اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - لاهیجان  
سه شنبه 30 خرداد 1396

تالاب سوستان نمونه ای کم نظیر از تالاب های زیبای استان گیلان می باشد که در روستای سوستان که یکی از روستاهای دهستان لیل در بخش مرکزی شهرستان لاهیجان است، قرار دارد. نام این تالاب از روستایی که در آن واقع شده برگرفته شده است. 

تالاب سوستان از جمله  تالابهای آب شیرین در این منطقه است که در فصول پاییز و زمستان بسیار پرآب بوده و در فصل تابستان تا حدودی سطح آب آن کاهش پیدا می کند. 

تمام محیط اطراف تالاب را نیزارهای زیبا پوشانده اند، همچنین در داخل و حاشیه تالاب گیاهان مردابی و درختان جنگلی به وفور به چشم می خورد. این تالاب مانند دیگر تالاب های آب شیرین محل مناسبی برای زندگی آبزیان و پرندگان می باشد. 

تالاب سوستان دارای مناظر منحصر به فرد و زیبایی می باشد و گردشگران زیادی هرساله برای لذت بردن از این مناظر دست نخورده به این منطقه سفر کرده و طبیعت زیبای آن را به نظاره می نشینند.

مسیر دسترسی مناسب و راحت برای رفتن به این تالاب از جمله ویژگی هایی ست که مورد توجه مسافران قرار گرفته است.

مسیر دسترسی به تالاب سوستان از لاهیجان

کوتاهترین مسیر برای رسیدن به این تالاب از میدان دانشگاه آزاد به سمت روستای سوستان می باشد. البته مسیر دیگری از میدان تربیت معلم به سمت سوستان نیز وجود دارد که شما را به این تالاب می رساند.

دیدگاه کاربران


احسان
احسان
یکشنبه 30 آبان 1400
لاهیجان خیلی تالاب های خوشگلی داره که یکی از این تالاب ها،تالاب سوستانه. روی تالاب پر از نیلوفر های آبیه، این تالاب برای ماهیگیری هم فوق العادس
afzalli
afzalli
یکشنبه 07 شهریور 1400
غروب بسیار زیبا و دیدنی دارد هیچگونه امکاناتی ندارد فقط باید از طبیعت لذت ببرید پیشنهاد میکنم در فصل پاییز یا تابستان به این تالاب برید.
morteza.l
morteza.l
یکشنبه 27 تیر 1400
خیلی کم آب شده ولی بازم بسیار زیبا و منحصر به فرد است تالاب سوستان.
mohammadi
mohammadi
یکشنبه 09 خرداد 1400
سوستان زیباست😍😍 فصل بهار این تالاب رو حتما ببینید..اینجا محل پدری من است با وجود این همه زیبایی اما متاسفانه بهش رسیدگی نمیشه آینده خوبی را براش نمیبینم.
behnaz_omidiii
behnaz_omidiii
شنبه 04 اردیبهشت 1400
بهار اینجا بی نظیر میشه😍 واقعا پر از حس خوب و زیبایی است. ❤️😍 من بخاطر کرونا نشد امسال برم اما توصیه میکنم حتما برید بهارش دیدن داره.
jafari07
jafari07
دوشنبه 11 اسفند 1399
تالاب سوستان بسیار زیباست👌 این تالاب نزدیک روستای سوستان هست و با شهر لاهیجان 13 دقیقه و با شهر رشت 58 دقیقه فاصله داره. اینجا فصل نداره هر وقت که برید زیباست.
prasto
prasto
چهارشنبه 08 بهمن 1399
سوستان یکی از روستاهای دهستان لیل هست که در بخش مرکزی لاهیجان میتونید برید ببینید و بیشتر به خاطر وجود تالابی در نزدیکی خود معروف شده و بین گردشگران ثابت لاهیجان به مکانی توریستی تبدیل شده است.
choobto
choobto
سه شنبه 02 دی 1399
آب این تالاب شیرین هستش و به همین خاطر پرنده های زیادی اینجا زندگی میکنند. دسترسی بهش هم خیلی آسان و محوطه خیلی خوب و دلنشینی داره.
sahbayeshgh
sahbayeshgh
یکشنبه 18 خرداد 1399
یادش بخیر چند سال پیش رفتیم چقدر خوش گذشت.. لاهیجان، انتهای خیابان شقایق، جاده کناری دانشگاه، معدن شن و بعد هم تالاب بی نظیر..