اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

البرز - آسارا  
چهارشنبه 31 خرداد 1396

دره وارنگه رود، دره ای است به طول تقریبی هفت کیلومتر که در بین استانهای البرز و مازندران واقع شده است. 

قله های کمانکوه، سرماهو و یخچال از رشته کوه های البرز مرکزی محسوب می شوند و در سمت چپ دره وارنگه رود در قسمت جنوبی آزاد کوه خود نمایی می کند. آزاد کوه، قله مخروطی و بی نظیری است که توسط دیواره های مرتفع که قسمت های شمال غرب و شرق آن دربرگرفته اند، احاطه شده است. این کوه به آبادی های نسن و کلاک مشرف می باشد و بخش جنوبی آن را روستای وارنگه رود احاطه می کند. 

دره وارنگه رود دره ای زیبا با عرض بسیار وسیع است که طولانی ترین و نیز زیباترین مسیر صعود به قله آزاد کوه می باشد و در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی واقع شده است. 

منطقه وارنگه رود از پوشش گیاهی متنوعی برخوردار است. گیاهانی از جمله شبدر وحشی، ترشک، بومادران، گرز، کلیک (گل  رز زرد بسیار خوش بو که با آن  مربا درست می کنند)، کرزنگ، جعفری وحشی و یا طبیعی، شوید وحشی و گلپر. با وجود اینکه این منطقه نیز کاملا حفاظت شده است باز هم بعضی گونه های آن در خطر تعرض و شکار قرار دارند، از جمله گونه های جانوری که در این منطقه قابل مشاهده است می توان به کل و بز ، قوچ و میش قابل اشاره کرد.

در فصل زمستان یکی از زیباترین و تمیزترین برفهای دره ای را می توان در این منطقه مشاهده کرد. اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که برف های انبوه این دره گاهی خطر آفرین اند و منطقه ای بهمن گیر را به وجود می آورد. در فصل بهار در اثر ذوب شدن همین برف های انبوه، رودخانه ای از میان دره جاری می شود و رنگ های بی نظیری به سبب روییدن شکوفه و گل ها به این منطقه جلوه های منحصر به فردی می بخشد.

چشمه های آب معدنی ای که در این منطقه وجود دارند زیبایی آن را دوچندان می کنند. 

رودخانه وارنگه رود، از حوزه آبریز بسیار مهم و حیاتی این منطقه است. این  رودخانه از دامنه های غربی ارتفاعات پالون گردن و ارتفاعات رستم چال در شرق و خارج از شهرستان کرج سرچشمه گرفته و سپس از دره عبور می کند و پس از پیوستن به رودخانه ولایت رود، رودخانه کرج را تشکیل می دهند. ماهی قزل آلای خال قرمز از مهمترین ماهی های این رودخانه است.

مسیر دسترسی به دره وارنگه رود

از جاده چالوس، خروجی دیزین قبل از ولایت رود و درست بعد از ساختمان محیط بانی، جاده ای به سمت روستای وارنگه رود میرود که در انتهای روستا و در مسیر مخالف جریان آب، مسیر دره کاملا مشخص است. 

دیدگاه کاربران


girauf
girauf
دوشنبه 11 اسفند 1399 ساعت 13:24

خیلی قشنگه و واقعا زیباست😍😍😍😍 رودخانه از دره خرسرک و سیکنو عبور میکنه و به رودخانه ولایت متصل میشه و در نهایت تشکیل رودخانه کرج رو میده.


mahnaz
mahnaz
چهارشنبه 08 بهمن 1399 ساعت 11:41

زیباترین جاده، جاده چالوس و زیباترین مسیر صعود به قله آزاد کوه دره وارنگه رود! که در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی قرار گرفته است.


arash
arash
سه شنبه 02 دی 1399 ساعت 14:10

ما مرداد ماه این دره رو پیمایش کردیم. اصلا سخت نیست بچه کوچک هم همراهمون بود خیلی خوش گذشت. به روستای شهرستانک هم رفتیم روستای خوش آب و هوایی بود.


shakarami.zabi
shakarami.zabi
یکشنبه 18 خرداد 1399 ساعت 14:41

طولانی ترین مسیر صعود به قله آزاد کوه از این دره زیبا انجام میشود بسیار عالی و زیباست.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار