اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

مازندران - سواد کوه  
1397 08 15 سه شنبه

قطار گردشگری یا گردشگری راه آهن، عنوان مجموعه گردش هایی است که علاوه بر آن که از قطار و راه آهن برای حمل و نقل و جا به جایی استفاده می شود، درباره راه آهن، زیبایی های بناها و مسیر آن، تاریخ ساخت خط راه آهن، فرهنگ و تاثیرات اجتماعی شکل گرفته در پیرامون آن، و هر آنچه که به این خط آهنی و ایستگاه و تجهیزات و قطار مربوط می‌شود، اطلاعاتی کسب خواهید کرد. از این رو، به جای گردشگری ریلی و قطار گردشگری از عنوان گردشگری راه ‌آهن ایران استفاده می کنیم. 

هدف اصلی در قطار گردشگری آن است که علاوه بر اینکه با کلیت راه آهن و جذابیت ‌های آن آشنا خواهید شد، به صورت تصویری از وضعیت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور ایران در زمان احداث و بهره‌ برداری راه‌ آهن، اطلاعاتی به دست خواهید آورد. تیم قطار گردشگری، توجه ویژه ای به مدارک مکتوب و تصویری از اولین سال ‌های ساخت راه ‌آهن و همچنین آثار فیزیکی باقی مانده در حاشیه مسیر راه ‌آهن ایران دارد زیرا به وسیله آن ها می توان تجربه ‌ای منحصر بفرد را در اختیار گردشگران قرار داد.

نوع قطار، بسته به هدف و مقصد مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. امکان دارد سفری نیم ساعته در پیش رو داشته باشید که در این صورت، تماشای منظره ها به صورت ایستاده نیز برای شما جذاب خواهد بود. در سفر های چند روزه نیز قطارهایی با کوپه‌ های بزرگ دو نفره با سرویس و حمام اختصاصی در نظر گرفته می شود.

یکی از با اهمیت ترین ویژگی های گردشگری راه آهن، راحتی و امنیت سفر می باشد. در روز های تعطیل و آخر هفته، تردد در جاده ها بیش از حد خواهد بود و همین موضوع سبب نگرانی مسافران خواهد شد. یکی از مزیت های سفر با قطار، راحتی نسبی در هنگام حرکت است. قطار از جنبه زمان بندی و پیش بینی مسیر، دقیق تر و منظم تر از وسایل نقلیه ای جاده ای می باشد.

قطار گردشگری، از قطار ریل باس رجا استفاده می کند. این قطار، با داشتن مزیت هایی نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل ریلی، شرایط بهتر و مناسب تری را برای بهره بردن از جذابیت ها و زیبایی های مسیر فراهم خواهد کرد. این قطار به صورت کاملا اختصاصی در اختیار مجموعه قرار دارد که همین امر سبب می شود که راحتی و امنیت بیشتری داشته باشید.

جایگاهی مخصوص در بالای صندلی هر فرد تعبیه شده که می توانید وسایل شخصی خود را در آن قرار دهید و نیازی به جابه جایی وسایل در هر بار پیاده و سوار شدن نخواهد بود. برای شارژ تلفن همراه و یا دیگر وسایل الکترونیکی، پریز برق موجود است. در هنگام سفر، از سرویس‌ های بهداشتی داخل قطار می توانید استفاده کنید. قطار گردشگری، تجربه ای متفاوت و جذاب را برای شما رقم خواهد زد. گشت و گذار یک روزه با قطار، در کنار آشنایی با جذابیت‌ های راه آهن، تجربه ای جدید و متفاوت خواهد بود.

تورهای یک روزه راه آهن، تنها یک تور تفریحی نمی باشد و یکی از مهم ترین هدف های آن اطلاعاتی است که کارشناسان از ایران و راه آهن ایران، در هنگام سفر به گردشگران خواهند داد، به همین دلیل، این تور ها برای گروه ‌های سازمانی و ادارات کاملا مناسب می باشد.

در حین حرکت از تهران به طرف شمال، دشت های حاصل خیز ورامین، کویر گرمسار، و دامنه های کوهستانی البرز را مشاهده خواهید نمود. در طول مسیر، طبیعت رنگارنگ خود نمایی می کند. در هر بخشی از مسیر، جلوه ای زیبا از آسمان و زمین به چشم می خورد که برای طبیعت دوستان بسیار جذاب خواهد بود.

