اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

اصفهان - اصفهان  
سه شنبه 13 تیر 1396

پارک جنگلی ناژوان با مساحت 1200 هکتار در حاشیه شمالی و جنوبی رودخانه زاینده رود قرار گرفته و زمین های کشاورزی و باغ های دو سوی رودخانه زاینده رود آن را محصور کرده اند. 

این پارک جنگلی که از جاذبه های گردشگری اصفهان است، پس از زاینده رود، دومین میراث طبیعی اصفهان به شمار می آید. 

ناژوان به دلیل داشتن فضای سبز بسیار و عبور رودخانه از آن، نسبت به دیگر نقاط اصفهان، آب و هوای معتدل تری دارد. 

رطوبت بیشتر، وزش بادهای محلی و اختلاف دما با دیگر نقاط شهر، در کنار چشم اندازهای بی نظیر، موجب شده تا شهروندان و گردشگران برای تفریح و تفرج، پارک جنگلی ناژوان را انتخاب نمایند و اوقات فراغت خود را در این پارک سپری کنند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی پارک که در مسیر بادهای غرب و جنوب غرب به شمال شرق می باشد و وضعیت قرار گرفتن اغلب صنایع آلاینده در غرب شهر، این پارک همچون فیلتری طبیعی برای شهر اصفهان می باشد و به همین سبب به پارک جنگلی ناژوان، ریه شهر اصفهان گفته می شود؛ به طوریکه هرگونه دخل و تصرف و تغییر در ساختار طبیعی این پارک موجب تشدید وضعیت بحرانی آلودگی شهر اصفهان می گردد.

ناژوان ترکیبی از دو واژه ناژ و وان است. ناژ یا ناژو، گیاهی از خانواده صنوبر و وان پسوندی برای نشان دادن جا و مکان می باشد و در کل ناژوان یا ناژنان به معنای جایگاه درختان ناژ و صنوبر است.

مجموعه پارک جنگلی ناژوان، از جمله باغ های شهر اصفهان است که از برنامه توسعه و گسترش شهر در امان مانده و هوای شهر را پاک و لطیف می گرداند. 

توسط مدیریت طرح ساماندهی ناژوان که زیر نظر شهرداری اصفهان می باشد، در این پارک جنگلی، مجموعه ای تفریحی شامل تله سیژ، زمین های ورزشی، استخر، کمپینگ، زمین ها بازی کودکان، ایستگاه های درشکه سواری، اسب سواری، قایق رانی و محوطه دوچرخه سواری، برای مسافران و گردشگران تعبیه شده است. 

برای دسترسی به پارک جنگلی ناژوان می بایست به استان اصفهان سفر کنید و پس از بزرگراه شهید حبیب اللهی و خیابان الفت و عبور از پل زاینده رود، در مجاورت باغ پرندگان، می توانید از این پارک جنگلی دیدن نمایید.

دیدگاه کاربران


مهرداد باقری
مهرداد باقری
سه شنبه 25 آبان 1400
از نقاط خوش آب و هوا و سرسبزه کنار زاینده روده، پارک ناژوان امکانات زیادی مثل تله سیژ، زمین ‌های ورزشی، استخر، کمپینگ، زمین ‌های بازی کودکان، ایستگاه‌ های درشکه سواری، اسب سواری، قایق ‌رانی و باغ پرندگان، آکواریوم، باغ خزندگان، باغ موزه پروانه ها، موزه صدف داره
ali heidari
ali heidari
شنبه 06 شهریور 1400
پارک ناژوان 1200 هکتار وسعت دارد و در غرب اصفهان است باغ های قدیمی اصفهان که بخاطر توسعه های شهری نابود نشده اند در این پارک هستند و این پارک شامل باغ پرندگان، باغ خزندگان، باغ پروانه ها، آکواریوم، موزه صدف، مسیر های برای دوچرخه سواران و ... است .
hesaam.81
hesaam.81
چهارشنبه 23 تیر 1400
فعالیت همه مراکز گردشگری ناژوان بسته شده است به علت کرونا.
khashe70
khashe70
شنبه 08 خرداد 1400
اهالی اصفهان روزهای پنجشنبه برای دوچرخه سواری میتونید به این مکان برید. گروه های بومگشت همه اینجا جمع میشن.
esfahan
esfahan
یکشنبه 10 اسفند 1399
ناژوان حال و هوای خیلی خوبی داره 😍 اینجا کلاس های آموزشی هم برگزار میکنند و یه مجموعه کامل آموزشی و تفریحی کامل هست.
مهشیدمهدوری
مهشیدمهدوری
یکشنبه 03 اسفند 1399
عالی 👌❤
narenji
narenji
سه شنبه 07 بهمن 1399
اصفهان زیبا😍😍 این پارک الان خشک خشک شده اما باز هم با این حال دیدن داره. پاییزش به شدت دیدنی است.
mhfc1340
mhfc1340
دوشنبه 01 دی 1399
مجموعه شهربازی ناژوان در اصفهان، میدان سهروردی خیابان الفت هست. از هرکس سوال کنید آدرس اینجارو بهتون میدن. اگر اصفهان آمدید حتما در کنار دیدن مکان های تاریخی از شهربازی ناژوان هم دیدن کنید.
amirhosin_1366
amirhosin_1366
شنبه 17 خرداد 1399
تا وقت آزاد پیدا میکنم میرم ناژوان عالی مخصوصا بهارش..البته پاییز هم خوبه به نظر من😊همه فصلهاش قشنگی های خودشو دارن 👍 جای دنج و زیبایی هستش واقعا 😍