اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

هرمزگان - بندرعباس  
شنبه 19 آبان 1397

استان هرمزگان، از جمله مکان هایی است که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. این استان زیبا، علاوه بر سواحل خلیج فارس و دریای عمان، جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. یکی از جاذبه های گردشگری زیبای این استان، چشمه آبگرم گنو می باشد. این چشمه‌ آبگرم، در کوه گنو قرار گرفته است.

چشمه آبگرم گنو و بخش ‌های پیرامون آن، منطقه‌ ای زیبا و خوش آب و هوا برای استراحت و تفریح مسافران به شمار می رود. آب و هوای استان هرمزگان، در بیشتر مواقع سال گرم و شرجی می باشد. با این وجود، محیط پیرامون کوه گنو به علت مرتفع بودن، دارای آب و هوای معتدلی است. علت شرجی بودن هوای استان هرمزگان نیز کوه گنو می باشد. کوه گنو، 2347 متر ارتفاع دارد و ششمین کوه بلند استان هرمزگان به شمار می رود. علاوه بر موارد ذکر شده، کوه گنو از مناطق حفاظت شده کشورمان می باشد.

در بخش جنوبی کوه گنو و مسیر دسترسی به قله نصیر، با پشت سر گذاشتن تپه مولا، به دره ای به نام تنگ سیاه خواهید رسید. در بعضی از مواقع، چندین آبشار در این منطقه مشاهده خواهد شد. مسیر این دره نیز زیبایی ها و طبیعت بکر خود را دارد. کوه گنو، در ضلع جنوب شرقی رشته کوه زاگرس قرار گرفته است.

شمال ‌غربی کوه گنو، به بندرعباس محدود می شود، از شرق آن نیز جاده بندرعباس به سیرجان عبور می نماید، در ضلع جنوبی کوه نیز جاده بندرعباس به بندر لنگه به چشم می خورد.

تنوع پوشش گیاهی در این منطقه بالا می باشد که از آنها می توانیم به استپ بیابانی، استپ کوهپایه ‌ای، درختان گرمسیری و گونه‌های گیاهی نواحی سردسیر اشاره نماییم. شایان ذکر است که بعضی از گیاهان دارویی و صنعتی نیز در این منطقه یافت خواهند شد. آویشن، بومادران، پونه، اورس، پرسیاوش، سرخس معطر، گون گاوی، زیره، کنار، پرخ، ناترک، آکاسیا، بنه، رزوک، استبرق و مسواک از گیاهان دیگر این منطقه می باشند. بر اساس بررسی های انجام شده، 360 گونه از گیاه آوندی در منطقه مذکور یافت می شوند.

چشمه گنو، در دره‌ ای قرار گرفته که شمال تا جنوب آن را ارتفاعات آهکی کوه گنو پوشانیده است. البته قابل ذکر است که چشمه گنو، تنها چشمه این منطقه نمی باشد. از دیگر چشمه های این منطقه می توانیم به هوبیر، پشت بنگرو، رمر، سرچربه، کهنو، چاهو، پشتنگ، انارون، تنگ باغ، پرکوه، مردو و خرگو اشاره کنیم.

هنگام صبح در روز های سرد، بخار آب چشمه با دمایی در حدود 41 درجه سانتی گراد، با هوای محیط برخورد کرده و بخاری ناپایدار تا ارتفاع یک متری آب به وجود خواهد آورد که سبب افزودن زیبایی این منطقه خواهد شد.
از جمله ترکیبات آب‌ های گرم، هیدروژن سلفوره و کلر می باشد. به دلیل وجود این مواد و دمای بالای آب، گیاهان و حیوانات اندکی توانایی زندگی در آن را خواهند داشت. با این وجود، نکته جالب و حائز اهمیت، وجود نوعی ماهی به نام آوینیوس گینویس در این چشمه می باشد. این گونه ماهی تنها در این چشمه یافت می شود. ماهی آوینیوس گینویس، بسیار کوچک است و به علت جریانات تند آبگرم گنو، امکان مشاهده آن وجود ندارد ولی در آب ‌های نهر این چشمه، با کمی دقت می توانید این ماهی را ببینید.

گیاهانی مانند مهرخوش، بادام وندلیو و پامچال صخره ‌ای، به صورت کاملا انحصاری در این منطقه از ایران می‌رویند. دو استخر مردانه و زنانه برای استفاده از چشمه آبگرم گنو ایجاد شده که گردشگران امکان استفاده از آنها را دارند. آب این استخر ها از طریق چشمه گنو تامین خواهد شد. پساب استخر‌ها، همانند رودخانه ای از استخر خارج شده و در نهایت به صورت آبشاری کوچک به پایین خواهد ریخت. از این پساب، برای آبیاری نخلستان ‌های موجود در پیرامون این منطقه بهره می برند. هر چه به سمت بخش‌ های بالاتر کوه گنو پیش بروید، هوای خنک ‌تر خواهد شد. جاده آسفالته و پیچ در پیچ، تا بالای ارتفاعات کوه گنو کشیده شده است.

جهت اقامت و استراحت مسافران نیز چندین مجتمع احداث شده است. آلاچیق و فروشگاه نیز در این منطقه وجود دارد.

چشمه‌ آبگرم گنو، در فاصله 34 کیلومتری از شمال شرقی بندر عباس واقع شده است.

دیدگاه کاربران


احمدی
احمدی
سه شنبه 21 دی 1400
ماهی هایی تو این چشمه پیدا میشه که کمتر جایی میشه دید
باران
باران
چهارشنبه 28 مهر 1400
خیلی جای قشنگی ولی بوی شدید گوگرد اذیت کننده اس و نمیشه تحمل کرد
Keyhan Sanat
Keyhan Sanat
دوشنبه 25 مرداد 1400
چشمه بسیار زیبایی است با هوایی مطبوع و شرجی که نسبت به بندر عباس خنک تر است و بخاطر گوگرد و املاح آب شامپو و صابون به همراه داشته باشید.
mfallah875
mfallah875
سه شنبه 08 تیر 1400
این آب گرم منبع درمانی داره و از همین آب گرم استخر درست کردن برای عموم مردم و جهت درمان دردهایی استخوانی و پوستی خیلی مناسبه.
sabra_bmn
sabra_bmn
یکشنبه 26 اردیبهشت 1400
اینجا محل زندگی ماهی اندمیک هم میباشد. این ماهی فقط همینجا زندگی میکنه و هیچ جای دیگه دنیا دیده نشده.

پنج شنبه 16 اردیبهشت 1400
آیا میشه اونجا سوئیت یا ویلا اجاره کرد؟
neginbahrami1
neginbahrami1
چهارشنبه 25 فروردین 1400
من زمانی اینجا زندگی میکردم محشره😍 چشمه جادویی گنو رنگ آبش واقعا آبی آبی و دمای 41 درجه داره.
hpadna
hpadna
سه شنبه 28 بهمن 1399
چشمه جادویی گنو بندرعباس بی نظیره😍 این چشمه در دره‌ای قرار داره که تمام آن را آهک پوشانده است.
bandar
bandar
دوشنبه 29 دی 1399
آب و هوای بندرعباس معمولا گرم و شرجی است، اما فضای کوه گنو به خاطر داشتن ارتفاع زیاد دارای آب و هوای معتدلی است که البته علت شرجی بودن بیشتر بخش های استان هم به خاطر این کوه هست.
naser
naser
شنبه 22 آذر 1399
گنو بهشت هرمزگان! علاوه بر زیبایی این منطقه میوه ها و محصولات کشاورزی مثل فلفل و گوجه هم داره.
akhondan
akhondan
پنج شنبه 08 خرداد 1399
بسیار زیباست. چشمه و اطرافش مکان مناسبی برای استراحت و تفریح‌های خانوادگی هستش.👍👍