یکی از پروژه های بین المللی موفق در ایران، پروژه ساخت راه‌ آهن سراسری آن می باشد. همراه شدن با قطار گردشگری، برای دانشجویان و مهندسین راه آهن، عمران و صنایع، فرصتی مناسب خواهد بود تا از نزدیک، خلاقیت، تعهد و هماهنگی مهندسی را در خط راه آهن مشاهده نمایند.

قطار گردشگری برای دانش آموزان نیز گزینه بسیار مناسبی می باشد تا در کنار جنبه های علمی، تفریح نیز داشته باشند. در تورهای این مجموعه، راهنمایان ویژه کودک، کارشناسان زمین شناسی، منابع طبیعی، جغرافیایی، تاریخ و… نیز حضور دارند تا شما را به درستی راهنمایی کنند. مسیر راه آهن از شمال تا جنوب، منظره های بکر و خارق العاده ای دارد که این موضوع برای طبیعت‌ دوستان و گردشگران بسیار جذاب خواهد بود.

مجموعه تورهای گردشگری راه ‌آهن، که با عنوان ریل ‌رو فعالیت می کند، حاصل دو گروه دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری خانه سفر پارس (SURFIRAN) و شرکت پارسیاد می باشد. این دو ارگان، با همکاری شرکت رجا و راه ‌آهن ایران، تورها را برنامه ‌ریزی و اجرا می نمایند.

از نمونه تورهای این مجموعه می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

تور قطار گردشگری گرگان تا گلستان

در این تور 3 روزه، در جشنواره اقوام در سرزمین اسب و تار شرکت خواهید کرد. علاوه بر آن، جاذبه‌ های منطقه و خزان بی‌ نظیر جنگل ‌های ترکمن صحرا را نیز مشاهده خواهید نمود. در راه برگشت نیز از جاذبه‌ های مسیر دیدن خواهید کرد و در جنگل شیرگاه، توقفی خواهید داشت. از دیگر کارهایی که در این تور انجام خواهید داد می توانیم به بازدید از بافت تاریخی گرگان، پیاده ‌روی در سرای باقری‌ ها، خانه و موزه امیر لطیفی، بازدید از بزرگترین آبشار خزه ‌ای کبودوال، چشم‌ انداز دریاچه سد خاکی کبودال و خزان بی ‌نظیر جنگل ‌های منطقه، گشت و گذار در شهر ترکمن صحرا و بازدید از اسکله و بازار مرزی بندر ترکمن (اثر ثبت شده جهانی گنبد کاووس) اشاره نماییم.

گردش راه آهن (ناحیه کوهستانی شمال)

نقطه شروع این تور 1 روزه، سه خط طلا (پل سفید) در ایستگاه تهران می باشد. پس از صرف صبحانه به جلگه حاصلخیز ورامین خواهید رسید و سپس کویر (در نزدیکی گرمسار) را مشاهده خواهید کرد. سپس به سمت شمال می روید و مدتی را در مجاورت حبله ‌رود سپری خواهید کرد. پس از مدتی، به اولین ایستگاه بازدید خواهید رسید که از نمونه ایستگاه‌ های راه ‌آهن با مشخصه ‌های ویژه ایستگاه‌ های تدارکاتی سال ‌های اولیه راه ‌آهن می باشد. پس از آن مناظر زیبایی همچون کبوتر دره، سیمین‌ دشت و زرین ‌دشت را نیز مشاهده خواهید کرد. بعد از مدتی، به بخش کوهستانی شمال خواهید رسید.

تور ریلی شاهرود، بسطام و جنگل شگفت انگیز هیرکانی ابر

در این تور 2 روزه، صبح زود با قطار اتوبوسی پردیس عازم شاهرود خواهید بود. قبل از ظهر، قطار وارد ایستگاه شاهرود می‌ شود. پس از رسیدن، با اتوبوسی توریستی به موزه شاهرود خواهید رفت. پس از کمی استراحت در محل اقامت، جهت دیدن آرامگاه بایزید بسطامی، عارف قرن سوم هجری و پذیرایی عصرانه و خرید سوغات به بسطام خواهید رفت. صبح روز بعد، به بازدید از روستا و جنگل ابر خواهید پرداخت و گشت و گذاری در جنگل هیرکانی خواهید داشت. پس از صرف میوه، چای ذغالی و عصرانه، به سمت خرقان و آرامگاه ابوالحسن خرقانی خواهید رفت.

ویلاهای منطقه