اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - فریدون کنار  
چهارشنبه 18 مرداد 1396

روستای ازباران (Azbaran) از جمله روستاهای سرسبز و خوش آب و هوا در شهرستان فریدون کنار استان مازندران می باشد. این روستا به طور دقیق در فاصله 5 کیلومتری فریدون کنار واقع شده است. 

روستای ازباران از جمله روستاهای شهید پرور شمال کشور می باشد که دارای 43 شهید است. گلزار شهدا روستا یکی از زیباترین محل ها در روستا می باشد که اهالی برای این مکان احترام و ارزش بسیاری قائل می باشند. 

از جمله مکان های مذهبی واقع در روستا، امامزاده عبداله (ع) می باشد که اهالی روستا آن را مقدس دانسته و به زیارت آن می روند. 

اغلب اهالی روستا به کشاورزی مشغول می باشند و در فصول سرد سال به صید پرندگان وحشی همچون مرغابی، چهارتایی و ... می روند. 

روستای ازباران دارای تمامی امکانات رفاهی از جمله امکانات بهداشتی و درمانی، خانه بهداشت، سیستم آب لوله‌ کشی، تلفن، گاز، برق، سالن ورزشی، شرکت تعاونی روستایی، بانک قرض‌ الحسنه، دفتر شورای اسلامی و دهیاری می‌باشد.

همچنین دارای امکانات آموزشی و فرهنگی همچون سه مدرسه (یک مدرسه ابتدایی - راهنمایی پسرانه و یک راهنمایی و یک دبیرستان دخترانه)، یک مسجد بزرگ و یک حسینیه بسیار بزرگ به نام امام حسین (ع) می باشد. 

از این حسینیه به عنوان مرکز فرهنگی و آموزشی و برگزاری کلاس‌ های حفظ و قرائت قرآن مجید و همچنین بسیاری از کلاس‌ های دیگر مانند بخش ترویج کشاورزی برای آموزش کشاورزان استفاده می شود. 

بیشترین محصولی که در این روستا کشت می شود برنج می باشد که از نوع مرغوب برنج طارم و دم سیاه می باشد و کیفیت، عطر و طعم برنج روستای ازباران زبان زد همگان می باشد. 

از جمله جاذبه های بی نظیر روستای ازباران آبندان های متعدد آن می باشد که تعداد آنها به هفت عدد می رسد. برخی از این آبندان ها به قدری وسیع هستند که خودشان دو آبندان محسوب می شوند. این آبندان ها شامل بیشه آبندان، بیشار آبندان، زارع آبندان و سه دشت آبندان می باشند. از آب این آبندان ها هم برای کشاورزی و هم برای پرورش ماهی استفاده می شود. همچنین در فصول سرد در این آبندان ها به شکار پرندگان وحشی می پردازند. 

از دیگر جاذبه های بی نظیر این روستا می توان به پالی لم و جنگل های انبوه پیرامون آن اشاره نمود.

برای دسترسی به روستای ازباران می بایست به استان مازندران، 5 کیلومتری فریدون کنار سفر نمایید. 

دیدگاه کاربران


haghani
haghani
یکشنبه 03 اسفند 1399 ساعت 10:31

متاسفانه برخی تصمیمات غلط موجب عقب‌ ماندگی و بیشتر شدن مشکلات این روستا شده. حیف از این روستا که برای فریدون کنار درآمد زایی بالایی از شالی داره.


ardesh
ardesh
شنبه 04 بهمن 1399 ساعت 10:32

روستای ازباران در فریدونکنار واقع شده اگر اینجا رفتید حتما با دیدن قوهای آواز خوان ذوق زده میشید پرندگان مهاجر زیادی به تالاب های فریدون کنار میان.


hadih
hadih
چهارشنبه 26 آذر 1399 ساعت 12:41

در شالیزار های ازباران فریدونکنار پرندگان مهاجر زیادی اطرافش میان. که متاسفانه توسط عده ای صید میشه و در بیرون از روستا به فروش میرسه. ما میتونیم با نخریدن این پرندگان بیگناه، از رشد و سرعت این چرخه ظالمانه کم کنیم.


alireza201610
alireza201610
دوشنبه 12 خرداد 1399 ساعت 13:23

فریدونکنار و روستاهای اطرافش واقعا بی نظیرند.. قوهای آواز خوان آب بند ازباران خیلی دیدنی هستند در ضمن آب و هوا هم خیلی دلچسبه


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار