 25 دسامبر، درخت‌ های کریسمس را با نوار های قرمز و سبز، گوی های طلایی و نقره ای و جعبه‌ های کادو تزیین می کنند. این درخت ها، در پشت ویترین مغازه ‌ها، ورودی ‌های بزرگ و در برخی از هتل ‌ها در معرض نمایش گذاشته می شوند.

مغازه ‌هایی در خیابان های میرزای شیرازی، نجات ‌اللهی و سنایی در استان تهران وجود دارند که درختان تزئین ‌شده را در ویترین های خود قرار داده اند. بسیاری از ارمنی ها، در این مناطق ساکن می باشند. وجود بابانوئل‌ ها و کاج ‌های سبز تزئین شده، جلوه ای ویژه به این خیابان ها داده است. معمولا برای تزئین این درختان کاج، از گوی ‌های رنگارنگ، طبل‌ های کوچک، عصاهای خط خطی به رنگ قرمز و سفید، شمع، قندیل‌ های یخی و... استفاده می کنند. در انتها نیز ستاره ای طلایی بر روی بخش فوقانی درخت قرار می دهند که به جذابیت آن می افزاید.

ناقوس کلیساها، در شب اول ژانویه، در ساعت 12، به صدا در می آید که این صدای زنگ، آغاز سال نو میلادی را نشان می دهد. در شب 5 ژانویه نیز مراسم بسیار زیبا و باشکوهی در کلیساها برپا می شود.

مراسم سال نو میلادی همه ساله در نیمه شب اول ژانویه، در کلیسای وانک، که یکی از زیباترین و باعظمت ترین کلیسا های ایران به شمار می رود، به زیبایی هر چه تمام تر برگزار می گردد. این کلیسای با شکوه، در محله ارامنه‌ نشین جلفای اصفهان قرار گرفته است.

ویلاهای منطقه