اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

هرمزگان - قشم  
دوشنبه 09 مرداد 1396

دره ستارگان یکی از عجایب هفتگانه جزیره قشم به شماره میرود که محلی های منطقه بر این باورند که این دره در اثر به زمین افتادن ستارگان به این شکل در آمده است. از این رو اهالی، این منطقه را ستاره افتاده می نامند و معتقدند که در این دره ارواح و جن ها حضور دارند.

دره ستارگان حاصل فرسایش خاک، ماسه و سنگ موجود در اثر تند بادها، رگبار‌های فصلی و آب ‌های سطحی طی سالیان دراز می باشد که جلوه فوق العاده زیبا و بی نظیری از طبیعت جزیره قشم را به نمایش گذاشته و سالانه هزاران هزار گردشگر از شگفتی های آن بازدید به عمل می آورند. و بر اساس تحقیقات و بررسی های انجام شده، شکل گیری آن را به دوره زمین شناسی سنوزوئیک می دانند. این دوره زمین شناسی نشان می دهد که دره ستارگان دارای قدمتی بالغ بر دو میلیون سال می باشد. 

دره ستارگان به عنوان قسمتی از ژئو پارک جزیره قشم، تنها ژئوپارک خاورمیانه در سازمان یونسکو ثبت گردیده است. 

همانطور که گفتیم اهالی این منطقه در رابطه با شکل گیری دره بر این باورند، هنگامی که ستاره ها به زمین برخورد کرده اند خاک این منطقه بالا آمده و به همان شکل باقی مانده است و این مسئله را علت وجود ستون های بلند و رفیع و اشکال مختلف صخره ها می دانند. به علت قرار گیری خاص این ستون های کوتاه و بلند، در هنگام وزش باد در داخل دره صدای مخوفی ایجاد می شود و اهالی، آن را دال بر حضور ارواح و جن های سرگردان می دانند از این رو در هنگام شب از حضور در این دره امتناع می نمایند.

بازدید کنندگان از دره ستارگان نسبت به گذشته دو چندان شده اند که احتمال می رود به دلیل ساخت فیلم اژدها وارد می شود، اثر مانی حقیقی در سال 1394 در دره ستارگان می باشد.

به علت گرم بودن هوای جنوب کشور، بهترین زمان بازدید از دره ستارگان در اواخر فصل زمستان و ابتدای فصل بهار می باشد.

برای دسترسی به دره ستارگان می بایست به استان هرمزگان، ضلع جنوب شرقی جزیره‌ قشم در نزدیکی دهکده برکه خلف سفر نمایید. به این منظور می بایست به سمت جنوب شهر قشم و پس از آن مسافت 5 کیلومتر را به سمت غرب جزیره حرکت نمایید تا به تابلو دره ستارگان و دهکده برکه خلف برسید. پس از دیدن تابلو وارد جاده ای فرعی در سمت راست خود می شوید که با ادامه آن به دهکده برکه خلف و پس از آن به دره ستارگان می رسید که با تهیه بلیط و پارک اتومبیل خود در پارکینگ تعبیه شده در مجاورت دره می توانید گردش و بازدید هیجان انگیز خود را از دره ستارگان آغاز نمایید.

دیدگاه کاربران


فرناز
فرناز
دوشنبه 17 آبان 1400
با دیدن این دره ادم عظمت خدا رو احساس میکنه، من اینجا رفتم غروب آفتابش خیلی قشنگه
omiidkarimzadeh
omiidkarimzadeh
دوشنبه 01 شهریور 1400
این دره حدود 1 ساعت پیاده روی دارد و بهترین زمان بازدید از این دره وقت غروب خورشید است این اثر یکی از ژئوسایت های ژئوپارک قشم است این دره از پدیده های منحصر به فرد زمین شناسی است که شامل مخروط های نوک تیز، ستون های عظیم و دیواره های بلند است.
kamraaan
kamraaan
یکشنبه 20 تیر 1400
مکان بسیار زیبا و دیدنی است و شب های بسیار آرامشبخش و پر ستاره ای دارد و ستاره ها انقدر نزدیک هستند به آدم که فکر میکنی بری بالا پشتبام میتوانی بگیریشون.
aazin.zp
aazin.zp
دوشنبه 30 فروردین 1400
دره ستارگان چهره عجیبی داره شبیه انسان هست مثل صورت یک پیرمرد میمونه. از این نوع سازه های طبیعتی در جنوب زیاد پیدا میکنید.
prestige
prestige
دوشنبه 25 اسفند 1399
قدمت دره ستارگان قشم حیرت‌آور در یک مستند دیدم که میگفت 2 میلیون سال قدمت داره. بومی های اینجا افسانه ‌های مختلفی راجع بهش میگن که با وجود واقعیت نداشتن اما جالب و شنیدنی است.
prestige
prestige
دوشنبه 25 اسفند 1399
قدمت دره ستارگان قشم حیرت‌آور در یک مستند دیدم که میگفت 2 میلیون سال قدمت داره. بومی های اینجا افسانه ‌های مختلفی راجع بهش میگن که با وجود واقعیت نداشتن اما جالب و شنیدنی است.
reyhaan
reyhaan
دوشنبه 04 اسفند 1399
دره ستارگان محشره.. قدمتش خیلی بالاست و به دو میلیون سال قبل برمیگرده. صخره هایی که اینجا میبینید انگار نمادهایی از چهره انسان رو بهتون نشان میده خیلی جالبه.
parichehrmoshrefi6
parichehrmoshrefi6
یکشنبه 05 بهمن 1399
بسیار عالی است. این دره ستارگان یه پدیده ای طبیعی است که به خاطر برخورد شهاب سنگ به وجود آمده.
mina
mina
پنج شنبه 27 آذر 1399
فیلمی به نام اژدها وارد می شود رو در مورد این مکان جالب و حیرت انگیز در قشم ساختند. فیلم فوق العاده ای است. حتما ببینید. دره شیطان هم بعضی بهش میگن.
sh_khta
sh_khta
دوشنبه 12 خرداد 1399
اگه ماشین هم نداشته باشین میتونید به راحتی با تاکسی از قشم برید اینجا .قشم خیلی قشنگه👏👍