اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

اصفهان - اصفهان  
دوشنبه 12 تیر 1396

شاید ندانید، کهن ترین مهمانسرای جهان که همچنان پابرجا و قابل استفاده است در ایران قرار دارد. 

مکان مجللی که به هتل عباسی مشهور است در اصفهان واقع شده و قدمت این هتل 300 ساله و با شکوه به دوره حکومت صفویان باز می گردد و نشانگر هنر اصیل ایرانی می باشد. 

هتل عباسی را به این علت کهن ترین هتل دنیا می دانند که ساختمان آن بر بازمانده های بنای اولیه بنا نهاده شده و می توان گفت که این کاروانسرا به همان سبک و سیاق اصیل، مرمت شده است. 

امروزه بسیاری از گردشگران، جهانگردان، مورخان و معماران شناخته شده دنیا، هتل عباسی را یکی از زیباترین هتل ها و مهمانسراهای دنیا می دانند. 

تاریخچه هتل عباسی

هتل عباسی، در سال 1106 هجری قمری به فرمان سلطان حسین صفوی، آخرین پادشاه خاندان صفویان در مجاورت مجموعه ای از مدرسه، بازار و باغ به عنوان کاروانسرا ساخته شد که آن را به مادرش تقدیم کرد. به همین علت این کاروانسرا را در ابتدا کاروانسرای مادر شاه می خواندند.

مدارک و اسناد موجود نشان می دهند که این کاروانسرا تا آخرین سال های دوران حکومت صفویان استوار و پابرجا بوده و از آن برای پذیرایی و اسکان مسافران استفاده می شده است. پس از حمله افغان ها به ایران تمامی این مجموعه از جمله کاروانسرای آن، رو به ویرانی گذاشت. 

بیمه ایران، در دهه 1330 هجری شمسی، مرمت و نوسازی هتل را آغاز کرد و سرانجام، هتل عباسی در سال 1345 مجدداً افتتاح شد.

آنچه که این هتل را ارزشمند کرده است، تلاش برای حفظ اصالت آن و استفاده از همان عناصر و الگوهای کاروانسرا بر اساس معماری ناب دوره صفویه می باشد. همچنین ترکیبی از ویژگی های سبک معماری قاجار، چیدمانی شگفت انگیز و فوق العاده زیبا را در مهمانسرای مجلل عباسی بوجود آورده است.

امکانات هتل عباسی

مهمانسرای عباسی دارای 225 باب اتاق، سوئیت و آپارتمان است که شامل اتاق های معمولی یک تخته و دو تخته، چشم انداز و پردیس، سوئیت های معمولی، قاجار، صفوی، سبز و نیز آپارتمان دو و سه خوابه بوده و همگی اتاق ها مجهز به سیستم های ایمنی و مطابق با استانداردهای روز دنیا می باشند. نمای استثنائی و زیبای باغ و گنبد فیروزه ای مدرسه چهارباغ منظره ای بدیع را برای اتاق های مشرف به باغ به ارمغان می آورد. سبک معماری قاجار و صفوی در برخی از سوئیت ها، از عناصر طراحی داخلی آنها به شمار می آید که در کمتر هتلی در جهان مانند آن را می توان دید.

مهمانسرای عباسی دارای رستوران های متعددی از جمله رستوران چشم انداز، چای خانه سنتی، سفره خانه سنتی، کافه تریا نقش جهان، سالن صبحانه و رستوران چهلستون می باشد که در آنها غذاهای ایرانی و بین المللی سرو می گردد.

این هتل بین المللی دارای 11 تالار چند منظوره با ظرفیت های 20 تا 550 نفر جهت برگزاری انواع سمینارها، ضیافت ها و پذیرایی ها از مقامات رسمی و غیر رسمی می باشد. 

یکی از زیباترین بخش های مهمانسرا، باغ آن می باشد که نمایانگر باغ های اصیل ایرانی است. آمیزه ای از آب و گیاه، هماهنگی فضاهای درون و بیرون، تلفیق دست سازهای انسان با پدیده های طبیعی، فضایی آرامش بخش ایجاد کرده است. این باغ سر سبز، مساحتی بیش از 6000 متر مربع دارد که گل کاری ها، درختان و نهری که از وسط باغ عبور می کند، جلوه ای زیبا به باغ بخشیده و محیطی خاطره انگیز را برای مهمانان فراهم آورده است.

یکی دیگر از امکانات تفریحی موجود در هتل عباسی، مجموعه ورزشی شامل استخر، سونای خشک و بخار، جکوزی، سالن بدنسازی و خدمات ماساژ می باشد.

برای دسترسی به هتل بین المللی عباسی می بایست به اصفهان، خیابان آمادگاه سفر کنید.

دیدگاه کاربران


memar_all
memar_all
شنبه 17 خرداد 1399 ساعت 13:17

این هتل به‌خاطر موقعیتی که قرار گرفته، دسترسی خوبی به اماکن تاریخی و تفریحی اصفهان داره. اقامت تو این هتل تجربه خاص و عجیبی میشه 👌


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار