اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - سیاهکل  
شنبه 24 تیر 1396

در میان طبیعت سر سبز گیلان و در دل جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان، آبشار لونک را می بینید که از دو آبشار بوجود آمده است. مسیری که در آن آبشار لونک واقع شده از جمله جاده های کوهستانی و جنگلی است که در هر تکه از آن جلوه زیبایی از طبیعت را مشاهده می نمایید. پهنای هردو آبشار 20 متر با ارتفاع 6 متر میباشد که به رودخانه شیم سرازیر می گردد .

در تابستان ها از میزان آب کاسته می شود اما در بهار و پاییز آب آبشار به حداکثر رسیده و دو آبشار به یکدیگر می پیوندند و جلوه ای زیبا و شکوهمند به طبیعت می بخشند. 

آبشار لونک در دل جنگلی انبوه از درختان سر به فلک کشیده جاری شده که با قدم زدن در آن می توانید از دیدن پوشش گیاهی و گل های رنگارنگ و از شنیدن صدای پرندگان و جاری شدن آب لذت ببرید.  

از جمله پوشش گیاهی که می توانید در این منطقه شاهد باشید می توان به راش، ممرز، توسکا، خرمندی و انجیری اشاره کرد.

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این منطقه رودخانه ایست که در فاصله کوتاهی از آبشار قرار دارد و از جمله زیباترین رودخانه های گیلان به شمار می آید و چون در دره گاه قرار گرفته اختلاف سطح آن با مسیر به 100 متر می رسد. 

به علت استقبال گردشگران و طبیعت دوستان در این منطقه امکاناتی همچون منقل های بتونی برای کباب، سرویس بهداشتی و آب لوله کشی تعبیه شده است. همچنین برای دسترسی  آسان تر گردشگران به آبشار در طول مسیر رسیدن پله های بتنی تعبیه شده است. 

در مقابل آبشار لونک و در آن سوی جاده ایستگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی لونک قرار دارد و در کنار رودخانه نیز امکاناتی از جمله رستوران، سرویس بهداشتی و آلاچیق های متعلق به بخش خصوصی دیده می شود.

طبیعت بی نظیر منطقه و همچنین آبشار لونک در هر فصل از سال زیبایی خاصی را به نمایش می گذارند، در بهار آبشار پرآب و جنگل مملو از گل های رنگارنگ است، در تابستان میزان آب آبشار کاسته اما جنگل سرسبز و خرم است، در پاییز آبشار خروشان و پر آب و جنگل طیفی از رنگ های نارنجی و قرمز را به نمایش می گذارد و در زمستان نیز می توانید شاهد سفیدپوش شدن طبیعت باشید؛ اما اگر می خواهید جلوه و شکوه آبشار لونک را نظاره گر باشید بهترین فصل بازدید از آن بهار و پاییز است که آبشار بیشترین حجم آب را دارد. 

برای دسترسی به آبشار لونک می بایست به استان گیلان، سیاهکل سفر کنید و پس از طی کردن 21 کیلومتر از سیاهکل به دیلمان از آبشار لونک دیدن نمایید. 

دیدگاه کاربران


مهیار
مهیار
یکشنبه 23 آبان 1400
من این آبشار رو از نزدیک دیدم، بالا رفتن از آبشار خیلی کار خطرناکیه چون همه ی سنگاش لیزن، من خودمم چندبار سر خوردم و افتادم
Ieiman Siers
Ieiman Siers
چهارشنبه 03 شهریور 1400
این آبشار در منطقه جنگلی کنار جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان است و آبشارهای زیادی در این منطقه است و کنار آبشار آلاچیق اجاره میدن و امکانات زیادی هم دارد.
Ehsan Yazdan
Ehsan Yazdan
سه شنبه 22 تیر 1400
آبشار کم آبی است و در اواخر بهار و کل تابستان تقریبا شبیه جوب آب میمونه حجم آب خیلی کمی داره ولی جنگل خیلی زیبایی داره.
homeyraghorbany
homeyraghorbany
سه شنبه 04 خرداد 1400
چطور میشه از آبشار زیبای لونک و جاده سیاهکل دیلمان به راحتی عبور کرد... من کودکیم را در اینجا گذاشتم میان زیباییهای بی نظیر سیاهکل حتما از این آبشار دیدن کنید.. خاطرات خوبی برایم زنده شد.
faridcam
faridcam
سه شنبه 31 فروردین 1400
من از این مسیر آبشار لونک یک فیلم تهیه کردم بسیار دیدنی است👌 در کیلومتر 30 جاده دیلمان قرار داره.
dreamy
dreamy
سه شنبه 26 اسفند 1399
آرامش محض رو به معنای واقعی کلمه در کنار آبشار لونک تجربه کردم.🔥😍🔥
بسیار زیبا و جذاب و فوق العاده است.
alif82008
alif82008
چهارشنبه 06 اسفند 1399
زیباییهای طبیعت اطرافش بسیار ستودنی است. اینجا جاده زیبا و آبشار بی نهایت زیبایی داره و باید از نزدیک برید ببینید.😍
mohammad
mohammad
دوشنبه 06 بهمن 1399
فاصله آبشار زیبا لونک تا شهر سیاهکل حدود 24 یا 25 کیلومتر هستش و گل هاى‌ زیبایی اطراف آن را فرا گرفته اند و زیبایی اش رو دوچندان ساخته اند.
zahra
zahra
یکشنبه 30 آذر 1399
درود بر سیاهکل و دیلمان. این آبشار زیبا خیلی پر آب و محیطش بسیار جذاب و آرامش بخش است و میشه گفت همه فصل ها دیدنی میشه. فقط اگر کودک کوچک دارید سعی کنید نزدیک آبشار نیاریدش چون خیلی خطرناک ممکن پای افراد لیز بخوره و آسیب ببینند. اطراف آبشار هم نیمکت برای نشستن هست.
hadis_seifi63
hadis_seifi63
سه شنبه 13 خرداد 1399
آبشار لونک در پارک جنگلی لون واقع شده و با سیاهکل حدود بیست کیلومتر فاصله دارد. بسیار زیبا و باشکوه است. 👌👌