اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - لاهیجان  
شنبه 03 تیر 1396

تالاب ها از جمله مناظر بسیار زیبا و دیدنی می باشند که همواره گردشگران را به خود جذب می نمایند و مورد استقبال علاقمندان طبیعت قرار می گیرند. 

تالاب سوستان (Soostan) که در استان گیلان واقع شده است از جمله تالاب های بی نظیر و زیبای ایران می باشد. 

سوستان از جمله دهکده های معروف و شناخته شده گیلان است که در یکی از روستاهای دهستان لیل در بخش مرکزی شهرستان لاهیجان واقع شده است و علت شهرت آن به دلیل نزدیکی روستا به تالاب است. 

روستای سوستان در فاصله 11 کیلومتری مرکز دهستان که روستای سطل سر است، می باشد.

تالاب سوستان از جمله تالاب هاییست که دارای آب شیرین می باشد. این تالاب در فصل های پاییز و زمستان پر آب است اما در فصل تابستان آب آن کاهش می یابد. 

انواع گونه های گیاهی در اطراف این تالاب وجود دارند که از جمله آنها می توان به گیاهان مردابی و درختان جنگلی اشاره کرد همچنین دور تا دور تالاب نیز از نیزار پوشیده شده است. 

تالاب سوستان همچون سایر تالاب های آب شیرین زیستگاهی برای آبزیان و پرندگان می باشد. این تالاب دارای چشم اندازی زیبا و بی نظیر از طبیعت است که راه دسترسی به آن بسیار هموار و راحت است و به همین علت می تواند گزینه مناسبی برای گردشگران و علاقمندان به طبیعت باشد.

برای دسترسی به تالاب سوستان می بایست به استان گیلان، شهرستان لاهیجان سفر کنید و از آنجا چندین مسیر برای دسترسی به این تالاب وجود دارد که یکی از آنها استفاده از مسیر میدان دانشگاه آزاد در شهر لاهیجان به سمت روستای سوستان است که کوتاهترین مسیر است و همچنین مسیر میدان تربیت به سمت روستای سوستان نیز مناسب می باشد.

دیدگاه کاربران


ملیحه
ملیحه
شنبه 29 آبان 1400
طبیعت بکر لاهیجان فوق العادس، تالاب به این زیبایی تو این شهر وجود داره ولی متاسفانه استفاده ی درستی از تالاب نمیشه اگه یکم بیشتر به این منطقه برسن و امکانات و بیشتر کنن این منطقه به بزرگترین قطب گردشگری تبدیل میشه
گودرز حبیبی
گودرز حبیبی
یکشنبه 07 شهریور 1400
پرندگان مهاجر و ماهی بسیار جالب و دیدنی دارد و در فصل بهار نیلوفر آبی هم دارد جای قشنگی است.
S. SH
S. SH
شنبه 26 تیر 1400
این تالاب بی نظیره بسیار زیبا و بکر است فقط حیف که مردم اشغال میریزن اطراف آن و با ماشین تا خود تالاب میشه رفت.
maryamjafari.9223
maryamjafari.9223
یکشنبه 09 خرداد 1400
من هیج کجا رو زیباتر از سوستان لاهیجان ندیدم 😍😍👌👌 شبیه سوییس میمونه فوق العاده است.
ramin_birdwatcher
ramin_birdwatcher
چهارشنبه 27 اسفند 1399
بسیار زبباست اما اگر اینجا رفتید بدونید که چیدن گل نیلوفر مجاز نیست.
mehdi
mehdi
یکشنبه 10 اسفند 1399
تالاب سوستان بسیار زیباست👌 آرامشی تکرار نشدنی اینجا حاکم میشه که روح آدم رو به پرواز درمیاره. انصافا از بهترین جاهایی بود که تاحالا رفتم.
haki
haki
چهارشنبه 08 بهمن 1399
تالاب سوستان به خاطر اقلیم بسیار مناسب و داشتن آب شیرین و مواد غذایی کافی و مهمتر از همه پوشش گیاهی عالی زیستگاه آبزیان زیادی هستش.
choob
choob
دوشنبه 01 دی 1399
تالاب در زمستان و پاییز بسیار پر آب هست و به وسیله درختان و گیاهان زیادی احاطه شده. در این تالاب پرنده های گوناگونی زندگی میکنند و دسترسی به فضای گردشگری و مناطق بکر اطراف بسیار مناسب است.
tayebe_mohamadi
tayebe_mohamadi
شنبه 17 خرداد 1399
چشم نواز و زیباست و ترکیب رنگش عالی است. یادش بخیر چند سال پیش رفتیم چقدر خوش گذشت.